Noodfonds voor Tholenaren die in broodnood komen
THOLEN - De gemeente komt zelf met extra hulp voor ondernemers die snoeihard getroffen worden door de Corona-crisis. Er is een noodfonds voor inwoners die in broodnood komen. Daarnaast komt Tholen met een extra rijtje maatregelen om zo ondernemers, verenigingen en dorpshuizen bij te staan.
Hiermee reageert het gemeentebestuur op vragen van de VVD. De partij riep de gemeente op om mensen die nu in moeilijkheden komen te steunen. Dat heeft Tholen ter harte genomen. B&W verwijst allereerst naar de landelijke maatregelen, maar wil deze indien nodig en waar mogelijk aanvullen.
"Met name waar het gaat om ondersteuning van ZZP'ers hebben we een rol", zegt het collega dat in afwachting van concrete handvatten vanuit het rijk een noodfonds heeft ingesteld voor Tholenaren die van de een op de andere dag geen inkomen meer hebben en daar op korte termijn ook niet in kunnen voorzien. Verder geeft het gemeentebestuur aan dat facturen van ondernemers snelt betaald worden, dat er tot 1 juli uitstel van betaling gevraagd kan worden en dat er tot die tijd geen invorderingsactiviteiten zijn en ook legt Tholen tot die tijd geen nieuwe aanslagen op.
Ook worden leges die betaald zijn voor evenementen die door de coronacrisis niet doorgaan terugbetaald. Uitbaters van de sport- en gemeenschapscentra Haestinge, Wellevaete en Meulvliet hoeven zo lang de maatregelen tot sociale onthouding duren geen huur te betalen. Dat geldt ook voor de Thoolse dorpshuizen. Ook verenigingen krijgen tot minstens 1 juni geen facturen. "Als de maatregelen van sociale onthouding verlengd worden zullen wij ook onze economische maatregelen verlengen", zegt het college. Tholen gaat verder de ondernemers actief wijzen op landelijke en lokale economische maatregelen. Zowel de landelijke als de lokale hulp gaat direct in.
Meer uit Tholen
ZEELAND - Automobilisten die normaal door de Vlaketunnel rijden, kunnen tijdens de afsluiting in april met flinke korting de trein nemen. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de tunnel, waardoor deze van donderdag 9 april 21.00 uur tot maandag 20 april 05.00 uur in beide richtingen dichtgaat voor al het verkeer.
2 uur geledenTHOLEN - Anco Fase, Petrina Geluk-den Engelsman en Aad Prins hebben woensdagavond tijdens hun afscheid als raadsleden een Koninklijke onderscheiding ontvangen. Ze zijn alle drie benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.
6 uur geledenTHOLEN - De KNVB heeft de opgelegde boete van 227 euro aan Tholense Boys ingetrokken, zo laat de club weten in een verklaring. De boete volgde op ongeregeldheden tijdens de derby tegen WHS, die begin maart gestaakt werd nadat een speler van WHS een supporter van Tholense Boys sloeg. Volgens WHS zou de supporter hem racistisch hebben bejegend.
22 uur geledenTHOLEN/SINT-MAARTENSDIJK - Zwembad De Spetter in Tholen is vandaag begonnen met de voorverkoop van abonnementen voor het nieuwe zwemseizoen. Volgende week gaat ook de voorverkoop van start bij Zwembad Haestinge in Sint-Maartensdijk. Beide gemeentelijke zwembaden openen op 5 mei hun deuren.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Een politiehelikopter die cirkelde boven het industrieterrein, tientallen agenten en brandweerlieden die metingen kwamen verrichten. Het Klaverveld leek woensdagmiddag eerder op een scène uit de serie Breaking Bad dan op de normaal zo rustige straat. Bij een inval in een loods heeft de politie een in werking zijnde productielocatie voor synthetische drugs aangetroffen. Tijdens de inval zijn vier verdachten aangehouden. Het team Landelijke Faciliteit Ontmantelen (LFO) heeft uitgebreid onderzoek gedaan in de loods.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Bij een pand op het industrieterrein Klaverveld in Oud-Vossemeer is woensdagmiddag een drugslab aangetroffen. De politie viel het pand binnen en heeft vier verdachten aangehouden.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Hoe kun je het verleden van Sint-Maartensdijk op een speelse manier nieuw leven inblazen? Dolores Bijl vond het antwoord in Haas Teun. In de nieuwe wandelroute het Hazenpad vertelt dit fictieve personage de parels van het dorp, zodat de verhalen niet verloren gaan.
1 dag geleden