Nog twee slachtoffers Italiaanse gletsjerramp gevonden
CANAZEI (ANP/RTR) - Italiaanse reddingsteams hebben woensdag nog twee mensen gevonden die zijn omgekomen door de gletsjerbreuk in de Alpen. De dood van negen bergbeklimmers door de lawine van zondag op de berg Marmolada is nu bevestigd.
Onder de slachtoffers zijn ook twee toeristen uit Tsjechië. Gevreesd wordt dat er nog minstens drie vermiste Italianen onder het puin van ijs, sneeuw en rotsblokken zijn bedolven.
De president van de regio Trento zei dat de zoektocht met behulp van helikopters en drones doorgaat. De hoop is dat het weer donderdag beter is, zodat experts en speurhonden naar de moeilijk toegankelijke rampplek kunnen afdalen. Een politieteam gespecialiseerd in DNA-analyse helpt bij het identificeren van de slachtoffers, die zijn verdrukt door de enorme kracht van de lawine.
Een groot deel van Italië heeft te maken gehad met een hittegolf. Wetenschappers stellen dat klimaatverandering voorheen stabiele gletsjers onvoorspelbaarder maakt.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt "klaar" te zijn om een referendum te houden over het plan dat een einde moet maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat zegt het staatshoofd tegen nieuwssite Axios. Voorwaarde voor het houden van de volksraadpleging is wel dat Rusland instemt met een staakt-het-vuren van in ieder geval zes dagen.
32 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Moskou en Washington zijn dichter bij een oplossing voor het Oekraïne-conflict, maar de partijen moeten nog "de laatste stap zetten". Dat zei de Russische viceminister van Buitenlandse Zaken, Sergej Rjabkov, op de Russische televisie, meldt het Russische persbureau TASS.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Als eerste land heeft Israël Somaliland erkend als zelfstandige staat. Het land in de Hoorn van Afrika scheidde zich in 1991 af van Somalië. De president van Somaliland sprak over een historisch moment. Tegelijkertijd heeft het islamitische Somaliland Israël erkend, en komen er volledige diplomatieke betrekkingen.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bekendgemaakt dat hij zondag de Amerikaanse president Donald Trump ontmoet. Hij voegde eraan toe niet te kunnen zeggen of hun overleg zal leiden tot de ondertekening van akkoorden.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en de VS hebben ingestemd verder te onderhandelen over een vredesakkoord voor Oekraïne. Dat meldt het Kremlin, dat stelt dat er contact is geweest met de Amerikaanse delegatie nadat Rusland afgelopen weekend van de VS voorstellen had ontvangen rond een mogelijk akkoord.
5 uur geledenHOMS (ANP/RTR/AFP) - Bij een aanslag in een alawitische moskee in de Syrische stad Homs zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Syrische staatspersbureau Sana. Volgens het ministerie van Volksgezondheid raakten zeker achttien anderen gewond, al kan dat aantal nog oplopen, aldus een functionaris.
6 uur geleden