Nog twee Italianen in hotel Tenerife besmet met coronavirus
MADRID (ANP) - In het Hotel H10 Costa Adeje Palace op Tenerife is opnieuw bij twee Italianen het nieuwe coronavirus vastgesteld. Eerder dinsdag was al bekend geworden dat een Italiaanse dokter en zijn vrouw positief hadden getest, waarop zo'n duizend vakantiegangers in het hotel, onder wie zeker dertien Nederlanders, veertien dagen in quarantaine zijn geplaatst.
De twee Italianen die ook zijn besmet met het coronavirus waren samen met het andere Italiaanse koppel naar Tenerife gereisd, meldden de lokale autoriteiten. Ze zijn in isolatie ondergebracht.
Een 36-jarige vrouw in Barcelona is ook besmet met het virus, berichtten Catalaanse gezondheidsinstanties. De vrouw was recentelijk in het noorden van Italië geweest. 25 personen die in contact met haar zijn geweest, moeten twee weken in quarantaine. Lokale autoriteiten in Madrid en Valencia meldden ook dat in hun stad een nieuwe besmetting was geconstateerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.
1 uur geledenJEREVAN (APN/RTR) - Een bericht op het X-account van de Amerikaanse vicepresident JD Vance over het "eren van de slachtoffers van de Armeense genocide in 1915" is verwijderd. De plaatsing ervan zou een fout zijn geweest. Het gebruik van het woord genocide geldt als controversieel, omdat NAVO-bondgenoot Turkije ontkent dat daar sprake van was.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Kenia wil dat Rusland een einde maakt aan de inzet van Kenianen aan het front in Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken, Musalia Mudavadi, gaat naar Moskou om hierover te praten, kondigde hij aan.
2 uur geledenOSLO (ANP/RTR/AFP) - Een commissie van het Noorse parlement is unaniem akkoord met een extern onderzoek naar banden tussen prominente Noren en Jeffrey Epstein. Het besluit volgt op een steeds groter wordend schandaal rond banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent.
3 uur geleden