Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog steeds honderden pleegouders te weinig

Nog steeds honderden pleegouders te weinig

DEN HAAG (ANP) - Het aantal beschikbare pleegouders is nog steeds veel te laag, zegt Pleegzorg Nederland aan het begin van de Week van de Pleegzorg. Jaarlijks zijn er zeker 3500 nieuwe pleegouders nodig, maar vorig jaar meldden zich er 2647 aan. Intussen neemt het aantal pleegkinderen toe.

In 2020 waren er 19.097 pleegkinderen, zo'n 800 meer dan vijf jaar eerder. "Te weinig pleegouders betekent dat kinderen vaker doorgeplaatst worden of dat het lang duurt voordat de juiste match voor een fijne plek gevonden is", zegt Pleegzorg Nederland, onderdeel van Jeugdzorg Nederland.

De groei van het aantal kinderen voor wie een plekje wordt gezocht komt vooral door het streven om zoveel mogelijk kinderen die niet thuis wonen, toch een gezinssituatie te bieden en niet een andere woonvorm.

Stabiele basis

Het mag ook om een gezin met één ouder gaan. De samenstelling maakt niet veel uit, als het gezin maar stabiliteit kan bieden. Kinderen moeten een stabiele basis hebben om zich goed te kunnen ontwikkelen. Gebeurt dat niet, dan is er sprake van kansenongelijkheid, zegt Pleegzorg Nederland.

De organisatie hoopt dat "nu corona op zijn retour lijkt, mensen weer vaker hun hart en huis zullen openstellen voor pleegkinderen". De pandemie veroorzaakte volgens haar "een afwachtende houding" en dus nog minder aanmeldingen dan in 2019, toen het er 2780 waren en dus ook al niet genoeg.

Diverse gebouwen zullen de komende dagen groen verlicht worden om aandacht te vragen voor de pleegzorg en "groen licht voor een mooie toekomst" te symboliseren.

Meer uit Binnenland

Snelheidslimiet ingesteld wegens brand in Zeeuwse Tholen

THOLEN (ANP) - In het Zeeuwse Tholen is een grote brand uitgebroken bij een autogarage. Het pand ligt direct naast de N286. Omdat de rook die is ontstaan bij de brand niet richting de weg trekt, is deze vooralsnog toegankelijk voor autoverkeer. Wel is uit voorzorg een snelheidsbeperking ingesteld, meldt de veiligheidsregio.

32 minuten geleden
Eerste stembureaus voor Tweede Kamerverkiezingen geopend

DEN HAAG (ANP) - De eerste stembureaus voor de Tweede Kamerverkiezingen zijn geopend. In Castricum, Zwolle en Arnhem kunnen vroege vogels al terecht om een bolletje rood te kleuren. Ook de burgemeesters van deze plaatsen brengen als een van de eersten hun stem uit.

36 minuten geleden
Schouten: te veel deelnemers Rotterdam Marathon, zorg onder druk

ROTTERDAM (ANP) - Bij de Rotterdam Marathon van dit jaar hebben meer hardlopers meegedaan dan was toegestaan. Dat meldt burgemeester Carola Schouten in een brief aan de gemeenteraad. Hierdoor was sprake van een "onverantwoorde situatie", aldus Schouten, die schrijft dat de organisatie "tekortgeschoten" is.

2 uur geleden
Honderden varkens dood door stalbrand in Limburgse Susteren

SUSTEREN (ANP) - Bij een stalbrand in het Limburgse Susteren zijn dinsdagavond waarschijnlijk zevenhonderd varkens omgekomen. Een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord zegt van dat scenario uit te gaan, omdat er geen geluid meer komt uit de brandende stal waar de dieren zijn.

5 uur geleden
Borsato verlaat bij uitzondering de rechtbank via achteruitgang

UTRECHT (ANP) - Marco Borsato heeft de rechtbank dinsdag na de zitting via de achteruitgang verlaten. De rechtbank gaf gehoor aan een verzoek van het advocatenteam van de zanger om de rechtbank niet via de hoofdingang te verlaten, waar tientallen journalisten op hem stonden te wachten.

7 uur geleden
Oproep op Bonaire tot boycot verkiezingen

KRALENDIJK (ANP) - Bonaire Human Rights Organization heeft dinsdag, een dag voor de Tweede Kamerverkiezingen, een oproep aan de bevolking van Bonaire gedaan tot een boycot van die verkiezingen. Volgens James Finies van de burgerbeweging is dit een "protest tegen een opgelegd politiek systeem dat onze cultuur, identiteit en rechten niet respecteert".

7 uur geleden
Defensie kampt al een paar dagen met storing computers

DEN HAAG (ANP) - Defensie kampt met een storing waardoor ongeveer de helft van de desktopcomputers op kantoren niet werkt. Het gaat om een technisch probleem bij een datacenter van Defensie, laat een woordvoerder van het ministerie weten. De storing begon zaterdagavond laat.

8 uur geleden