Nog steeds geen stroom na aardbeving op Puerto Rico
SAN JUAN (ANP/RTR) - Talloze Puerto Ricanen zijn woensdag een tweede dag ingegaan zonder elektriciteit, na de hevige aardbeving die 's lands grootste energiecentrale platlegde. Huizen zijn ingestort en minstens één persoon is omgekomen.
Scholen zijn woensdag dichtgebleven en alle ambtenaren, behalve politie en hulpverleners, blijven thuis. Vooral in het zuiden brachten inwoners de nacht buiten door. Bijna alle 3 miljoen Puerto Ricanen zaten na de beving zonder stroom en slechts 100.000 waren na een paar uur weer aangesloten. Flessen water, batterijen en zaklantaarns zijn vrijwel uitverkocht in de winkels. Bij benzinestations staan lange rijen. Het internationele vliegveld draait op generators.
Het Caribische eiland dat onder Amerikaans bestuur staat, werd dinsdagmorgen vroeg opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 6,4. Daarop volgde een aantal stevige naschokken, waaronder een van 5,8. De Amerikaanse president Donald Trump heeft de noodtoestand uitgeroepen, zodat het makkelijk is voor de Amerikaanse overheid om hulpgelden voor het land te gebruiken.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
6 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
8 uur geleden