Nog steeds geen stroom na aardbeving op Puerto Rico
SAN JUAN (ANP/RTR) - Talloze Puerto Ricanen zijn woensdag een tweede dag ingegaan zonder elektriciteit, na de hevige aardbeving die 's lands grootste energiecentrale platlegde. Huizen zijn ingestort en minstens één persoon is omgekomen.
Scholen zijn woensdag dichtgebleven en alle ambtenaren, behalve politie en hulpverleners, blijven thuis. Vooral in het zuiden brachten inwoners de nacht buiten door. Bijna alle 3 miljoen Puerto Ricanen zaten na de beving zonder stroom en slechts 100.000 waren na een paar uur weer aangesloten. Flessen water, batterijen en zaklantaarns zijn vrijwel uitverkocht in de winkels. Bij benzinestations staan lange rijen. Het internationele vliegveld draait op generators.
Het Caribische eiland dat onder Amerikaans bestuur staat, werd dinsdagmorgen vroeg opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 6,4. Daarop volgde een aantal stevige naschokken, waaronder een van 5,8. De Amerikaanse president Donald Trump heeft de noodtoestand uitgeroepen, zodat het makkelijk is voor de Amerikaanse overheid om hulpgelden voor het land te gebruiken.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - VN-experts veroordelen de militaire opbouw rond Venezuela en zeggen dat de VS hiermee het internationaal recht schenden. Het geweld "brengt het mensenrecht op leven en andere rechten in Venezuela en de regio ernstig in gevaar", zeggen zij in een verklaring.
54 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie veroordeelt de beslissing van de VS om een visumverbod op te leggen aan vijf Europese personen, onder wie voormalig EU-commissaris Thierry Breton. Brussel heeft opheldering gevraagd aan de Amerikaanse autoriteiten.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische gezant Kirill Dmitriev heeft bij president Vladimir Poetin verslag gedaan over zijn gesprekken met de Amerikanen van afgelopen weekend. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky presenteerde woensdag details uit een nieuw 20-puntenplan van de Amerikanen en de Oekraïners en zei dat hij dezelfde dag nog een antwoord uit Moskou verwacht. Het Kremlin zegt nog bezig te zijn met het formuleren van een reactie.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft details gepresenteerd uit een nieuw Amerikaans 20-puntenplan, waar de Oekraïense en Amerikaanse delegatie de afgelopen weken over hebben onderhandeld. Volgens Zelensky moeten onder meer de huidige frontlijnen worden bevroren en zou er mogelijk een gedemilitariseerde bufferzone kunnen komen tussen het Oekraïense en het Russische gebied.
5 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat dinsdag neerstortte met de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed al-Haddad aan boord. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya hebben ze daardoor ook beschikking over geluidsopnames uit de cockpit voor het ongeluk.
5 uur geledenMOSKOU (ANP) - In Moskou zijn twee politieagenten in de nacht van dinsdag op woensdag gewond geraakt bij een "incident" in de buurt van de plek waar deze week een Russische generaal om het leven kwam, aldus de autoriteiten. Lokale media melden op basis van ooggetuigen dat er sprake was van een explosie.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft visumsancties opgelegd aan voormalig EU-commissaris Thierry Breton en vier anderen. Volgens de VS probeerden zij Amerikaanse technologiebedrijven te dwingen politieke uitingen op hun platforms te controleren.
13 uur geleden