Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog meer evacués uit Afghanistan aangekomen in kazerne Zoutkamp

Nog meer evacués uit Afghanistan aangekomen in kazerne Zoutkamp

ZOUTKAMP (ANP) - Bij de Willem Lodewijk van Nassaukazerne in het Groningse Zoutkamp zijn zondag nog vier bussen gearriveerd met evacués uit Afghanistan, aldus een woordvoerster van het COA. Hoeveel mensen er precies in de laatste vier bussen zitten kan ze nog niet zeggen.

Zaterdagavond waren er ook al 85 mensen aangekomen. Vrijdagavond arriveerden in de kazerne de eerste 28 mensen en later die nacht nog eens 50. In totaal zijn er nu acht bussen in Zoutkamp aangekomen, aldus het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).

Defensie heeft de kazerne aangewezen als noodopvanglocatie voor mensen die door de overheid uit Afghanistan zijn gehaald. Het COA heeft de opvang ingericht. Het Nederlandse Rode Kruis is met dertien vrijwilligers aanwezig in de kazerne. Zij helpen met het verstrekken van kleding en maaltijden en assisteren de GGD ook om de mensen te begeleiden bij het afnemen van coronatesten.

Meer uit Binnenland

Opkomst in Rotterdam al hoger dan in 2022

ROTTERDAM (ANP) - De opkomst in Rotterdam bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag ligt hoger dan vier jaar geleden. Om 20.45 uur had 40 procent van de Rotterdammers gestemd.

21 minuten geleden
Om 19.00 uur had 44 procent gestemd in azc-referendum Haaksbergen

HAAKSBERGEN (ANP) - Van de kiesgerechtigde inwoners van Haaksbergen had woensdag om 19.00 uur 44 procent een stem uitgebracht in het referendum over de opvang van asielzoekers. Dat betekent dat het referendum geldig is.

29 minuten geleden
Uur voor sluiting stembussen opkomst tussen 40 en 60 procent

DEN HAAG (ANP) - Een uur voor het sluiten van de stembussen loopt het opkomstpercentage voor de gemeenteraadsverkiezingen uiteen. Zo stemde in sommige gemeenten meer dan 60 procent van de stemgerechtigden voor dat tijdstip, terwijl in andere gemeenten ruim 40 procent van de kiezers al naar de stembus was gegaan.

30 minuten geleden
Opkomst om 18.00 uur in enkele gemeenten boven de 40 procent

DEN HAAG (ANP) - Om 18.00 uur lag de opkomst voor de gemeenteraadsverkiezingen in enkele gemeenten boven de 40 procent. Zo had in Nijmegen op dat tijdstip 42,2 procent van de kiezers gestemd en in Tynaarlo 48,9 procent. In Meppel had om 18.00 uur 41,1 procent van de mensen een stem uitgebracht.

2 uur geleden
CJIB positief over kwijtschelding ophoging verkeersboetes

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) is positief over de nieuwe mogelijkheid een ophoging van een verkeersboete kwijt te schelden om te voorkomen dat mensen nog verder in problemen komen. Sinds medio vorig jaar heeft het CJIB dat bijna vierhonderd keer gedaan, schrijft staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid, D66) aan de Kamer.

2 uur geleden
Positieve reacties op hernieuwde proef met kleiner stembiljet

LEIDEN (ANP) - Meerdere gemeenten waar woensdag met een kleiner biljet kan worden gestemd, krijgen positieve reacties van inwoners. Zo geven stembureaumedewerkers in Leiden aan dat kiezers het kleinere stembiljet "een verbetering" vinden.

2 uur geleden
Politiek Utrecht wil overleg over aanlijnplicht in wolvengebied

UTRECHT (ANP) - Provinciale Staten van Utrecht willen overleg met Utrechts Landschap en Staatsbosbeheer over de aanlijnplicht voor bosgebieden die grenzen aan de Leusderheide. De beheerders van de terreinen hebben de jaarlijks terugkerende maatregel ingevoerd om confrontaties tussen wolven en honden te voorkomen, maar een aantal fracties zou liever zien dat de aanlijnplicht wordt vervangen door een dringend advies de hond niet los te laten.

3 uur geleden