Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog meer beleggers naar de rechter om overnameprijs Credit Suisse

Nog meer beleggers naar de rechter om overnameprijs Credit Suisse

ZÜRICH (ANP) - Particuliere beleggers die geld verloren na de overname van Credit Suisse door bankconcern UBS in maart spannen een rechtszaak aan om de uitkoop aan te vechten, meldt Financial Times zondag. De Swiss Investor Protection Association is van plan de claim maandag in te dienen bij de rechtbank in Zürich namens ongeveer vijfhonderd beleggers.

Eerder kondigde een Zwitsers adviesbureau al namens een groep beleggers een rechtszaak aan omdat UBS te weinig zou hebben betaald voor de overname van zijn concurrent Credit Suisse. Door die deal werd de op één na grootste bank van Zwitserland in maart gered van een faillissement, maar volgens adviesbureau Ethos Foundation was de prijs opvallend laag vergeleken met de beurswaarde die Credit Suisse enkele dagen eerder nog had.

LegalPass, een juridisch-technologisch platform, had eerder al dezelfde klacht. Bij de overname kregen aandeelhouders van Credit Suisse voor iedere 22,48 aandelen van die bank één aandeel van UBS. Daarmee werd de wankelende bank gewaardeerd op 3 miljard Zwitserse frank (3,1 miljard euro), terwijl het concern 48 uur eerder nog 7 miljard frank waard was op de beurs.

Credit Suisse kwam in de problemen doordat veel klanten hun tegoeden weghaalden. In de jaren daarvoor was de Zwitserse bank betrokken bij een reeks schandalen die voor aanzienlijke verliezen zorgden.

Meer uit Financieel

Regering-Trump aangeklaagd om 100.000 dollar kostend werkvisum

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Kamer van Koophandel klaagt de regering-Trump aan om de flinke sommen geld die ze in rekening wil brengen voor speciale werkvisa. Volgens de belangenbehartiger van het bedrijfsleven dreigt hierdoor de ongelijkheid tussen grote en kleine bedrijven toe te nemen. Ook zou Donald Trump daarmee ten onrechte het Congres passeren.

4 uur geleden
Beurzen New York sluiten lager na problemen bij regionale banken

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De handelssessie begon positief. Dat sloeg om nadat twee regionale banken problemen hadden gesignaleerd bij een van hun cliënten.

4 uur geleden
IKEA groeit in Nederland, wereldwijd dalen de verkopen

HAARLEM (ANP) - 's Werelds grootste franchisenemer van IKEA's, de Ingka Group, heeft het afgelopen boekjaar een lagere omzet geboekt. Nederlandse woonwinkels van de van oorsprong Zweedse keten wisten juist een licht hogere omzet te boeken.

7 uur geleden
Principeakkoord over cao sjorders, vrijdag stemming over staking

ROTTERDAM (ANP) - Vakbond FNV en de havenbedrijven ILS en Matrans hebben een akkoord bereikt over een nieuwe cao voor sjorders, die containers in de haven van Rotterdam losmaken en vastzetten. De bond roept sjorders vrijdagochtend in de haven bijeen om vast te stellen of het principeakkoord voldoende is om te stoppen met hun staking, legt vakbondsbestuurder Niek Stam uit. Als zij dat inderdaad vinden, volgt nog een schriftelijk referendum waarbij vakbondsleden kunnen stemmen over het onderhandelingsresultaat.

7 uur geleden
Duizenden Britten klagen farmaceut J&J aan om babypoeder

LONDEN (ANP/AFP) - Ongeveer 3000 Britten hebben Johnson & Johnson (J&J) in het Verenigd Koninkrijk aangeklaagd. Ze stellen dat zijzelf of een familielid eierstokkanker of mesothelioom, ook wel asbestkanker, hebben gekregen door het gebruik van babypoeder van de farmaceut. In het talkpoeder zou asbest hebben gezeten.

8 uur geleden
Bouwer BAM hard onderuit op beurs in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf BAM is donderdag hard gedaald op de aandelenbeurs in Amsterdam. Beleggers schrokken van een negatief analistenrapport over het concern en zetten BAM ruim 13 procent lager. Verder overheerste het optimisme op de handelsvloeren in Amsterdam en andere Europese steden.

9 uur geleden
Vrijwel alle Europese automakers geraakt door Nexperia-conflict

BRUSSEL (ANP) - Het conflict rond de Nijmeegse chipmaker Nexperia raakt vrijwel alle Europese autofabrikanten, meldt hun belangenvereniging ACEA. Automakers en hun toeleveranciers hebben vorige week bericht gekregen dat Nexperia de levering van chips niet langer kan garanderen. Onlangs werd bekend dat China het concern een exportbeperking heeft opgelegd, nadat de Nederlandse regering en rechters het Chinese moederbedrijf Wingtech op afstand hadden gezet.

10 uur geleden