Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog maar weinig starters vragen tegemoetkoming vaste lasten aan

Nog maar weinig starters vragen tegemoetkoming vaste lasten aan

DEN HAAG (ANP) - Van de nieuwe coronaregeling voor de tegemoetkoming in de vaste lasten (TVL) voor starters wordt nog maar weinig gebruik gemaakt. Volgens de uitvoerende dienst Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) hebben sinds de openstelling van de regeling slechts 179 beginnende bedrijven een aanvraag ingediend. Ter vergelijking: afgelopen jaren kwamen er in Nederland telkens meer dan 200.000 nieuwe ondernemingen bij.

Ondernemers die nog niet zo lang geleden zijn begonnen met hun bedrijf kunnen pas sinds maandag steun aanvragen voor het betalen van hun vaste lasten. Het gaat om startende ondernemers die zich tussen 1 oktober 2019 en 30 juni 2020 hebben ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. Waarom er in de eerste dagen nog maar weinig aanmeldingen zijn, is niet duidelijk.

De TVL-regeling is recent uitgebreid omdat starters eerder vaak buiten de boot vielen als gaat om deze vorm van steun. Dat kwam omdat zij geen omzetgegevens hadden uit de referentieperiode in 2019, of omdat zij startten na 15 maart 2020 en daardoor niet in aanmerking kwamen. De Tweede Kamer had al aangedrongen op een speciale maatregel voor deze groep, maar het bleek lastig om de regeling in elkaar te zetten.

Het komt vaker voor dat er maar weinig aanmeldingen zijn voor een steunmaatregel. Zo ook voor de regeling voor doorstartkrediet voor het midden- en kleinbedrijf, het zogeheten time-out-arrangement (TOA) dat dinsdag opengesteld werd. Bedrijven kunnen om een faillissement te voorkomen krediet aanvragen dat ze bij reguliere financierders minder makkelijk kunnen krijgen. Daar zijn nog maar enkele tientallen aanvragen voor binnen. Dat komt volgens Qredits, de kredietverstrekker waar de overheid mee samenwerkt voor de uitvoering, door het langdurige traject dat bedrijven moeten volgen voordat ze een aanvraag kunnen doen. De overheid heeft 200 miljoen euro uitgetrokken voor dit fonds.

Meer uit Financieel

Magnum-topman vindt dat oprichter Ben & Jerry's moet loslaten

LONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).

11 uur geleden
Macron dreigt China met heffingen om handelsoverschot met EU

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft China gedreigd met importheffingen als het Aziatische land zijn handelsoverschot met de Europese Unie niet verkleint. Dat heeft hij na afloop van een bezoek aan China gezegd in een interview met de zakenkrant Les Echos.

12 uur geleden
Indiase toezichthouder eist uitleg Elbers voor chaos bij IndiGo

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart heeft de Nederlandse topman van IndiGo, Pieter Elbers, 24 uur de tijd gegeven om met een verklaring te komen voor de grote chaos bij die luchtvaartmaatschappij. IndiGo schrapte de afgelopen dagen duizenden vluchten in India door roosterproblemen. Die gaten in de planning ontstonden nadat de wettelijk verplichte rusttijden voor piloten waren verruimd.

15 uur geleden
Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

1 dag geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

1 dag geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

1 dag geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

1 dag geleden