Nog maar drie stoeltjes vrij voor Formule 1 in 2025
ZANDVOORT (ANP) - Met de komst van Jack Doohan bij het Formule 1-team van Alpine krijgt het rijdersveld in 2025 steeds meer vorm. Er zijn er nog maar drie stoeltjes te vergeven voor volgend jaar. De renstallen van Mercedes, RB en Sauber hebben nog een plaats open.
Mercedes raakt aan het einde van dit seizoen zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton kwijt aan Ferrari. Teambaas Toto Wolff heeft herhaaldelijk gezegd dat hij heel graag Max Verstappen naar het Duitse team haalt, maar inmiddels is duidelijk dat de Nederlander voorlopig trouw blijft aan Red Bull. Als alternatief heeft Mercedes Andrea Kimi Antonelli achter de hand. Het 17-jarige Italiaanse talent rijdt momenteel in de Formule 2 en heeft al nauwe banden met Wolff.
RB, het zusterteam van Red Bull, maakte kortgeleden bekend dat Yuki Tsunoda ook in 2025 voor het team rijdt. Van Daniel Ricciardo is dat niet zeker. Het contract van de Australiër, die vorig jaar zijn rentree maakte als vervanger van Nyck de Vries, loopt aan het einde van dit jaar af. Hij strijdt om dat tweede stoeltje met de Nieuw-Zeelander Liam Lawson. Het besluit valt halverwege september.
Sauber heeft voor 2025 al Nico Hülkenberg vastgelegd, maar het is nog onbekend wie de tweede coureur wordt. De Fin Valtteri Bottas en de Chinees Zhou Guanyu, die nu voor Sauber rijden, zijn allebei niet zeker van een nieuw contract.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
13 uur geledenNIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
1 dag geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
1 dag geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
1 dag geleden