Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog hele middag hinder op spoor tussen Den Haag en Rotterdam

Nog hele middag hinder op spoor tussen Den Haag en Rotterdam

UTRECHT (ANP) - Tussen Den Haag en Rotterdam rijden ook maandagmiddag minder treinen door uitgelopen werkzaamheden. Hoewel de intercity's inmiddels weer volgens dienstregeling rijden, valt de helft van de sprinters tussen beide steden uit, laat een woordvoerder van de NS weten. Er gaan er nu twee per uur in plaats van vier. Naar verwachting duurt het nog tot 19.15 uur voordat het treinverkeer weer helemaal normaal is.

De afgelopen twee weken werkte ProRail aan het spoor tussen Den Haag en Rotterdam, waardoor er op dat traject minder tot geen treinen reden. Maandagochtend zou het treinverkeer weer volgens dienstregeling rijden, maar ProRail ontdekte na de werkzaamheden meerdere storingen op het traject. Daardoor reden er tijdens de ochtendspits helemaal geen treinen tussen Den Haag en Rotterdam. Rond 10.00 uur werden twee sporen vrijgegeven en kon het treinverkeer tussen beide steden beperkt worden opgestart.

ProRail spreekt van een "vervelend begin van de dag voor reizigers op dit traject". De spoorbeheerder zegt er hard aan te werken om ook de laatste storingen te verhelpen.

Meer uit Binnenland

Splinter Chabot focust op hoop in 5 mei-lezing, ondanks verruwing

UTRECHT (ANP) - Valt er vandaag écht iets te vieren? Die vraag stond centraal in de 5 meilezing die schrijver en presentator Splinter Chabot dinsdag uitsprak in de Domkerk in Utrecht. Volgens Chabot nemen donkerte, verharding en verruwing in onze samenleving en in de wereld verder toe. Ook vraagt hij zich af hoe vrij mensen zijn als ze voorzichtig moeten zijn met het ophangen van een regenboogvlag of Palestijnse vlag en hoeveel vrijheid er is als uit onderzoek blijkt dat het antisemitisme toeneemt.

30 minuten geleden
WHO: virus heeft zich misschien verspreid aan boord van schip

GENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) denkt dat aan boord van het Nederlandse schip Hondius mensen elkaar kunnen hebben aangestoken met het hantavirus. Dat zou ook gebeurd kunnen zijn met het Nederlandse echtpaar dat is overleden, zei een deskundige van de WHO. Het staat nog niet vast; de WHO "werkt met die aanname".

42 minuten geleden
Alle demonstranten dodenherdenking weer op vrije voeten

AMSTERDAM (ANP) - Alle dertien demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Dat meldt de politie dinsdag. De groep wordt verdacht van het overtreden van de wet openbare manifestaties, zo werd eerder bekendgemaakt.

3 uur geleden
Nederland geeft overtollige gevangenisbussen aan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Twintig Nederlandse gevangenisbussen krijgen een tweede leven in Oekraïne. Het gevangeniswezen in het Oost-Europese land staat door de oorlog met Rusland onder druk en heeft de voertuigen nodig om het werk te blijven uitvoeren. Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) heeft de eerste vier bussen in Lviv overgedragen.

3 uur geleden
Minder dan 5 procent van Nederlanders heeft bevrijding meegemaakt

DEN HAAG (ANP) - Ruim 800.000 mensen in Nederland die nu nog leven, maakten het einde van de Tweede Wereldoorlog mee. Dat is minder dan 5 procent van de bevolking, blijkt uit een analyse van het ANP op basis van cijfers van het CBS.

5 uur geleden
WHO: mogelijk zeven gevallen hantavirus op cruiseschip

GENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.

9 uur geleden
Burgemeesters waarschuwen voor 'echo's van onverdraagzaamheid'

DEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.

11 uur geleden