Nog geen problemen voor levensmiddelenindustrie door droogte
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse levensmiddelenindustrie ondervindt nog geen problemen door de droogte. Dat laat een woordvoerder van de Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI) weten. "We hebben het op de radar, maar we hebben hier nog geen signalen over ontvangen", aldus de zegsman.
Vorige week werd door de overheid aangekondigd dat Nederland officieel te maken heeft met een watertekort door de grote droogte. Woensdag treedt het Nationaal Hitteplan weer in werking, wat geldt voor alle provincies. Door de droogte is bijvoorbeeld de binnenvaart ontregeld, wat voor verstoringen in de toelevering van grondstoffen en producten aan bedrijven kan zorgen.
Maar in de levensindustrie is dus nog geen sprake van problemen met productie. Tot de leden van de FNLI behoren onder meer producenten van sauzen, chocolade, frites, zuivel, vleeswaren, bakkerijproducten, koffie, frisdrank, ijs en snoepgoed.
Bierbrouwers
Ook voor bierbouwers zijn er nog geen problemen als gevolg van de droogte, zegt een woordvoerder van belangenvereniging Nederlandse Brouwers. "We hebben nog geen alarmerende berichten gekregen." Bij het brouwen van bier wordt veel water verbruikt.
De VEMW, belangenbehartiger van zakelijke energie- en watergebruikers in Nederland, had vorige week gezegd alert te zijn op mogelijke problemen voor de industrie door de droogte en de hitte. Als de droogte veel langer aanhoudt kan de situatie problematisch worden, zei de VEMW.
Later op de dag vindt overleg plaats bij de VEMW over de actuele stand van zaken, aldus de vereniging. Tot de leden van de VEMW behoren onder meer staalbedrijven, chemische bedrijven en papierfabrieken.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 30-jarige Hamzah L. voor het doodsteken van de 11-jarige Sohani op 1 februari vorig jaar in de Anemoonstraat in Nieuwegein. Volgens het OM is L. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het afsplitsen van zeven PVV-fractieleden was een "emotioneel" moment voor PVV-leider Geert Wilders. "Het is een zwarte dag voor de PVV."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower wordt de partijleider van de nieuwe fractie van opgestapte PVV'ers. Hidde Heutink, de voormalig campagneleider van de PVV, wordt zijn vicevoorzitter.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Reizigersvereniging Rover en Translink, het bedrijf achter de ov-chipkaart, hebben gelijk gekregen van de rechter in het kort geding tegen Kings Online, dat via twee websites ov-chipkaarten verkoopt voor hoge bedragen. Dat meldt Rover. Honderden reizigers hadden zich bij de vereniging gemeld, omdat zij tientallen euro's te veel hadden betaald voor een persoonlijke ov-chipkaart. Mensen dachten vanwege de huisstijl van de website, die leek op die van de NS en Translink, via een officiële aanbieder een bestelling te plaatsen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De advocaat van de ouders van de 11-jarige Sohani, die op 1 februari vorig jaar in Nieuwegein werd doodgestoken, wil dat de rechtbank Hamsah L. (30) tot een strafbare dader verklaart. Hij vindt dat L. naast tbs ook een celstraf moet krijgen. Volgens raadsman Sébas Diekstra heeft L. in de periode voor het misdrijf drugs gebruikt, terwijl hij wist dat dit tot psychoses kan leiden. Dat betoogde hij dinsdag tijdens de rechtszaak tegen L. bij de rechtbank in Utrecht.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De IJ-tunnel gaat vanaf de zomer van 2027 ruim een jaar dicht. De afsluiting heeft grote gevolgen voor de bereikbaarheid van Amsterdam, de regio en in het bijzonder Amsterdam-Noord, aldus de gemeente. De tunnel, die het centrum met het stadsdeel Noord verbindt, is aan groot onderhoud toe.
5 uur geledenHAARLEM (ANP) - De 24-jarige Signiomar D. uit Zwaag blijft vastzitten in de zaak rond Emiel den Hollander, de tweelingbroer van zangeres S10. De rechtbank heeft het verzoek om zijn voorarrest op te heffen afgewezen.
6 uur geleden