Nog geen problemen voor levensmiddelenindustrie door droogte
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse levensmiddelenindustrie ondervindt nog geen problemen door de droogte. Dat laat een woordvoerder van de Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI) weten. "We hebben het op de radar, maar we hebben hier nog geen signalen over ontvangen", aldus de zegsman.
Vorige week werd door de overheid aangekondigd dat Nederland officieel te maken heeft met een watertekort door de grote droogte. Woensdag treedt het Nationaal Hitteplan weer in werking, wat geldt voor alle provincies. Door de droogte is bijvoorbeeld de binnenvaart ontregeld, wat voor verstoringen in de toelevering van grondstoffen en producten aan bedrijven kan zorgen.
Maar in de levensindustrie is dus nog geen sprake van problemen met productie. Tot de leden van de FNLI behoren onder meer producenten van sauzen, chocolade, frites, zuivel, vleeswaren, bakkerijproducten, koffie, frisdrank, ijs en snoepgoed.
Bierbrouwers
Ook voor bierbouwers zijn er nog geen problemen als gevolg van de droogte, zegt een woordvoerder van belangenvereniging Nederlandse Brouwers. "We hebben nog geen alarmerende berichten gekregen." Bij het brouwen van bier wordt veel water verbruikt.
De VEMW, belangenbehartiger van zakelijke energie- en watergebruikers in Nederland, had vorige week gezegd alert te zijn op mogelijke problemen voor de industrie door de droogte en de hitte. Als de droogte veel langer aanhoudt kan de situatie problematisch worden, zei de VEMW.
Later op de dag vindt overleg plaats bij de VEMW over de actuele stand van zaken, aldus de vereniging. Tot de leden van de VEMW behoren onder meer staalbedrijven, chemische bedrijven en papierfabrieken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Stikstofmaatregelen van het kabinet zijn nodig om Lelystad Airport te openen voor burgerluchtvaart. Dat blijkt uit verklaringen van een ambtenaar van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een gesprek met Tweede Kamerleden, en toelichting van een woordvoerder van dat ministerie achteraf. Het duurt daarmee mogelijk nog jaren voor het vliegveld open kan.
4 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De burgemeester van Haarlemmermeer, Marianne Schuurmans, zegt dinsdag dat ze diep geschokt is door de gewelddadige dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep. Het lichaam van het slachtoffer werd maandag aangetroffen op een parkeerplaats bij het station van Nieuw-Vennep in Haarlemmermeer. Een 36-jarige man is dinsdag opgepakt voor haar dood.
5 uur geledenNIEUW-VENNEP (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep maandag. Het gaat om een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, die dinsdagmiddag in de Noord-Hollandse plaats is aangehouden.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie onderzoekt een mogelijk verband tussen de dood van de vrouw die vorige week werd gevonden in een woning in Amsterdam en die van de vrouw die maandagavond werd aangetroffen op een parkeerplaats bij het station in het Noord-Hollandse Nieuw-Vennep. De vrouwen waren beiden werkzaam bij ABN AMRO, meldt de bank.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 21-jarige man die afgelopen zaterdag in Eindhoven werd aangehouden in een terrorismeonderzoek blijft veertien dagen langer vast. De Eindhovenaar wordt verdacht van opruiing tot een terroristisch misdrijf en deelname aan een terroristische organisatie, meldt het Openbaar Ministerie.
8 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De rechtbank in Leeuwarden heeft een minderjarige jongen veroordeeld voor de voorbereiding van een terreuraanslag op het Vlaamse Parlement in Brussel en een militaire vliegbasis ten noorden van Arnhem in 2024. De jongen is veroordeeld tot voorwaardelijke jeugddetentie van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. Ook moet hij behandeling ondergaan bij het Landelijke Steunpunt Extremisme. Hij was 12 en 13 jaar toen hij de strafbare feiten pleegde.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - COC, belangenorganisatie voor de lhbti+-gemeenschap, roept het kabinet en de Tweede Kamer in een opiniestuk in de Volkskrant op om ervoor te zorgen dat Nederland voorop gaat lopen in de wereld op het gebied van lhbti+-mensenrechten. Woensdag is het precies 25 jaar geleden dat in Amsterdam het eerste huwelijk tussen twee mensen van hetzelfde geslacht werd gesloten.
10 uur geleden