Nog geen gestrande reizigers Nederlandse reisorganisaties terug
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse reisorganisaties hebben vooralsnog weinig kunnen doen om gestrande reizigers in het Midden-Oosten terug te halen naar huis. Door aanvallen van Iran op omliggende landen die Amerikaanse bases huisvesten, is amper vliegverkeer mogelijk.
Een woordvoerder van Prijsvrij Vakanties en D-Reizen zegt dat de maatschappijen Etihad en Emirates uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) mondjesmaat vluchten uitvoeren, maar daar zitten geen reizigers van de twee reisbureaus bij. "We hebben begrepen dat daarbij prioriteit wordt gegeven aan reizigers in transit en kwetsbare groepen, met een medische noodzaak", zegt hij.
Gestrande reizigers van D-Reizen en Prijsvrij zitten vooral in Dubai. "Zij kunnen daar in hun hotels blijven. Ze ervaren natuurlijk ongemak, maar we hebben geen signalen dat de situatie precair is."
Duizend gestrande Nederlanders
Ook TUI Nederland zegt nog geen reizigers te hebben teruggehaald. Eerder zei topman Sebastian Ebel van de Duitse reismultinational dat dinsdag de eerste klanten worden teruggehaald. Op die vluchten, naar Duitse vliegvelden, zaten volgens een woordvoerster geen reizigers van de Nederlandse afdeling. Corendon laat eveneens weten nog geen gestrande reizigers te hebben teruggehaald.
De koepelorganisatie voor reisorganisaties ANVR schat dat er ongeveer duizend gestrande Nederlanders in de regio zijn, van wie de helft via een pakketreis.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken riep dinsdag alle gestrande Nederlanders in het crisisgebied op om een speciaal contactformulier in te vullen. Dat helpt de overheid een preciezer beeld te krijgen van de situatie. De oproep geldt voor reizigers in Israël, Iran, Jordanië, Bahrein, Koeweit, Qatar, Oman, de Palestijnse gebieden, Saudi-Arabië, Irak, Libanon en de VAE.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 12.300 vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten zijn tot nu toe al geannuleerd als gevolg van de oorlog in Iran en de onrust in de regio, meldt Bloomberg op basis van luchtvaartwebsite Flightradar24.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n drieduizend rijksambtenaren hebben dinsdag in Den Haag gedemonstreerd tegen het uitblijven van loonsverhogingen en inflatiecorrectie in de nieuwe cao. Vakbond FNV kondigde daar een volgende, grotere actie aan. Samen met de andere vakbonden organiseert de FNV op 14 april een nieuwe landelijke staking tegen de zogeheten nullijn.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) staat klaar om de wereldwijde oliemarkt te stabiliseren in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens documenten die zijn ingezien door persbureau Bloomberg hebben de leden van het IEA meer dan 1 miljard vaten olie aan noodreserves beschikbaar.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Etihad Airways schort zijn vluchten vanuit en naar Abu Dhabi voor langere tijd op door de oorlog in Iran. Tot zeker donderdagmiddag vliegt de Emiraatse luchtvaartmaatschappij in principe niet, meldt het bedrijf op X. Eerder werd bekend dat Etihad zijn reguliere vluchten van en naar Abu Dhabi tot zeker woensdagmiddag niet uitvoert.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De schepen die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog tussen de VS/Israël en Iran hebben voorlopig nog voldoende voedsel en drinkwater aan boord. "Voor nu zien we geen redenen tot zorg", zegt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR). De vereniging houdt de situatie "nauwlettend in de gaten en blijft in contact met de schepen in de regio".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten dinsdag aan het einde van de ochtendhandel dieprode cijfers zien. De Amsterdamse AEX-index dook daarbij weer ruim onder de 1000 puntengrens. Beleggers maken zich zorgen dat de sterk stijgende energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten de inflatie weer kan aanwakkeren en de economische groei zal schaden.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in februari gemiddeld 1,9 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel daarmee hoger uit dan in januari. In de eerste maand van het jaar viel de inflatie nog terug tot 1,7 procent, van 2 procent in december.
3 uur geleden