Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog geen concrete klimaatdoelen bereikt op G20-top

Nog geen concrete klimaatdoelen bereikt op G20-top

ROME (ANP) - De leiders van de G20-landen, die in Rome bijeenzijn, hebben naar verluidt moeite om een akkoord te bereiken over nieuwe, concrete klimaatdoelstellingen. De wereldleiders hadden gehoopt dat ze ambitieuze doelen konden afspreken in aanloop naar de klimaattop in Glasgow die zondag begint.

Maar in het laatste concept van de slotverklaring, dat door het Duitse persbureau DPA is ingezien, staan geen doelen en toezeggingen die ze oorspronkelijk hadden gepland. In een eerdere versie werd nog gesproken over onmiddellijk ingrijpen, maar dat is vervangen door een passage over zinvolle maatregelen om de temperatuurstijging te beperken tot 1,5 graden Celsius, zoals is afgesproken in het Klimaatakkoord van Parijs uit 2015.

De G20-landen willen daarnaast af van subsidies voor fossiele brandstoffen, maar een deadline ontbreekt in de laatste concept-slotverklaring. Terwijl eerder nog 2025 is genoemd als streefjaar. Ook het streven om tegen 2050 CO2-neutraal te zijn, is nu afgezwakt naar halverwege deze eeuw.

De definitieve slotverklaring van de G20 wordt zondag verwacht. De G20 bestaat uit de negentien rijkste landen ter wereld en de Europese Unie. Zij zijn verantwoordelijk voor de uitstoot van naar schatting 80 procent van alle broeikasgassen ter wereld.

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

2 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

3 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

3 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

8 uur geleden