Nog geen aanhoudingen voor drugslab in woonwijk Geleen
GELEEN (ANP) - De politie heeft nog niemand aangehouden voor een werkend drugslab dat dinsdag werd gevonden in een garagebox aan de Gadéstraat in Geleen. Vier personen vluchtten toen weg. In het lab trof de politie grote hoeveelheden MDMA en crystal meth aan en enkele duizenden liters aan gevaarlijke chemische stoffen.
Verder stonden in het pand meerdere waterstofgasflessen en een paar propaangasflessen. De productielocatie is inmiddels door de landelijke faciliteit ontmantelen (LFO) en forensisch specialisten buiten werking gesteld. De gevonden drugs zijn vernietigd.
De politie waarschuwt voor de "zeer grote gevaren" die dergelijke drugsproductielocaties in woonwijken met zich meebrengen. Giftige stoffen kunnen ontsnappen en chemicaliën kunnen ontbranden of ontploffen. "De gevolgen van een dergelijke ontploffing of brand zijn vaak niet te overzien." Zo explodeerde begin dit jaar aan de Schammenkamp in Rotterdam een garagebox waarin vermoedelijk harddrugs werden geproduceerd. Door de explosie vielen drie doden.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat "straks ook vrouwen en kinderen in Ter Apel zonder opvangplek" staan als er door de overheid niet "onmiddellijk" wordt ingegrepen. De afgelopen dagen werden asielzoekers opgevangen in een congrescentrum in Groningen, vorige week gebeurde dat in Stadskanaal en Gieten. De hulporganisatie noemt het "onbegrijpelijk" dat er niet voldoende slaapplekken gerealiseerd kunnen worden.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het verzuim onder personeel van Nederlandse gemeenten is vorig jaar gestegen naar 7,1 procent. Dat meldt A&O fonds Gemeenten, dat cijfers bijhoudt en dinsdag publiceert. Volgens het fonds is dat het hoogst in ruim twintig jaar.
53 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Jaarlijks zijn minstens 7750 sociale huurwoningen nodig voor mensen met psychische klachten die bijvoorbeeld klaar zijn met een langdurige behandeling in een instelling of uit de gevangenis komen. De Nederlandse ggz heeft dat laten berekenen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een reeks rouwadvertenties in Trouw wordt dinsdag stilgestaan bij het overlijden van de oprichter en directeur van de klimaatorganisatie Urgenda, Marjan Minnesma, die vrijdag op 59-jarige leeftijd overleed. "Jij was onze onverschrokken voorvrouw, onze drijvende kracht, ons kompas", schrijft Urgenda onder meer in een rouwadvertentie.
2 uur geledenZUTPHEN (ANP) - In Zutphen woedt een grote brand aan de Marsweg, meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Een loods van 40 bij 10 meter staat volledig in brand. De brandweer blust van buitenaf, gezien de omvang van de brand.
4 uur geledenKOOG AAN DE ZAAN (ANP) - Tussen Koog aan de Zaan en Zaandam is maandagavond laat een natuurbrand uitgebroken. De brand woedt aan het Westerwindpad. Het getroffen gebied is ongeveer 20 bij 40 meter. Het gaat om oud gras dat in brand staat, meldt de Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - Maandagavond worden zo'n 140 mensen van Ter Apel naar de nachtopvang in congrescentrum Hanze Plaza in Groningen gebracht. Omdat de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel vol is, brengen asielzoekers sinds vorige week de nacht door in tijdelijke locaties. Dit om te voorkomen dat zij buiten moeten slapen. In de nacht van zondag op maandag ging het om 126 mensen.
7 uur geleden