Nog geen aanhoudingen voor drugslab in woonwijk Geleen
GELEEN (ANP) - De politie heeft nog niemand aangehouden voor een werkend drugslab dat dinsdag werd gevonden in een garagebox aan de Gadéstraat in Geleen. Vier personen vluchtten toen weg. In het lab trof de politie grote hoeveelheden MDMA en crystal meth aan en enkele duizenden liters aan gevaarlijke chemische stoffen.
Verder stonden in het pand meerdere waterstofgasflessen en een paar propaangasflessen. De productielocatie is inmiddels door de landelijke faciliteit ontmantelen (LFO) en forensisch specialisten buiten werking gesteld. De gevonden drugs zijn vernietigd.
De politie waarschuwt voor de "zeer grote gevaren" die dergelijke drugsproductielocaties in woonwijken met zich meebrengen. Giftige stoffen kunnen ontsnappen en chemicaliën kunnen ontbranden of ontploffen. "De gevolgen van een dergelijke ontploffing of brand zijn vaak niet te overzien." Zo explodeerde begin dit jaar aan de Schammenkamp in Rotterdam een garagebox waarin vermoedelijk harddrugs werden geproduceerd. Door de explosie vielen drie doden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.
13 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.
14 uur geleden