Nog geen aanhoudingen voor drugslab in woonwijk Geleen
GELEEN (ANP) - De politie heeft nog niemand aangehouden voor een werkend drugslab dat dinsdag werd gevonden in een garagebox aan de Gadéstraat in Geleen. Vier personen vluchtten toen weg. In het lab trof de politie grote hoeveelheden MDMA en crystal meth aan en enkele duizenden liters aan gevaarlijke chemische stoffen.
Verder stonden in het pand meerdere waterstofgasflessen en een paar propaangasflessen. De productielocatie is inmiddels door de landelijke faciliteit ontmantelen (LFO) en forensisch specialisten buiten werking gesteld. De gevonden drugs zijn vernietigd.
De politie waarschuwt voor de "zeer grote gevaren" die dergelijke drugsproductielocaties in woonwijken met zich meebrengen. Giftige stoffen kunnen ontsnappen en chemicaliën kunnen ontbranden of ontploffen. "De gevolgen van een dergelijke ontploffing of brand zijn vaak niet te overzien." Zo explodeerde begin dit jaar aan de Schammenkamp in Rotterdam een garagebox waarin vermoedelijk harddrugs werden geproduceerd. Door de explosie vielen drie doden.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft woensdag tijdens een snelrechtzitting twee mannen veroordeeld voor incidenten tijdens de jaarwisseling.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door het winterse weer rijden ook donderdag minder treinen. De dienstregeling wordt aangepast, laat spoorbeheerder ProRail weten. Op vrijdag worden mogelijk ook minder treinen ingezet.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker 171 mensen worden verdacht van een misdrijf tijdens de jaarwisseling. Ze hebben bijvoorbeeld agenten, brandweermedewerkers of ambulancemedewerkers belaagd of spullen vernield. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Vorig jaar waren er 120 verdachten. Het aantal hulpverleners dat te maken kreeg met geweld en agressie, is eveneens fors gestegen.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - In de provincies Zuid-Holland en Zeeland geldt code oranje niet meer. Het KNMI heeft het waarschuwingsniveau woensdag aan het begin van de middag een stapje verlaagd naar code geel. Die gold al op de Waddeneilanden. De rest van het land staat nog op code oranje.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS rijdt ook na 12.00 uur nog met een uitgeklede versie van de winterdienstregeling, meldt een woordvoerster. Eerder zei de spooronderneming dat de treinen mogelijk in de loop van de ochtend weer volgens de winterdienstregeling konden rijden. De woordvoerster weet niet wanneer dit wel lukt.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De vloeistof waarmee vliegtuigen ijsvrij worden gemaakt is weer geleverd, meldt KLM op haar website. De voorraad van de de-icingvloeistof dreigde dinsdag op te raken. KLM besloot vervolgens het spul met trucks uit Duitsland te halen om de voorraden aan te vullen.
8 uur geleden