Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog eens drie faillissementsaanvragen voor koopjesketen Big Bazar

Nog eens drie faillissementsaanvragen voor koopjesketen Big Bazar

AMSTERDAM (ANP) - Nog eens drie partijen willen een faillissementsaanvraag doen voor koopjesketen Big Bazar. Dat meldt directeur Joost Konings van Invorderingsbedrijf Amsterdam, dat de aanvragen in behandeling heeft. Het bedrijf deed eerder al een aanvraag bij de rechtbank voor een verhuurster van een winkelpand in Goes. Met de aanvragen hopen de partijen dat Big Bazar zijn betalingsverplichting nakomt.

De nieuwe aanvragen worden niet gedaan door verhuurders, maar door twee leveranciers en een uitzendbureau. Die partijen hopen zo de betaling van in totaal 180.000 euro af te dwingen. Binnen enkele dagen zullen de verzoekschriften worden ingediend bij de rechtbank van Amsterdam, liet Konings weten.

Het totale bedrag aan vorderingen dat bij Konings bekend is, is inmiddels opgelopen tot ruim 1,8 miljoen euro. Dat is inclusief rente en kosten voor het incasseren. Dat geld wordt niet enkel geïncasseerd door Invorderingsbedrijf Amsterdam. Zo heeft Konings overleg gehad met twee advocaten die twee andere schuldeisers bijstaan. Daar gaat het om bedragen van respectievelijk 700.000 euro voor niet betaald vuurwerk en 550.000 euro voor niet betaalde winkelvoorraden.

Financiële overzichten

Volgens Konings houden die advocaten de ontwikkelingen omtrent de faillissementsaanvragen in de gaten. "De vraag is nu of Big Bazar niet wil of niet kan betalen", zegt hij daarover.

Konings had het idee dat de directeur van Big Bazar, Heerke Kooistra, "welwillend" was om zijn schuldeisers serieus te nemen. Zo vroeg hij meerdere keren om financiële overzichten, die hem vervolgens zijn toegestuurd. "Ondanks dat is er niks betaald. Ook de vorderingen zijn niet betwist en de advocaat van Big Bazar heeft zich ook nooit gemeld."

Oplossingen

Big Bazar kon donderdag geen commentaar geven. Enkele dagen geleden legde Kooistra al uit dat Big Bazar twintig verlieslatende winkels gaat sluiten en voor nog eens twintig winkels huurverlagingen wil. Dat zou nodig zijn om de koopjesketen met in totaal 120 filialen en 1400 medewerkers "gezond te houden". Toen sprak de directeur van de keten ook zijn vertrouwen uit dat hij met partijen tot oplossingen zou komen.

Kooistra zei daarnaast al dat de faillissementsaanvraag van de verhuurster uit Goes volgens hem weinig kans van slagen had. Deze zou puur zijn opgezet als drukmiddel om hem tot betaling te dwingen en daar zijn faillissementsaanvragen volgens Big Bazar niet bedoeld. Eind deze maand staat er over die faillissementsaanvraag een zitting gepland bij de rechtbank in Amsterdam.

Meer uit Financieel

Amsterdamse beurs gaat met winst het weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.

1 uur geleden
Nederland maakt ook bezwaar tegen beloning AF-KLM-baas Smith

DEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.

1 uur geleden
Rechter: huurders moeten meewerken aan aansluiting op warmtenet

ALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.

3 uur geleden
Kerosinetekort in Europa als Straat van Hormuz weken dichtblijft

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.

3 uur geleden
Wall Street voorzichtig in aanloop naar gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiële markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israël hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.

3 uur geleden
Tientallen Ierse tankstations leeg na dagenlang brandstofprotest

DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.

5 uur geleden
Intertoys neemt onlinewinkel voor speelgoed Lobbes.nl over

AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.

7 uur geleden