Nog eens drie faillissementsaanvragen voor koopjesketen Big Bazar
AMSTERDAM (ANP) - Nog eens drie partijen willen een faillissementsaanvraag doen voor koopjesketen Big Bazar. Dat meldt directeur Joost Konings van Invorderingsbedrijf Amsterdam, dat de aanvragen in behandeling heeft. Het bedrijf deed eerder al een aanvraag bij de rechtbank voor een verhuurster van een winkelpand in Goes. Met de aanvragen hopen de partijen dat Big Bazar zijn betalingsverplichting nakomt.
De nieuwe aanvragen worden niet gedaan door verhuurders, maar door twee leveranciers en een uitzendbureau. Die partijen hopen zo de betaling van in totaal 180.000 euro af te dwingen. Binnen enkele dagen zullen de verzoekschriften worden ingediend bij de rechtbank van Amsterdam, liet Konings weten.
Het totale bedrag aan vorderingen dat bij Konings bekend is, is inmiddels opgelopen tot ruim 1,8 miljoen euro. Dat is inclusief rente en kosten voor het incasseren. Dat geld wordt niet enkel geïncasseerd door Invorderingsbedrijf Amsterdam. Zo heeft Konings overleg gehad met twee advocaten die twee andere schuldeisers bijstaan. Daar gaat het om bedragen van respectievelijk 700.000 euro voor niet betaald vuurwerk en 550.000 euro voor niet betaalde winkelvoorraden.
Financiële overzichten
Volgens Konings houden die advocaten de ontwikkelingen omtrent de faillissementsaanvragen in de gaten. "De vraag is nu of Big Bazar niet wil of niet kan betalen", zegt hij daarover.
Konings had het idee dat de directeur van Big Bazar, Heerke Kooistra, "welwillend" was om zijn schuldeisers serieus te nemen. Zo vroeg hij meerdere keren om financiële overzichten, die hem vervolgens zijn toegestuurd. "Ondanks dat is er niks betaald. Ook de vorderingen zijn niet betwist en de advocaat van Big Bazar heeft zich ook nooit gemeld."
Oplossingen
Big Bazar kon donderdag geen commentaar geven. Enkele dagen geleden legde Kooistra al uit dat Big Bazar twintig verlieslatende winkels gaat sluiten en voor nog eens twintig winkels huurverlagingen wil. Dat zou nodig zijn om de koopjesketen met in totaal 120 filialen en 1400 medewerkers "gezond te houden". Toen sprak de directeur van de keten ook zijn vertrouwen uit dat hij met partijen tot oplossingen zou komen.
Kooistra zei daarnaast al dat de faillissementsaanvraag van de verhuurster uit Goes volgens hem weinig kans van slagen had. Deze zou puur zijn opgezet als drukmiddel om hem tot betaling te dwingen en daar zijn faillissementsaanvragen volgens Big Bazar niet bedoeld. Eind deze maand staat er over die faillissementsaanvraag een zitting gepland bij de rechtbank in Amsterdam.
Meer uit Financieel
RIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.
28 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.
5 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.
23 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.
1 dag geleden