Nog een persoon vast na rellen in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Er zit nog een persoon vast voor openlijke geweldpleging na de rellen in Den Haag in de nacht van zaterdag op zondag. De overige achttien personen die werden aangehouden zijn weer vrij, zo laat de politie weten. Twaalf van hen krijgen een boete, bij vijf personen moet het Openbaar Ministerie nog naar de zaak kijken. De zaak tegen een persoon die was opgepakt voor belediging is geseponeerd.
De rellen begonnen zaterdagavond rond 22.30 uur in de omgeving van de Vaillantlaan, waar relschoppers brandjes stichtten en vuurwerk naar de politie gooiden. De groep leek erop uit een confrontatie met de politie aan te gaan, zo gaf de politie zelf aan. Voor de Schilderswijk en Transvaal werd een noodbevel afgekondigd.
Een van de relschoppers gooide een steen door de zijruit van een passerende ambulance die een patiënt naar het ziekenhuis vervoerde. GGD Haaglanden laat maandag weten hiervan aangifte te hebben gedaan. "Dit gedrag van relschoppers is ontoelaatbaar", aldus Annette de Boer, directeur GGD Haaglanden. "Ambulancezorg leveren we aan iedereen die het nodig heeft, we moeten kunnen rekenen op respect van iedereen uit de samenleving. Een steen gooien door de ruit van een ambulance die een patiënt vervoert is ongehoord en onacceptabel."
Agenten gewond
Ook werden verkeerslichten vernield en werd de politie vanaf daken bekogeld met zwaar vuurwerk en stenen. Op sommige plekken werden de ME, politiehonden en politie te paard ingezet. Vijf agenten raakten gewond tijdens de rellen in Den Haag. Zo liep een van hen bij een aanhouding een knieblessure en hersenschudding op.
Ook op andere plekken in het land was het onrustig afgelopen weekend, nadat vrijdag een demonstratie over de 2G-aanpak uit de hand liep in Rotterdam. Er werden tientallen mensen opgepakt door het hele land. De politie in Limburg wist maandagochtend niet hoeveel mensen nog vastzitten na rellen in Roermond en Stein. Ook bij andere korpsen waren deze cijfers niet bekend.
Meer uit Binnenland
BLESKENSGRAAF (ANP) - De ME heeft in de Zuid-Hollandse plaats Bleskensgraaf ingegrepen bij een demonstratie tegen een asielzoekerscentrum. Het protest liep uit de hand. Demonstranten gooiden glas en stenen naar agenten en staken zwaar vuurwerk af. Een politiewoordvoerder meldt dat niemand is aangehouden en niemand gewond raakte.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 61-jarige man uit Hillegom is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot het betalen van 302.000 euro aan de Nederlandse staat. Pieter K. heeft mensen opgelicht en het geld dat hij inzamelde aan privé-uitgaven besteed.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassadeur moest dinsdagmiddag naar het ministerie van Buitenlandse Zaken om zich te verantwoorden voor een Nederlandse diplomatieke zending die door Iran in beslag is genomen. Het is nog niet bekend of de zending inmiddels is vrijgegeven. Het ministerie spreekt van een "diplomatiek incident" en noemt het "onacceptabel".
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Het boek De herinnerde soldaat van de Nederlandse schrijfster Anjet Daanje staat op de longlist van de International Booker Prize. Dat maakte de organisatie achter de prestigieuze prijs voor het beste naar het Engels vertaalde fictiewerk dinsdag bekend.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De landelijke intocht van Sinterklaas is dit jaar in Grave (gemeente Land van Cuijk), meldt de NTR. Sinterklaas komt op zaterdag 14 november aan in de Brabantse plaats. Vorig jaar kwam de goedheiligman aan op Texel.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart rijden er geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid, meldt ProRail. Dat komt door werkzaamheden. Het station wordt vernieuwd.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 37-jarige Sander K. voor het verkrachten en doden van Arina Sasina (34) uit Amsterdam. K. sneed het lichaam van de vrouw daarna in stukken. Hij werd opgepakt voordat hij de lichaamsdelen kon laten verdwijnen.
13 uur geleden