Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog een neef van Taghi in beeld als verdachte moord Wiersum

Nog een neef van Taghi in beeld als verdachte moord Wiersum

AMSTERDAM (ANP) - In het onderzoek naar de moord op advocaat Derk Wiersum is ook een in Marokko aangehouden neef van Ridouan Taghi in beeld bij politie en justitie. Deze Jaouad F. werd in oktober opgepakt omdat hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de (vergis)moord op de zoon van een Marokkaanse rechter. Volgens het Openbaar Ministerie nam F. volop deel aan communicatie tijdens de grondige voorbereiding van de moord. Naar een vermoedelijke handlanger van F. wordt nog gezocht.

Dat bleek vrijdag tijdens een tussentijdse zitting tegen Anouar T. - weer een andere neef van Ridouan Taghi - en enkele medeverdachten bij de rechtbank in Amsterdam. Het OM verdenkt Anouar T. (28) en een aantal veronderstelde leden van zijn criminele groepering van betrokkenheid bij de voorbereiding van de moord.

Wiersum werd op 18 september 2019 doodgeschoten bij zijn huis in Amsterdam-Buitenveldert. De twee uitvoerders zijn in oktober veroordeeld tot 30 jaar cel.

Voorverkenningen

Data-analyse wijst uit dat T. en enkele anderen, onder wie Jaouad F., veelvuldig contact hebben gehad tijdens de talloze voorverkenningen, die eerst bij het Amsterdamse kantoor van Wiersum werden gedaan en later bij zijn woning.

In augustus 2019 namen de latere uitvoerders de voorverkenningen over. T. werd in november 2019 aangehouden als verdachte in de moordzaak en heeft geruime tijd vastgezeten. Hij ontkent. Omdat een inhoudelijk proces nog ver weg lijkt en de aanwijzingen tegen hem niet substantieel toenamen, is hij eerder dit jaar door de rechtbank op vrije voeten gesteld.

Youssef T.

Anouar T. heeft tijdens zijn voorarrest in het huis van bewaring in Grave een paar keer bezoek gehad van Youssef T., de advocaat en (eveneens) neef van Ridouan Taghi die op 8 oktober is aangehouden tijdens een bezoek aan Ridouan in de extra beveiligde gevangenis van Vught. Justitie verdenkt Youssef T. ervan dat hij als boodschapper tussen Ridouan en de buitenwereld heeft gefungeerd. Hij zit nog vast.

Volgens Anouar T.’s advocaat André Seebregts was Youssef "een klankbord" voor zijn gedetineerde familielid en bespraken zij de juridische merites van zijn zaak.

Meer uit Binnenland

Nog een week geen treinverkeer tussen Geldermalsen en Den Bosch

METEREN (ANP) - Na het treinongeluk bij Meteren rijden op het traject tussen Geldermalsen en Den Bosch pas vanaf volgende week vrijdag weer treinen. ProRail meldt dat de herstelwerkzaamheden langer duren nu "er een duidelijker beeld is ontstaan van wat de precieze omvang van de schade is".

5 uur geleden
Wilders deelt berichten met suggestie van gesjoemel verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders heeft op X een tweetal berichten gedeeld waarin op zijn minst de suggestie wordt gewekt dat er gesjoemeld is met stemmen bij de Tweede Kamerverkiezingen. De herkomst van de berichten is onduidelijk en Wilders levert geen bewijs van daadwerkelijke fraude.

9 uur geleden
Mariëtte Hamer nieuwe voorzitter Raad voor het Openbaar Bestuur

DEN HAAG (ANP) - Mariëtte Hamer is de nieuwe voorzitter van de Raad voor het Openbaar Bestuur (ROB). Ze blijft ook aan als regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld.

10 uur geleden
Veel kiezers GL-PvdA stemden op andere kandidaten dan Timmermans

DEN HAAG (ANP) - Veel kiezers die woensdag op GroenLinks-PvdA hebben gestemd, hebben niet gekozen voor lijsttrekker Frans Timmermans, maar voor kandidaten die lager op de lijst stonden. Dat beeld komt naar voren nu gemeenten de officiële uitslagen vaststellen.

10 uur geleden
Buitenlandse Zaken: blijf binnen in Tanzania na protesten

DAR ES SALAAM (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Tanzania op zoveel mogelijk binnen te blijven. De verkiezingen in Tanzania van woensdag leidden tot gewelddadige protesten. Het ministerie zette donderdag het reisadvies voor het Oost-Afrikaanse land op geel: in het hele land gelden veiligheidsrisico's.

12 uur geleden
Een agent die zwaargewond raakte bij botsing A2 mag naar huis

EINDHOVEN (ANP) - Een agent die woensdag zwaargewond raakte door een aanrijding met een gestolen voertuig op de A2 bij Eindhoven mag waarschijnlijk vrijdag naar huis, meldt de politie. Hij moet later wel nog geopereerd worden. De andere agent blijft in het ziekenhuis. Ook hij wordt nog geopereerd aan de botbreuken en ander letsel dat hij opliep.

13 uur geleden
Overleden fietser door ongeval Barneveld was minderjarige jongen

BARNEVELD (ANP) - De fietser die donderdag overleed door een botsing met een vrachtwagen in Barneveld, was een minderjarige jongen uit die plaats. Dat meldt de politie vrijdag. De bestuurder van de vrachtwagen komt ook uit Barneveld en is 37 jaar.

14 uur geleden