Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog één jaar om jongste kampioen te worden

Nog één jaar om jongste kampioen te worden

ABU DHABI (ANP) - Zijn vijfde jaar in de Formule 1 is het beste seizoen geworden voor Max Verstappen. De Nederlander boekte meer overwinningen en meer punten dan ooit en eindigde voor het eerst als derde in het wereldkampioenschap. De volgende stap is de wereldtitel. Als hem dat volgend jaar lukt, blijft hij trouw aan zijn recordreeks van jongste aller tijden in de koningsklasse van de autosport.

Verstappen is de jongste winnaar (18 jaar en 228 dagen) van een grand prix, de jongste deelnemer ooit aan een race in de Formule 1 (17 jaar en 166 dagen), de jongste coureur die punten haalde, de jongste die aan de leiding reed in een race, de jongste met de snelste ronde in een race en de jongste op het podium.

De jongste wereldkampioen aller tijden in de Formule 1 is echter nog altijd de Duitser Sebastian Vettel. Hij was in 2010 23 jaar en 134 dagen oud. Verstappen, geboren op 30 september 1997 en nu dus 22 jaar, kan alleen nog in 2020 het record van jongste wereldkampioen ooit pakken.

Grote doel

Na vijf jaren in de Formule 1 begint de hunkering naar dat grote doel bijna ondraaglijk groot te worden voor de Limburger. Verstappen was voordat hij in 2015 zijn debuut maakte in de Formule 1 altijd en overal de beste. De afgelopen jaren toonde hij wel zijn grote racetalent, zette bij tijd en wijlen de concurrentie te kijk met briljante inhaalacties, maar tot de gedroomde wereldtitel leidde het niet.

Belangrijkste oorzaak ligt bij de auto van Red Bull. Die was niet snel genoeg was en legde het te vaak af tegen de bolides van Mercedes en Ferrari. Afgelopen seizoen was niettemin zijn beste met negen podiumplekken: drie overwinningen, twee tweede plaats en vier derde plaatsen. Derde in de eindstand is ook nieuw voor hem.

Toch moet die bolide van Red Bull hem volgend jaar wel de titel brengen. Honda heeft dit jaar laten zien dat de motor op veel circuits al kon wedijveren met Mercedes en Ferrari. Verstappen zelf gelooft erin. "De samenwerking verloopt veelbelovend en we hebben goede resultaten behaald. Ik vind de betrouwbaarheid ook belangrijk en die is het hele jaar hoog geweest. Er is bovendien veel progressie geboekt met de motor. We hebben een goede basis gelegd voor volgend seizoen", sprak hij bij de laatste race van dit jaar in Abu Dhabi.

Meer uit Sport

Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

11 uur geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

14 uur geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

21 uur geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

1 dag geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

1 dag geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

1 dag geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

1 dag geleden