Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog één jaar om jongste kampioen te worden

Nog één jaar om jongste kampioen te worden

ABU DHABI (ANP) - Zijn vijfde jaar in de Formule 1 is het beste seizoen geworden voor Max Verstappen. De Nederlander boekte meer overwinningen en meer punten dan ooit en eindigde voor het eerst als derde in het wereldkampioenschap. De volgende stap is de wereldtitel. Als hem dat volgend jaar lukt, blijft hij trouw aan zijn recordreeks van jongste aller tijden in de koningsklasse van de autosport.

Verstappen is de jongste winnaar (18 jaar en 228 dagen) van een grand prix, de jongste deelnemer ooit aan een race in de Formule 1 (17 jaar en 166 dagen), de jongste coureur die punten haalde, de jongste die aan de leiding reed in een race, de jongste met de snelste ronde in een race en de jongste op het podium.

De jongste wereldkampioen aller tijden in de Formule 1 is echter nog altijd de Duitser Sebastian Vettel. Hij was in 2010 23 jaar en 134 dagen oud. Verstappen, geboren op 30 september 1997 en nu dus 22 jaar, kan alleen nog in 2020 het record van jongste wereldkampioen ooit pakken.

Grote doel

Na vijf jaren in de Formule 1 begint de hunkering naar dat grote doel bijna ondraaglijk groot te worden voor de Limburger. Verstappen was voordat hij in 2015 zijn debuut maakte in de Formule 1 altijd en overal de beste. De afgelopen jaren toonde hij wel zijn grote racetalent, zette bij tijd en wijlen de concurrentie te kijk met briljante inhaalacties, maar tot de gedroomde wereldtitel leidde het niet.

Belangrijkste oorzaak ligt bij de auto van Red Bull. Die was niet snel genoeg was en legde het te vaak af tegen de bolides van Mercedes en Ferrari. Afgelopen seizoen was niettemin zijn beste met negen podiumplekken: drie overwinningen, twee tweede plaats en vier derde plaatsen. Derde in de eindstand is ook nieuw voor hem.

Toch moet die bolide van Red Bull hem volgend jaar wel de titel brengen. Honda heeft dit jaar laten zien dat de motor op veel circuits al kon wedijveren met Mercedes en Ferrari. Verstappen zelf gelooft erin. "De samenwerking verloopt veelbelovend en we hebben goede resultaten behaald. Ik vind de betrouwbaarheid ook belangrijk en die is het hele jaar hoog geweest. Er is bovendien veel progressie geboekt met de motor. We hebben een goede basis gelegd voor volgend seizoen", sprak hij bij de laatste race van dit jaar in Abu Dhabi.

Meer uit Sport

Tennisster Osaka voor het eerst naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.

52 minuten geleden
Brons voor turnster Veerman in brugfinale World Challenge Cup

KOPER (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gewonnen in de toestelfinale op het onderdeel brug. Veerman kwam in de finale tot 12,700 punten. Het goud ging naar de Hongaarse Zsófia Kovács (13,600). Caitlin Rooskrantz uit Zuid-Afrika greep met 13,066 het zilver.

1 uur geleden
De Jong zondagmiddag op hoofdbaan Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong tennist zondagmiddag niet voor 15.30 uur op het Court Philippe-Chatrier tegen de Duitser Alexander Zverev voor een plek in de kwartfinales op Roland Garros. De partij tussen de nummers 106 en 3 van de wereld is de derde van de dag op de hoofdbaan van het tenniscomplex in Parijs, die een capaciteit heeft van 15.000 toeschouwers.

2 uur geleden
Tennisser Zverev verwart tegenstander De Jong met Frenkie

PARIJS (ANP/DPA) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zijn komende tegenstander Jesper de Jong op Roland Garros verward met voetballer Frenkie de Jong. De nummer 3 van de wereld werd na zijn gewonnen partij in de derde ronde tegen de Fransman Quentin Halys gevraagd naar zijn nieuwe rol als favoriet, na de uitschakeling van Jannik Sinner en Novak Djokovic. "Ik weet niet hoe vaak ik het nog moet zeggen, maar ik speel mijn volgende partij tegen Frenkie de Jong en de rest interesseert me niet."

5 uur geleden
Zverev verslaat Halys en treft De Jong in achtste finale

PARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.

14 uur geleden
Trotse tennisser De Jong: ik ben er mentaal bij gebleven

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."

14 uur geleden
De Jong na stunt tegen Chatsjanov in vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.

17 uur geleden