Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog één dag Alpencols voor Tourpeloton

Nog één dag Alpencols voor Tourpeloton

MÉRIBEL (ANP) - Voor de laatste keer dit jaar koerst het Tourpeloton donderdag door de Alpen. Na de rit met finish op de Col de la Loze lijkt de achttiende etappe bijna net zo zwaar met vijf cols, waarvan een van de buitencategorie. Maar er is ditmaal geen sprake van een aankomst bergop. De top van de laatste berg bevindt zich op 31 kilometer van de finish in La Roche-sur-Foron. Er ligt nog wel een heuvel tussen die geen punten oplevert voor het bergklassement. De Sloveen Primoz Roglic van Jumbo-Visma draagt de gele leiderstrui

Vanuit Méribel wordt eerst afgedaald naar Moûtiers waar om 12.30 uur het officiële startsein volgt. Het gaat vanuit de start eigenlijk meteen omhoog met na 28 kilometer de beklimming van de Cornet de Roselend, een helling van de eerste categorie. Na twee lager ingeschaalde bergen volgt de Col des Aravis, opnieuw een klim van de eerste categorie. Na een lange afdaling beginnen de renners dan aan de Montée du Plateau des Glières. Het is de laatste col van deze Tour die in de buitencategorie is gerangschikt. De klim is niet lang, zo'n 6 kilometer, maar zeer steil. Op de top, waar bonificatieseconden te verdienen zijn, volgt nog een stuk van 1,8 kilometer over een onverharde weg. Richting finish gaat het bergaf, waarna de laatste 500 meter weer licht oplopen. De finish wordt verwacht iets voor 17.30 uur.

Meer uit Sport

Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

1 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

3 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

4 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

6 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

22 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

22 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

1 dag geleden