Nog één dag Alpencols voor Tourpeloton
MÉRIBEL (ANP) - Voor de laatste keer dit jaar koerst het Tourpeloton donderdag door de Alpen. Na de rit met finish op de Col de la Loze lijkt de achttiende etappe bijna net zo zwaar met vijf cols, waarvan een van de buitencategorie. Maar er is ditmaal geen sprake van een aankomst bergop. De top van de laatste berg bevindt zich op 31 kilometer van de finish in La Roche-sur-Foron. Er ligt nog wel een heuvel tussen die geen punten oplevert voor het bergklassement. De Sloveen Primoz Roglic van Jumbo-Visma draagt de gele leiderstrui
Vanuit Méribel wordt eerst afgedaald naar Moûtiers waar om 12.30 uur het officiële startsein volgt. Het gaat vanuit de start eigenlijk meteen omhoog met na 28 kilometer de beklimming van de Cornet de Roselend, een helling van de eerste categorie. Na twee lager ingeschaalde bergen volgt de Col des Aravis, opnieuw een klim van de eerste categorie. Na een lange afdaling beginnen de renners dan aan de Montée du Plateau des Glières. Het is de laatste col van deze Tour die in de buitencategorie is gerangschikt. De klim is niet lang, zo'n 6 kilometer, maar zeer steil. Op de top, waar bonificatieseconden te verdienen zijn, volgt nog een stuk van 1,8 kilometer over een onverharde weg. Richting finish gaat het bergaf, waarna de laatste 500 meter weer licht oplopen. De finish wordt verwacht iets voor 17.30 uur.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
4 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
6 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
6 uur geleden