Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog 120 Pakistaanse piloten geschorst om dubieuze brevetten

Nog 120 Pakistaanse piloten geschorst om dubieuze brevetten

KARACHI (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Luchtvaart heeft Pakistan International Airlines (PIA) vrijdag gemaand om nog eens 121 piloten tijdelijk aan de grond te houden. Donderdag werden 141 van zijn 426 piloten al tijdelijk geschorst. De bewindsman denkt ook de vliegbrevetten van deze nieuwe groep piloten "dubieus of mogelijk vervalst" zijn.

Die beslissing van PIA kwam een dag nadat minister de bevindingen van het onderzoek naar de vliegramp in Karachi van 22 mei had gepresenteerd aan het parlement. De crash, waarbij 97 mensen om het leven kwamen, kon plaatsvinden doordat de piloten en de luchtverkeersleiding grove fouten maakten. Daarbij wees de minister ook op onregelmatigheden bij de nationale luchtvaartmaatschappij.

Pakistan heeft een slechte reputatie op het gebied van vliegveiligheid. Bij de dodelijkste crash ooit in het land kwamen in 2010 152 personen om. In 2016 vloog een toestel van Pakistan International Airlines in brand nadat een van de twee motoren was uitgevallen, met 40 doden tot gevolg.

Meer uit Buitenland

Interim-leiding Iran aan het werk volgens strijdbare president

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het tijdelijke bestuur van het land aan het werk is en dat het leger van Iran alle vijandelijke bases in de regio zal verwoesten. De bases zijn in zijn ogen grondgebied van de vijand en niet van het betrokken land zelf. De boodschap van de president is op tv verspreid.

31 minuten geleden
Doden in Abu Dhabi gemeld na Iraanse aanval

ABU DHABI (ANP) - Bij aanvallen op hoofdstad Abu Dhabi van de Verenigde Arabische Emiraten zijn drie mensen omgekomen. Dat meldt het ministerie van Defensie op X. Het zou gaan om een Pakistaanse, een Nepalese en een Bengaalse burger. Ook zouden 58 mensen (licht)gewond zijn geraakt.

1 uur geleden
Koeweit: 97 Iraanse raketten en bijna 300 drones onderschept

KOEWEIT (ANP) - Koeweit heeft 97 Iraanse raketten en 283 drones onderschept. Dat meldt het ministerie van Defensie in de golfstaat volgens de krant Alanba. Als gevolg van die interventie vielen er in meerdere delen van het land brokstukken neer, die resulteerden in kleinschalige materiële schade.

1 uur geleden
Doden in Israël na raketaanval

BEIT SHEMESH (ANP) - Zeker acht mensen zijn om het leven gekomen door een Iraanse raketaanval in het Israëlische Beit Shemesh, berichten Israëlische media als Times of Israel en Haaretz. Ook raakten tientallen mensen gewond.

1 uur geleden
Veel gewonden in Israël na aanval

BEIT SHEMESH (ANP/AFP) - Zeker twintig mensen zijn in het Israëlische Beit Shemesh gewond geraakt door een aanval. Een Iraanse raket zou er een gebouw hebben geraakt, berichten media als de krant Haaretz.

2 uur geleden
Israël brengt uit voorzorg Dode Zeerol naar veilige locatie

JERUZALEM (ANP) - Een van de bekendste van de Dode Zeerollen, de grote Jesajarol, is in veiligheid gebracht na de wederzijdse beschietingen tussen enerzijds Israël en de VS en anderzijds Iran. Dat meldt de Times of Israel.

2 uur geleden
Paus wil einde aan 'spiraal van geweld' in Midden-Oosten

ROME (ANP/AFP) - De paus heeft opgeroepen tot een einde aan het geweld in het Midden-Oosten. "Geconfronteerd met de mogelijkheid van een tragedie van enorme omvang, doe ik een beroep op de betrokken partijen om de morele verantwoordelijkheid te nemen om de spiraal van geweld te stoppen voordat het een onoverbrugbare kloof wordt", zei het hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk tegen een menigte op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.

3 uur geleden