NOC*NSF: zaken rond virus kosten vooral veel tijd
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF is vooralsnog vooral veel tijd kwijt aan de problemen die spelen en de vragen die er zijn rond de uitbraak van het nieuwe coronavirus. Van nervositeit echter is geen sprake. "Veel sporters en bonden vragen ons wat te doen", zegt Geert Slot namens de sportkoepel. "Ons advies is eigenlijk heel simpel. Volg het reisadvies van Buitenlandse Zaken en luister ook heel goed naar het RIVM."
Tot concrete problemen heeft het virus in de Nederlandse sportwereld nog niet geleid. Slot: "In een paar takken van sport zijn er olympische kwalificatiewedstrijden afgelast. Dat is vervelend, maar geen groot probleem. Voor de betreffende atleten kijken we naar een alternatieve wedstrijd of een wat ander beoordelingstraject. Daar komen we echt wel uit."
Er wordt bij geen enkel sportevenement in Nederland een deelnemer geweigerd omdat die tot een risicogroep zou kunnen behoren, ook niet bij activiteiten met kinderen of in de breedtesport. Slot: "Een dergelijk advies is er niet in Nederland. Dus wij adviseren het ook niet. Het enige wat een organisatie moet doen is onmiddellijk een arts raadplegen als iemand bepaalde ziekteverschijnselen vertoont."
Vergelijkbare problemen
Veel lastige situaties lossen zich ook vanzelf op, zegt Slot. "Dat klinkt misschien een beetje cynisch, maar in de praktijk is het wel zo. In de gebieden met een verhoogd risico zijn alle sportwedstrijden afgelast of uitgesteld. Dus we hoeven niemand af te raden er naar toe te gaan. Andersom gebeurt hetzelfde. Mensen mogen niet weg uit gebieden met veel besmettingen, waardoor ze ook niet in Nederland op een deelnemerslijst terechtkomen."
De discussie over het al dan niet doorgaan van de Olympische Spelen in Tokio, de komende zomer, wordt op Papendal niet gevoerd. "Onze samenwerking met het plaatselijk organisatiecomité verloopt normaal. Er is op dit moment geen enkele hinder, op welk gebied dan ook. Er is geen enkele aanwijzing dat de Spelen niet doorgaan, maar natuurlijk weet niemand hoe het er over een paar maanden voorstaat. Maar deze discussie voeren we wel als die gevoerd moet worden, niet eerder."
Slot wijst erop dat er vaker vergelijkbare problemen zijn geweest. "Kijk nog maar eens hoeveel er richting Vancouver 2010 te doen is geweest over de Mexicaanse griep en richting Rio de Janeiro 2016 rond het zikavirus. Ook toen hebben we de adviezen van de officiële instanties gevolgd. Maar de Olympische Spelen zijn gewoon doorgegaan."
Meer uit Sport
OKLAHOMA CITY (ANP/RTR/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.
3 uur geledenRAMONA (ANP) - Ruben Rolvink heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) het Nederlandse record bij het discuswerpen verbeterd. De 23-jarige atleet kwam met de discus van 2 kilogram tot een afstand van 70,23 meter. Het is de eerste keer dat een Nederlandse man de grens van 70 meter doorbreekt.
4 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
10 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
15 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
16 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
18 uur geleden