Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NOC*NSF: zaken rond virus kosten vooral veel tijd

NOC*NSF: zaken rond virus kosten vooral veel tijd

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF is vooralsnog vooral veel tijd kwijt aan de problemen die spelen en de vragen die er zijn rond de uitbraak van het nieuwe coronavirus. Van nervositeit echter is geen sprake. "Veel sporters en bonden vragen ons wat te doen", zegt Geert Slot namens de sportkoepel. "Ons advies is eigenlijk heel simpel. Volg het reisadvies van Buitenlandse Zaken en luister ook heel goed naar het RIVM."

Tot concrete problemen heeft het virus in de Nederlandse sportwereld nog niet geleid. Slot: "In een paar takken van sport zijn er olympische kwalificatiewedstrijden afgelast. Dat is vervelend, maar geen groot probleem. Voor de betreffende atleten kijken we naar een alternatieve wedstrijd of een wat ander beoordelingstraject. Daar komen we echt wel uit."

Er wordt bij geen enkel sportevenement in Nederland een deelnemer geweigerd omdat die tot een risicogroep zou kunnen behoren, ook niet bij activiteiten met kinderen of in de breedtesport. Slot: "Een dergelijk advies is er niet in Nederland. Dus wij adviseren het ook niet. Het enige wat een organisatie moet doen is onmiddellijk een arts raadplegen als iemand bepaalde ziekteverschijnselen vertoont."

Vergelijkbare problemen

Veel lastige situaties lossen zich ook vanzelf op, zegt Slot. "Dat klinkt misschien een beetje cynisch, maar in de praktijk is het wel zo. In de gebieden met een verhoogd risico zijn alle sportwedstrijden afgelast of uitgesteld. Dus we hoeven niemand af te raden er naar toe te gaan. Andersom gebeurt hetzelfde. Mensen mogen niet weg uit gebieden met veel besmettingen, waardoor ze ook niet in Nederland op een deelnemerslijst terechtkomen."

De discussie over het al dan niet doorgaan van de Olympische Spelen in Tokio, de komende zomer, wordt op Papendal niet gevoerd. "Onze samenwerking met het plaatselijk organisatiecomité verloopt normaal. Er is op dit moment geen enkele hinder, op welk gebied dan ook. Er is geen enkele aanwijzing dat de Spelen niet doorgaan, maar natuurlijk weet niemand hoe het er over een paar maanden voorstaat. Maar deze discussie voeren we wel als die gevoerd moet worden, niet eerder."

Slot wijst erop dat er vaker vergelijkbare problemen zijn geweest. "Kijk nog maar eens hoeveel er richting Vancouver 2010 te doen is geweest over de Mexicaanse griep en richting Rio de Janeiro 2016 rond het zikavirus. Ook toen hebben we de adviezen van de officiële instanties gevolgd. Maar de Olympische Spelen zijn gewoon doorgegaan."

Meer uit Sport

Hockeybondscoach Delmee wil dat het WK net als in 1998 gaat leven

AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.

13 uur geleden
Bondscoach Ehren blij met intercontinentale WK-loting hockeysters

AMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."

14 uur geleden
Minister Sterk huldigt medaillewinnaars Paralympics

DEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."

15 uur geleden
Sprintploegen zonder Broeders-Bol naar WK estafette in Botswana

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.

17 uur geleden
Honkballers Venezuela in finale van World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.

23 uur geleden
Lamens strandt in kwalificaties tennistoernooi Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.

1 dag geleden
Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

2 dagen geleden