
NOC*NSF verwacht recordaantal Nederlandse deelnemers op Spelen
ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF schat het aantal Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen op minimaal 260. Dat zei Maurits Hendriks, technisch directeur van de sportkoepel, maandag op Papendal. Dat zou betekenen dat na Rio 2016, waar 242 Nederlandse atleten actief waren, opnieuw een record wordt geboekt. De afvaardiging in Brazilië vier jaar geleden was de grootste ooit. In Londen 2012 waren 178 Nederlandse atleten actief.
Onder meer de volleybalsters, de turnploeg bij de mannen en de tafeltennissters zijn er niet in geslaagd zich te kwalificeren. Daartegenover staat de deelname van de Nederlandse voetbalsters, een grote groep. "Uiteraard krijgen we vanuit Tokio ook vragen over de omvang van de ploeg. Maar in een aantal sporttakken moet kwalificatie nog volgen. Daarom kunnen we niet meer zeggen dan dat we verwachten tussen de 260 en 350 sporters mee te nemen naar Tokio", aldus Hendriks.
Over de financiering van de topsportprogramma's gaan vertegenwoordigers van NOC*NSF deze week al voor het eerst om de tafel zitten met de sportbonden. Eerder gebeurde dat pas na de Spelen, waarna het nog enkele maanden duurde voordat bonden wisten met welke middelen ze aan de volgende olympische cyclus konden beginnen. Hendriks: "We zien de noodzaak om dat steeds verder naar voren te halen. We willen de toekenning van de gelden liefst voor de Spelen afronden. Al zullen er programma's zijn waarvoor het verloop van de Spelen doorslaggevend is."
Meer uit Sport
STOCKHOLM (ANP) - Casper Ruud heeft het tennistoernooi in Stockholm gewonnen. De als tweede geplaatste Noor versloeg in de Zweedse hoofdstad de Fransman Ugo Humbert in de finale: 6-2 6-3.
9 minuten geledenLES HERBIERS (ANP) - Ellen van Dijk heeft haar wielercarrière afgesloten met een overwinning in de Chrono des Nations. De 38-jarige wielrenster van Lidl-Trek won de Franse tijdrit in Les Herbiers voor de Italiaanse Alessia Vigilia en de Oostenrijkse Christina Schweinberger.
11 minuten geledenARNHEM (ANP) - Danny van Poppel heeft de laatste etappe van de Tour of Holland op zijn naam geschreven. De 32-jarige Nederlands kampioen van Red Bull - Bora-hansgrohe was na 148 kilometer in Arnhem de snelste in een sprint van drie renners. Van Poppel bleef landgenoot Huub Artz en de Belg Alec Segaert voor.
48 minuten geledenJAKARTA (ANP) - Turner Casimir Schmidt en Loran de Munck misten na een bacteriële infectie en maagproblemen energie tijdens de kwalificaties bij de WK turnen. "Niets voelde zoals het hoort, het was één groot gevecht", zei De Munck. De voltigespecialist en tweevoudig winnaar van EK-zilver (2022, 2024) kwam na twee vallen tot 11,666 punten: ver weg van een finaleplek (top-8).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud is nog lang niet van plan te stoppen. "Als ik één marathon per jaar loop, kan ik dit niveau nog lang vasthouden", zei de 39-jarige Hagenaar nadat hij in Amsterdam voor de vierde keer de Nederlandse titel op de marathon had veroverd. Zijn volgende ambitie is om hoog te eindigen op een EK en dan het liefst op het podium.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Anne Luijten voelde zich vooral opgelucht na het prolongeren van de Nederlandse titel op de marathon. "Ik was heel erg zenuwachtig vanochtend, nog zenuwachtiger dan voor het WK. Alles minder dan het winnen van het Nederlands kampioenschap zou een teleurstelling zijn geweest", zei de 31-jarige Arnhemse bij de persconferentie.
2 uur geledenJAKARTA (ANP) - Turners Bart Deurloo, Loran de Munck en Jermain Grünberg zijn bij de WK in Jakarta al vroeg uitgeschakeld. Na vier van de in totaal acht subdivisies staat het drietal al buiten de top-acht op respectievelijk rekstok, voltige en brug. Een plek bij de beste acht is nodig voor een plek in de toestelfinale. Meerkamper Casimir Schmidt moet nog lang afwachten of zijn score nog toereikend is voor de meerkampfinale (top-24).
2 uur geleden