
NOC*NSF moedigt rond Spelen meisjes in Parijs aan te sporten
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF start op 8 september met een project om meisjes en vrouwen in Parijs aan te moedigen te gaan sporten en fietsen. Met het Game Changer Project Paris wil de sportkoepel niet alleen sportief maar ook maatschappelijk zichtbaar zijn in de stad waar volgend jaar de Olympische Spelen worden gehouden.
Algemeen directeur Marc van den Tweel van NOC*NSF zal samen met Jan Versteeg, de Nederlandse ambassadeur in Frankrijk en burgemeester François Dagnaud van het 19e arrondissement in Parijs het project officieel openen. Dat gebeurt in aanwezigheid van buurtbewoners en de kinderen voor wie het project bedoeld is.
"Het concept District Spots is in ons land al succesvol", zegt Van den Tweel. "Lokale initiatieven voor en vooral mèt mensen voor wie sport niet vanzelfsprekend is. Ik hoop dat we hiermee ook in Parijs kunnen bijdragen aan het toegankelijker maken van sport. De samenwerking met de ambassade maakt dit extra waardevol; we geven richting de Spelen nu al een bijzonder Nederlands visitekaartje af in Parijs."
Toegankelijker
Ambassadeur Versteeg is verheugd over de samenwerking met NOC*NSF en de stad Parijs. "Met dit initiatief wordt sport toegankelijker voor jongeren voor wie dat niet altijd vanzelfsprekend is. In dit geval meisjes en jonge vrouwen uit wijken waar sportaccommodaties schaarser zijn", aldus Versteeg.
NOC*NSF maakt er een gewoonte van in steden waar de Olympische Spelen worden gehouden een maatschappelijk project op te zetten. In Rio draaide dat om scholieren uit de favela's die gestimuleerd werden te sporten. In Tokio werd de integratie van mensen met een beperking in de sport gepromoot.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/DPA) - Novak Djokovic is van plan ook volgend jaar weer op Wimbledon te spelen. "Hopelijk was dit niet mijn laatste wedstrijd op het Centre Court. Ik wil absoluut nog minstens één keer terugkomen", zei de 38-jarige Serviër na zijn uitschakeling in de halve finales door Jannik Sinner.
8 uur geledenMONACO (ANP) - Nadine Visser is bij de atletiekwedstrijden uit de Diamond League in Monaco op het podium geëindigd op de 100 meter horden. Ze finishte in een sterk veld als derde in 12,56 met tegenwind. De winst was voor de Jamaicaanse Megan Tapper in 12,34. De Zwitserse Ditaji Kambundji werd tweede in 12,43. Visser versloeg de Amerikaanse olympisch kampioene Masai Russell, die als vierde eindigde in 12,57.
9 uur geledenMÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Meesterknecht João Almeida van geletruidrager Tadej Pogacar kan de Tour de France vervolgen, maar de Portugees doet dat wel met een gebroken rib en flinke schaafwonden. Dat meldt zijn team UAE Emirates op X.
9 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden gewonnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene noteerde in Monaco een tijd van 51,95, de beste tijd van dit jaar in de wereld. Ze had ruime voorsprong op de Amerikaanse Dalilah Muhammad, die als tweede finishte in 52,58. De derde plaats was voor de Amerikaanse Anna Cockrell in 52,91.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner staat voor de eerste keer in zijn tenniscarrière in de finale van Wimbledon. De 23-jarige Italiaan was in de halve finale van het grandslamtoernooi in Londen veel te sterk voor zevenvoudig winnaar Novak Djokovic. De nummer 1 van de wereld rekende in drie sets af met de 38-jarige Serviër, die door de nederlaag zijn zevende achtereenvolgende finale op het Londense grastoernooi mist: 6-3 6-3 6-4. De partij duurde nog geen twee uur.
10 uur geledenMÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Tadej Pogacar heeft na zeven etappes al een ruime voorsprong op zijn concurrenten. De Sloveen heeft nu een voorsprong van 54 seconden op de Belg Remco Evenepoel. De Fransman Kévin Vauquelin staat derde op 1 minuut en 11 seconden. Zijn voornaamste rivaal Jonas Vingegaard is de nummer 4 van het klassement en staat op 1.17 minuut. Mathieu van der Poel viel terug van de eerste naar de vijfde plaats met een achterstand van 1.29 minuut op Pogacar.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale van Wimbledon bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Amerikaan Taylor Fritz in de halve finale van het grandslamtoernooi in Londen. Titelverdediger Alcaraz had daarvoor vier sets nodig: 6-4 5-7 6-3 7-6 (6).
13 uur geleden