NOC*NSF: heropening sportsector cruciaal voor gezondheid
ARNHEM (ANP) - Heropening van de sport- en 'beweegsector' is cruciaal voor een gezonde samenleving, zegt NOC*NSF . Bijna 1 op de 3 mensen (32 procent) in Nederland verwacht zich nog minder fit te gaan voelen na een verlenging van de huidige lockdown, meldt de organisatie op basis van de Sportdeelname Index. Daarin zijn de antwoorden van 2500 mensen verwerkt.
Als het gaat om mentale fitheid ligt dat percentage op 34 procent. "Iedere sportmogelijkheid telt. Daarom roepen we het kabinet dringend op om mogelijkheden voor sport te vergroten", zegt Marc van den Tweel, algemeen directeur van NOC*NSF.
Ruim 6 miljoen mensen (39 procent) hebben in december ook helemaal niet gesport. Minder dan de helft (47 procent) sportte die maand nog wekelijks. Van de jongeren beneden de 18 zegt een ruime meerderheid (59 procent) minder of zelfs niet meer te sporten doordat de voorzieningen 's avonds gesloten zijn. "We verkeren in een vitaliteits- en beweegcrisis waar we niet zomaar uit gaan komen", aldus Van den Tweel.
Motivatie
Van de leden van sportverenigingen zegt 41 procent dat hun motivatie om te sporten is afgenomen doordat zij niet terechtkunnen bij hun club. En als competities in het voorjaar niet door kunnen gaan, gaat zelfs 61 procent van de competitiedeelnemers ervan uit dat hun motivatie om te sporten zal verminderen.
"Clubs motiveren sporters dankzij hun trainingen en wedstrijden enorm om in beweging te blijven. Helaas kan een hele grote groep niet meer op hun sportlocatie terecht door de maatregelen", aldus Van den Tweel. En hoe langer je stopt met sporten, hoe moeilijker het is om weer te beginnen, weet hij.
Meer dan de helft van de bevolking (58 procent) vindt dat de sportsector altijd volledig open moet blijven. De sport- en beweegsector deed via een petitie al een oproep om sport als essentiƫle dienstverlening te erkennen. Meer dan 300.000 mensen ondertekenden het schrijven.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft zich op de Olympische Spelen geplaatst voor de achtste finales op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse zette in de twee kwalificatieruns op het Livigno Snow Park tijden neer van 46,22 en 47,41 seconden. Met een totaaltijd van 1.33,63 eindigde ze als achtste van de 32 deelnemers.
54 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
18 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
19 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
20 uur geleden