Nobel ziet in geweld Amsterdam 'integratieprobleem' moslimjongeren
DEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de "islamitische jongeren" onderschrijft de Nederlandse normen en waarden niet, maakt verantwoordelijk staatssecretaris Jurgen Nobel op uit het geweld van afgelopen week in Amsterdam. "Dat is voor mij ontoelaatbaar. We hebben echt een groot integratieprobleem."
Het probleem is "veel breder dan dat", maar "ik denk dat we het taboe niet uit de weg moeten gaan", zei Nobel maandag bij aankomst voor de ministerraad. Bij de beelden van aanvallen op supporters van de Israëlische voetbalclub Maccabi Tel Aviv hoorde Nobel "Arabische teksten. Dan weet je: dat zijn jongeren met een Arabische achtergrond".
De staatssecretaris van Participatie en Integratie ziet niets in de oproep van PVV-voorman Geert Wilders, de leider van de grootste regeringspartij, om daders het land uit te zetten. Dat is heel moeilijk bij mensen met een Nederlands paspoort, memoreert hij. Nobel houdt het voorlopig bij het actieplan waaraan hij al werkte en hoopt dat "zo snel mogelijk" te presenteren.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
22 minuten geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
3 uur geledenDE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.
4 uur geledenDE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.
5 uur geleden