
NN tuigt duurzaamheidsfonds van 125 miljoen euro op
DEN HAAG (ANP) - Verzekeraar NN Group tuigt in samenwerking met DIF Capital Partners een duurzaamheidsfonds op. NN legt in eerste instantie tot 125 miljoen euro in. Het geld is bedoeld voor projecten om de CO2-uitstoot in Nederland te verminderen, zoals de aanleg van zonne- en windparken.
Het fonds met de naam Dutch Climate Action Fund wil ook investeren in projecten en bedrijven die klimaatverandering willen tegengaan. Verder wordt gemikt op investeringen op het gebied van energie-efficiƫntie, e-mobiliteit, energieopslag en waterstof. DIF is de beheerder van het fonds.
Per project gaat de investering van het fonds niet verder dan 25 miljoen euro. De investering in het fonds maakt volgens NN onderdeel uit de doelstelling van het concern om tegen 2030 zo'n 6 miljard euro extra te investeren in klimaatoplossingen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen de import van goederen uit de Europese Unie belasten met een heffing van 30 procent. Dat zal per 1 augustus gebeuren, heeft de Amerikaanse president Donald Trump bekendgemaakt op zijn socialemediaplatform Truth Social. De heffing is hoger dan het tarief van 20 procent dat in april werd aangekondigd.
56 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - De serie South Park is in alle landen buiten de VS per direct van streamingdiensten verwijderd. The Hollywood Reporter (THR) meldt zaterdag dat dit komt door een ruzie tussen Paramount, de studio die de streamingrechten heeft, en makers Matt Stone en Trey Parker.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - De Roemeense hoofdstad Boekarest krijgt een Trump Tower, een torenflat met luxe appartementen. Dat hebben de Trump Organization, het familiebedrijf van de Amerikaanse president Donald Trump, en een Roemeense vastgoedontwikkelaar bekendgemaakt. Het is nog niet bekend wanneer de werkzaamheden starten.
1 uur geledenALLAN (ANP) - Oud-bankier Hessel Lindenbergh is op 29 juni op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag in een overlijdensadvertentie in NRC bekendgemaakt. Lindenbergh is onder meer bestuurslid geweest bij ING en president-commissaris van ABN AMRO.
1 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - Slowakije wil uiterlijk dinsdag een akkoord met de Europese Unie bereiken over het stopzetten van gasleveringen uit Rusland en een nieuw sanctiepakket. Dat heeft premier Robert Fico zaterdag gezegd. Slowakije importeert nog Russisch gas, maar daar wil de Europese Commissie graag van af.
4 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP) - Google heeft een deal ter waarde van 2,4 miljard dollar (omgerekend ruim 2 miljard euro) gesloten met AI-startup Windsurf. Dat hebben ingewijden gemeld aan persbureau Bloomberg. Het techconcern neemt onder andere de topman en medeoprichter van Windsurf over om hen te laten werken binnen de eigen AI-tak. Ook ontvangt Google de licentierechten van het bedrijf.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal boekingen voor zomervakanties blijft dit jaar achter bij vorig jaar, wat te maken heeft met hogere prijzen en onrust in de wereld. Dat stelt directeur Frank Radstake van reisbrancheorganisatie ANVR op basis van wat hij hoort van reisorganisaties. Nederlanders hebben hun vakanties voor deze zomer bovendien pas relatief laat geboekt.
7 uur geleden