NN Group profiteert van hervorming Nederlands pensioenstelsel
DEN HAAG (ANP) - NN Group, bekend van Nationale-Nederlanden, profiteert van de hervorming van het Nederlandse pensioenstelsel. Mede daardoor is er afgelopen jaar 2,6 miljard euro aan pensioengeld ingestroomd bij de pensioentak van de verzekeraar. Topman David Knibbe zag verder groei met verzekeringen in het buitenland en wijst erop dat het door AI tegelijk lukt om kosten te verlagen.
Door de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel zijn er meer pensioenfondsen die bij een verzekeraar als NN aankloppen om hun pensioenuitvoering te regelen, legt Knibbe uit. In totaal is NN in Nederland nu goed voor 42,6 miljard euro aan beheerd pensioenvermogen.
Verder zag de verzekeraar met name groei in Polen, Griekenland, Roemenië, Slowakije en ook Japan. Volgens Knibbe is er sinds corona meer vraag naar verzekeringen ontstaan. Hij denkt dat dit komt door een vergroot bewustzijn. "Mensen vragen zich af: wat gebeurt er allemaal als ik bijvoorbeeld ziek word?"
Schadeclaims
De groei werd volgens Knibbe mede mogelijk gemaakt door kostenbesparingen, die NN in staat stelden concurrerende producten aan te bieden. Daarbij speelde AI een belangrijke rol. "Eind 2025 hadden we 236 AI-toepassingen in productie, waaronder een systeem dat ons in staat stelt om verschillende autoverzekeringsclaims binnen enkele minuten goed te keuren en uit te betalen." Door zo'n ontwikkeling kan het aantal schadeafhandelaars ook omlaag, aldus Knibbe. Maar hij kon donderdag geen cijfers geven over wat de personele gevolgen precies zijn.
Verder hoefde NN in 2025 relatief weinig uit te geven aan schadeclaims voor bijvoorbeeld stormen en branden. Door dit alles zijn de resultaten van NN verbeterd. De operationele kapitaalgeneratie, een voor beleggers belangrijk cijfer, dikte 9 procent aan tot 2,1 miljard euro.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
16 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
16 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
20 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
23 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
1 dag geleden