Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NN Group en Prosus aan kop in AEX, BAM hard onderuit

NN Group en Prosus aan kop in AEX, BAM hard onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging maandag licht vooruit onder aanvoering van verzekeraar NN Group en techinvesteerder Prosus. Bij de kleinere bedrijven moest BAM het ontgelden. De bouwer zag bijna 13 procent aan beurswaarde verdampen. Beleggers schrokken van het nieuws dat de FIOD en het Openbaar Ministerie een onderzoek zijn gestart naar mogelijke onregelmatigheden bij enkele reeds opgeleverde projecten van BAM International.

Waar BAM precies van verdacht wordt wilde een woordvoerder van het bouwbedrijf niet zeggen. Een woordvoerster van de FIOD, de recherche van de Belastingdienst, laat weten dat er een strafrechtelijk onderzoek loopt. De instanties bezochten afgelopen vrijdag al een kantoor van BAM in Gouda. De bouwer stelt volledig mee te werken aan het onderzoek.

Ook bleef de aandacht uitgaan naar de politieke en financiële onrust in het Verenigd Koninkrijk. De Britse premier Liz Truss ontsloeg vrijdag haar minister van Financiën Kwasi Kwarteng vanwege de ophef over de omstreden belastingplannen. De nieuwe Britse minister van Financiën Jeremy Hunt staat nu voor de belangrijke taak om het vertrouwen op de financiële markten te herstellen en zal maandag zijn nieuwe begrotingsplannen presenteren.

NN Group

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,6 procent in de plus op 634,22 punten. De MidKap klom 0,7 procent tot 868,97 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,7 procent.

Verzekeraar NN Group profiteerde van het vooruitzicht van verdere renteverhogingen door de centrale banken en steeg 2,1 procent. Prosus won 1,6 procent. De techinvesteerder heeft zijn Russische advertentiesite Avito verkocht voor zo'n 2,5 miljard euro. De chipbedrijven Besi en ASML stonden onderaan in de AEX, met verliezen tot 1 procent. Supermarktconcern Ahold Delhaize en verffabrikant AkzoNobel volgden met minnen tot 0,6 procent.

OCI

In de MidKap gingen kunstmestproducent OCI en laadpalenmaker Alfen aan kop, met plussen van ruim 2 procent. Apothekersbedrijf Fagron en flitshandelaar Flow Traders sloten de rij, met minnen van dik 2 procent.

Fastned kreeg er meer dan 11 procent bij. Beleggers reageerden verheugd op het bericht dat het snellaadbedrijf via de verkoop van aandelen 75 miljoen euro heeft opgehaald bij investeerder Schroders Capital. Het geld zal onder meer worden gebruikt voor een verdere uitbreiding van het Europese netwerk van Fastned.

De euro was 0,9749 dollar waard, tegen 0,9736 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 85,68 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent duurder, op 91,76 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Voedselprijzen op hoogste niveau in drie jaar door Iranoorlog

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in april gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De oorlog in het Midden-Oosten zorgt niet alleen voor hogere brandstofkosten, maar verstoort ook de toeleveringsketens van voedsel.

3 minuten geleden
Prijzen aan de pomp dalen verder door lagere olieprijs

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald. Dat volgt op een daling van de olieprijzen door hoop op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de prijs van een liter benzine met 1,1 cent is gedaald tot 2,617 euro. Die voor diesel daalde met 3,5 cent tot 2,521 euro per liter.

13 minuten geleden
AP geeft taxi-app Yango boete van 100 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens geeft het in Nederland gevestigde bedrijf achter de taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro. Het bedrijf MLU, met Yango actief in Noorwegen en Finland, geeft volgens de AP de gegevens door naar Rusland met te weinig veiligheidswaarborgen.

1 uur geleden
AEX-index verder omlaag na nieuwe aanvallen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag verder weggezakt na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig na een reeks van wederzijdse aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran, ondanks het staakt-het-vuren tussen de twee partijen.

1 uur geleden
Nintendo rekent op minder Switch 2-verkopen, verhoogt prijs

KYOTO (ANP) - Nintendo verwacht dit jaar minder Switch 2-spelcomputers te verkopen dan vorig jaar, toen de console op de markt werd gebracht. Tegelijkertijd is het Japanse gamebedrijf van plan de prijzen voor de Switch 2 te verhogen. Net als veel andere elektronicafabrikanten kampt Nintendo met sterk gestegen kosten voor chips door de grote vraag van AI-bedrijven.

1 uur geleden
Ook klanten Reaal akkoord met schikking woekerpolisaffaire

DEN HAAG (ANP) - Ook klanten van Reaal kunnen definitief geld tegemoetzien als compensatie voor de woekerpolisaffaire. Meer dan 90 procent van de gedupeerden heeft ingestemd met de schikking die organisaties als de Consumentenbond en ConsumentenClaim ruim twee jaar geleden namens hen overeenkwamen. Daarmee kan het uitbetalen beginnen, meldt de Consumentenbond.

1 uur geleden
Commerzbank verhoogt winstverwachting en schrapt meer banen

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Commerzbank heeft de winstverwachting voor dit jaar verhoogd. Ook schrapt de Duitse bank meer banen. De stappen volgen op het vijandige bod van de Italiaanse bank UniCredit op Commerzbank.

2 uur geleden