NN Bank stopt met het verstrekken van persoonlijke leningen
DEN HAAG (ANP) - Nationale-Nederlanden Bank (NN Bank) stopt vanaf volgende week woensdag met het verstrekken van persoonlijke leningen aan consumenten. Voor klanten met een lopend krediet heeft dit geen gevolgen, maakte de financiële dienstverlener bekend.
De reden voor het stoppen met het aanbieden van nieuwe leningen heeft volgens de bank te maken met gewijzigde marktomstandigheden. "De markt voor consumptief krediet is aan het veranderen, waardoor het strategisch belang hiervan voor de bank is afgenomen", aldus een woordvoerder van NN Bank. Onder meer de vraag naar persoonlijke leningen nam volgens hem de afgelopen tijd af. Eerder stopte NN Bank al met het verstrekken van doorlopend krediet.
De zegsman geeft aan dat de kredieten die NN Bank nog heeft uitstaan gewoon door blijven lopen "tot het contract afloopt". Hoeveel mensen nu nog een persoonlijke lening hebben, wil de bank niet kwijt. Het bankbedrijf biedt ongeveer 1 miljoen klanten financiële diensten op het gebied van sparen, beleggen, hypotheken en kredietverlening. NN Bank is een dochter van het financiële concern NN Group.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.
1 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.
1 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.
8 uur geleden