NN Bank stopt met het verstrekken van persoonlijke leningen
DEN HAAG (ANP) - Nationale-Nederlanden Bank (NN Bank) stopt vanaf volgende week woensdag met het verstrekken van persoonlijke leningen aan consumenten. Voor klanten met een lopend krediet heeft dit geen gevolgen, maakte de financiële dienstverlener bekend.
De reden voor het stoppen met het aanbieden van nieuwe leningen heeft volgens de bank te maken met gewijzigde marktomstandigheden. "De markt voor consumptief krediet is aan het veranderen, waardoor het strategisch belang hiervan voor de bank is afgenomen", aldus een woordvoerder van NN Bank. Onder meer de vraag naar persoonlijke leningen nam volgens hem de afgelopen tijd af. Eerder stopte NN Bank al met het verstrekken van doorlopend krediet.
De zegsman geeft aan dat de kredieten die NN Bank nog heeft uitstaan gewoon door blijven lopen "tot het contract afloopt". Hoeveel mensen nu nog een persoonlijke lening hebben, wil de bank niet kwijt. Het bankbedrijf biedt ongeveer 1 miljoen klanten financiële diensten op het gebied van sparen, beleggen, hypotheken en kredietverlening. NN Bank is een dochter van het financiële concern NN Group.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geëindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geëindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.
1 minuut geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.
2 uur geledenVUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.
3 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Delta Air Lines gaat voor het eerst Boeing 787 Dreamliners kopen om in te zetten op lange routes. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij heeft een order geplaatst voor dertig toestellen van het type 787-10 en een optie genomen voor nog eens dertig stuks.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock gaat nog meer banen schrappen om kosten te besparen. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg gaat het in de nieuwe ontslagronde om ongeveer 250 arbeidsplaatsen, wat neerkomt op circa 1 procent van het totaal. Vorig jaar werden volgens Bloomberg al twee vergelijkbare ontslagrondes doorgevoerd door 's werelds grootste vermogensbeheerder.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Meerdere Europese vliegvelden zijn dinsdagochtend tijdelijk gesloten vanwege winterse weeromstandigheden. Luchthavens in Boedapest, Bratislava en Wenen lagen plat, terwijl in Praag veel minder vluchten zijn. De temperatuur is ver onder nul op veel plekken in Centraal-Europa.
6 uur geleden