‘NLdoet levert ons vaak vrijwilligers op die blijven helpen in Ten Anker’
THOLEN - De grootste vrijwilligersactie van Nederland staat voor de deur. Tijdens NLdoet op 28 en 29 mei steken duizenden Nederlanders vrijwillig de handen uit de mouwen. Ook bij Zorgonderneming EQuiMio wordt er geklust. Eefke Bastianen (foto) zoekt nog vrijwilligers die samen met haar Paddock Paradise voor coachpaarden wil voorzien van extra bestrating, zodat de paarden ook tijdens natte winters hun voeten droog kunnen houden. Verder zijn er op het eiland nog veel meer klussen te doen. Onder andere bij de dierenopvang en zorgcentrum Ten Anker dus je kunt je als vrijwilliger altijd nuttig maken. Waar op het eiland ga jij aan de slag?
Ook de bewoners van Zorgcentrum Ten Anker in Tholen kijken uit naar NLdoet. Vier vrijwilligers gaan de binnentuin opknappen, voorzien van gezellige plantjes én een boombank rond de magnoliaboom in de tuin plaatsen. Mariët IJdens is hoofd Facilitaire Dienst bij SVRZ en is erg enthousiast over NLdoet: “Een mooie manier om nieuwe vrijwilligers te verwelkomen.”
Het is niet de eerste keer dat SVRZ deelneemt aan NLdoet. “Als het even kan, doen we mee”, zegt Mariët enthousiast. “Van het budget dat we kregen, 350 euro, hebben we een mooie boombank gekocht. Een bewoner heeft eerder al een magnolia geschonken en we hebben al heel lang de wens om daar een bankje omheen te plaatsen. Deze gaat tijdens het NLdoet weekend geplaatst worden door de vrijwilligers. Ook komen er mooie, kleurige plantjes en zorgen we ervoor dat de tuin helemaal klaar is voor de lente en de zomer.” Volgens Mariët vervult de binnentuin een belangrijke rol binnen het zorgcentrum. “De bewoners en hun visite vinden het heerlijk om er te zitten. De tuin ligt beschut dus het is al snel genieten geblazen in het zonnetje. Dankzij NLdoet zorgen we dat de tuin er piekfijn bij ligt.” NLdoet is volgens Mariët ook een mooie manier om vrijwilligers te vinden. “We vroegen om vier mensen voor NLdoet en die zijn al gevonden! Zij komen niet uit ons eigen vrijwilligersbestand. Dat is natuurlijk fantastisch, want vaak zorgt NLdoet ervoor dat we extra vrijwilligers houden voor allerlei vrijwilligerstaken zoals wandelen of (duo)fietsen met bewoners, koken en natuurlijk.”
Meer uit Tholen
SINT ANNALAND - De politie heeft vrijdagmiddag een grote dumping van drugslabonderdelen aangetroffen rond een onverharde landweg aan de Molendijk. De brandweer heeft ter plekke metingen uitgevoerd om vast te stellen om wat voor materialen het ging.
3 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 9: GroenLinks Tholen.
3 uur geledenTHOLEN - Leerlingen van zes basisscholen in de gemeente Tholen gaan op vrijdag 20 maart pannenkoeken bakken voor senioren. Onder het motto 'Jong bakt voor oud' bakken zij pannenkoeken voor opa's, oma's en andere ouderen uit de buurt.
6 uur geledenTHOLEN - Inwoners met betaalachterstanden wachten vaak te lang voordat ze hulp vragen. Om hen eerder te kunnen ondersteunen, is de gemeente Tholen dit jaar lid geworden van de Nederlandse Vereniging van Volkskredieten (NVVK). Zo kunnen inwoners op tijd hulp krijgen voordat ze dieper in de problemen raken.
21 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 8: PvdA Tholen.
1 dag geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 7: Forum voor Democratie Tholen.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De nieuwe woonwijk Vroonstede II in Sint-Annaland krijgt straatnamen die verwijzen naar historische scheepstypen, zoals de Schoener, de Aak en de Blazer. De namen zijn een knipoog naar de maritieme geschiedenis in Zeeland.
1 dag geleden