Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NK veldrijden op één dag, Zaltbommel ook in 2022 gastheer

NK veldrijden op één dag, Zaltbommel ook in 2022 gastheer

ZALTBOMMEL (ANP) - Wanneer de Nederlandse kampioenschappen veldrijden in januari in Zaltbommel kunnen doorgaan zal dat gebeuren op één dag. Daarom wordt een aantal categorieën geschrapt, terwijl publiek ook niet welkom is. Op die manier hopen wielerbond KNWU en de lokale organisatie te voldoen aan eventueel dan geldende coronamaatregelen. Zaltbommel kreeg daarbij de toezegging dat het de kampioenschappen, hopelijk dan onder betere omstandigheden, ook in 2022 mag organiseren.

Aanvankelijk had de organisatie een geheel ander NK voor ogen: een driedaags evenement met veel toeschouwers langs de kant. "Uiteraard is de vorm waarin wij het NK in januari gaan organiseren geheel niet in lijn met de ambitie en de insteek die wij vooraf nastreefden. De huidige situatie en de ontwikkelingen rondom het coronavirus dwingen ons aan de 'tijdelijke nieuwe werkelijkheid' aan te passen", aldus voorzitter Robert Schimmer van de Stichting Cyclocross Zaltbommel.

"We gaan er - ons strikt houdend aan de geldende protocollen - een geslaagd NK van maken", vervolgt Schimmer. "In samenwerking met de gemeente Zaltbommel en de Veiligheidsregio Gelderland Zuid is er een zeer gedetailleerd Covid-19 protocol opgesteld om het NK voor iedereen veilig te laten verlopen." De inkrimping heeft tot gevolg dat alleen de junioren, de beloften en de eliterenners, zowel bij de mannen als de vrouwen, om de titels strijden. Voor de andere categorieën zoekt de KNWU nog een organisator.

Meer uit Sport

Turnster Visser na polsblessure fit genoeg voor WK

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.

5 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen ontloopt concurrent Richardson op WK

LONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.

6 uur geleden
Turner De Munck vervangt geblesseerde Hagenaar bij WK Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) komt alsnog in actie bij de WK in eigen land. De Munck, die in eerste instantie was aangewezen als een van de reserves, vervangt de geblesseerde Jordi Hagenaar. Dat meldt turnbond KNGU.

8 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp boekt in Shanghai knappe zege op Fils

SHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai een knappe overwinning geboekt op de Fransman Arthur Fils. De beste tennisser van Nederland was in China met 7-5 6-4 te sterk voor de nummer 8 van de plaatsingslijst. Hij treft de Spanjaard Rafael Jódar in de vierde ronde.

10 uur geleden
Zverev voor het eerst nummer 1 van de wereld na nederlaag Alcaraz

SHANGHAI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld door de Belg Zizou Bergs: 5-7 6-7 (4). Door de nederlaag wordt de Duitser Alexander Zverev in de komende weken voor het eerst de nummer 1 van de wereld.

11 uur geleden
Springruiter Smolders tweede bij start wereldbekerseizoen

OSLO (ANP) - Springruiter Harrie Smolders is goed begonnen aan het nieuwe wereldbekerseizoen. De 46-jarige Nederlander eindigde in Oslo als tweede met zijn 17-jarige ruin Monaco. De zege ging naar de Oostenrijker Max Kühner. De Zwitser Martin Fuchs werd derde.

1 dag geleden
Keniaan Kipruto loopt naar winst in marathon van Chicago

CHICAGO (ANP) - Amos Kipruto heeft de marathon van Chicago, een van de zeven majors, op zijn naam geschreven. De 34-jarige Keniaan finishte na 2.01.09, de vijfde tijd ooit gelopen. De Ethiopiër Tadese Takele werd op bijna twee minuten achterstand tweede in 2.02.56, voor landgenoot Milkesa Mengesha (2.03.46).

1 dag geleden