Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nissan volgt voorbeeld Renault en verkoopt belang in Daimler

Nissan volgt voorbeeld Renault en verkoopt belang in Daimler

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse autoproducent Nissan wil zijn belang in de Duitse branchegenoot Daimler verkopen. De aandelen hebben een waarde van bij elkaar zo'n 1,2 miljard euro. Het geld wil Nissan gebruiken voor de verdere ontwikkeling van elektrisch rijden, een inspanning waar de hele autosector voor staat. Nissan-partner Renault verkocht eerder ook al zijn aandelen Daimler.

Nissan biedt ongeveer 16,4 miljoen Daimler-aandelen te koop aan. Net als Renault probeert Nissan zijn winstgevendheid te verbeteren. Ook wil de Japanse onderneming zijn portefeuille reorganiseren. Renault verkocht om soortgelijke redenen in maart al voor dik 1,1 miljard euro aan aandelen in het bedrijf achter Mercedes-Benz.

Nissan en Renault begonnen tien jaar geleden met projecten in samenwerking met Daimler. Projecten die voormalig Daimler-baas Dieter Zetsche en zijn collega van Nissan en Renault Carlos Ghosn optuigden waren niet erg succesvol. Mercedes schrapte wegens slechte verkoopcijfers de X-Klasse pick-up die gebaseerd was op de Nissan Navara. Verder maakten klanten de middelmatige kwaliteit van de kleine Citan bestelwagen, die onderdelen deelde met Renault, belachelijk. De geplande samenwerking voor een fabriek in Mexico verliep ook niet zoals gepland.

Autoshows

Ghosn en Zetsche hielden regelmatig gezamenlijke persconferenties op autoshows. Dat gebeurde voordat de Japanse politie de eerstgenoemde eind 2018 arresteerde op verdenking van financieel wangedrag. De arrestatie van Ghosn zorgde voor wanorde in de alliantie tussen Renault en Nissan.

Zetsche trad het jaar daarop terug uit zijn functies bij Daimler. De Duitse autoproducent heeft naar verluidt nog krap 9,2 miljoen aandelen Renault in handen.

Meer uit Financieel

S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

3 uur geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

3 uur geleden
Senaat stemt in met Warsh als voorzitter Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.

4 uur geleden
Netflix biedt vanaf 2027 abonnement met reclame aan in Nederland

NEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.

4 uur geleden
Moederbedrijf speelgoedmerk Playmobil blijft minder verkopen

ZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.

5 uur geleden
AI-bedrijf Mistral praat met banken over tegenhanger voor Mythos

PARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.

6 uur geleden
AEX eindigt flink hoger, ABN AMRO grote winnaar

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.

7 uur geleden