'Nissan praat over bouw grote Britse batterijfabriek'
LONDEN (ANP) - Het Japanse autoconcern Nissan Motor voert vergevorderde gesprekken met de Britse overheid over de bouw van een grote fabriek voor batterijen voor elektrische auto's in het Verenigd Koninkrijk. Die gigafabriek zou volgens zakenkrant Financial Times moeten komen te staan bij de Nissan-fabriek in Sunderland.
Volgens ingewijden zouden de gesprekken in een stroomversnelling zijn gekomen na de brexitdeal tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie. Nissan zou wel tientallen miljoenen ponden aan subsidie van de Britse overheid voor het project willen ontvangen, met ook lagere kosten voor energie. Het is dan de bedoeling dat de fabriek in Sunderland jaarlijks 200.000 elektrische auto's gaat maken, met extra werkgelegenheid voor duizenden werknemers. Daardoor zou het Verenigd Koninkrijk de belangrijkste productielocatie voor elektrische auto's van Nissan buiten Japan worden.
Een formele bekendmaking van Nissan over de batterijfabriek kan deze zomer naar buiten worden gebracht. Momenteel maakt het bedrijf in Sunderland al wel batterijen op kleinere schaal voor de elektrische Nissan Leaf.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
10 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiƫn op Cyprus.
12 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
1 dag geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden