'Nissan praat over bouw grote Britse batterijfabriek'
LONDEN (ANP) - Het Japanse autoconcern Nissan Motor voert vergevorderde gesprekken met de Britse overheid over de bouw van een grote fabriek voor batterijen voor elektrische auto's in het Verenigd Koninkrijk. Die gigafabriek zou volgens zakenkrant Financial Times moeten komen te staan bij de Nissan-fabriek in Sunderland.
Volgens ingewijden zouden de gesprekken in een stroomversnelling zijn gekomen na de brexitdeal tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie. Nissan zou wel tientallen miljoenen ponden aan subsidie van de Britse overheid voor het project willen ontvangen, met ook lagere kosten voor energie. Het is dan de bedoeling dat de fabriek in Sunderland jaarlijks 200.000 elektrische auto's gaat maken, met extra werkgelegenheid voor duizenden werknemers. Daardoor zou het Verenigd Koninkrijk de belangrijkste productielocatie voor elektrische auto's van Nissan buiten Japan worden.
Een formele bekendmaking van Nissan over de batterijfabriek kan deze zomer naar buiten worden gebracht. Momenteel maakt het bedrijf in Sunderland al wel batterijen op kleinere schaal voor de elektrische Nissan Leaf.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen aan de laatste volle handelsdag van het jaar. Op woensdag, oudejaarsdag, zijn de aandelenmarkten in Amsterdam, Brussel, Parijs en Londen nog een halve dag open. De beurzen in Frankfurt, Zürich en Milaan blijven dan dicht. Op donderdag 1 januari zijn alle beurzen gesloten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde export van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) heeft dit jaar de sterkste stijging in drie jaar tijd laten zien. Dat meldt grondstoffenmarktonderzoeker Kpler. Die stijging kwam vooral doordat meer lng uit Canada en de Verenigde Staten werd geleverd via exportterminals.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Meta koopt het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus, dat een digitale hulp aanbiedt die zelfstandig taken uitvoert. Met de overname haalt het Amerikaanse moederbedrijf van Facebook en Instagram een bedrijf binnen dat met abonnementen geld verdient aan kunstmatige intelligentie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bakkers rekenen op een iets betere oliebollenverkoop rond de jaarwisseling door het verwachte koude en droge weer. Volgens Bakker Van Maanen, met tientallen vestigingen in Nederland, kunnen gunstige weersomstandigheden zorgen voor wel 15 tot 20 procent meer verkopen. De wat kleinere keten Meesterbakker Voskamp denkt dat het weer vooral de kwaliteit van de oliebol ten goede komt, omdat die bij droog weer knapperiger blijft dan bij regenachtige omstandigheden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in november licht gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 0,3 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In oktober waren de prijzen gelijk aan die van een jaar eerder.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager gesloten. Beleggers deden het rustig aan tijdens het begin van de laatste week van 2025. Onder andere techaandelen eindigden in de min.
11 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - Een aantal grote sojahandelaren wil een overeenkomst uit 2006 verbreken die ontbossing van het Amazone-regenwoud tegengaat. Dit melden twee ingewijden aan persbureau Reuters. De beslissing heeft volgens hen te maken met Braziliaanse belastingvoordelen die in januari worden ingetrokken.
14 uur geleden