Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nipte voorsprong DeSantis voor tweede plek voorverkiezing Iowa

Nipte voorsprong DeSantis voor tweede plek voorverkiezing Iowa

DES MOINES (ANP) - Bij de strijd om de tweede plek bij de Republikeinse voorverkiezingen in Iowa heeft de gouverneur van Florida Ron DeSantis een nipte voorsprong op voormalig VN-ambassadeur en gouverneur van South Carolina Nikki Haley. Met 90 procent van de stemmen geteld staat DeSantis volgens onderzoeksbureau Edison Research op 21,3 procent van de stemmen, tegenover 19 procent voor Haley. Oud-president Donald Trump gaat ruim aan kop met 50,9 procent van de stemmen.

Wie tweede wordt in Iowa is van belang omdat deze kandidaat zichzelf bij de voorverkiezingen in andere staten zou kunnen presenteren als geloofwaardig alternatief voor Trump.

Vooraf werd de winst van Trump al voorspeld. CNN en veel andere Amerikaanse media riepen de Republikein al een half uur na de start van de zogeheten caucus uit tot winnaar. Dat deden ze op basis van een representatieve steekproef die volgens CNN "statistisch betekenisvol" was. "Tegen die tijd hadden verschillende kiesdistricten hun stemmen al doorgegeven en verschillende steekproeven suggereerden een ruime voorsprong voor Trump", aldus CNN.

De volgende voorverkiezingen zijn volgende week dinsdag in New Hampshire. Haley staat daar in de peilingen dicht bij Trump.

Meer uit Buitenland

Grootste kerncentrale ter wereld opnieuw in korte tijd opgestart

TOKIO (ANP/AFP) - De grootste kerncentrale ter wereld in Japan is maandag voor de tweede keer in korte tijd opgestart. Deze stond sinds 2011 stil, na de kernramp in het Oost-Aziatische land. Een van de zeven reactoren van de centrale Kashiwazaki-Kariwa werd om 14.00 uur lokale tijd wederom opgestart.

29 minuten geleden
Venezuela: oppositiepoliticus weer gearresteerd na vrijlating

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is zondag kort na zijn vrijlating uit de gevangenis weer gearresteerd, meldt het Openbaar Ministerie. Eerder op maandag gaf oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado aan dat hij zou zijn gekidnapt.

1 uur geleden
Vrijgelaten oppositieleider in Venezuela gekidnapt

CARACAS (ANP/AFP) - Oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa in Venezuela, die net was vrijgelaten uit de gevangenis, is gekidnapt door gewapende mannen. Dat zei oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado maandag.

1 uur geleden
Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai veroordeeld tot 20 jaar cel

HONG KONG (ANP) - Jimmy ‍Lai, mediamagnaat uit Hong Kong, is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal.

4 uur geleden
Cuba binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.

5 uur geleden
EU-chef Von der Leyen blij met winst Seguro in Portugal

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".

7 uur geleden
Venezuela laat prominente oppositieleden vrij

CARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.

9 uur geleden