Nipte voorsprong DeSantis voor tweede plek voorverkiezing Iowa
DES MOINES (ANP) - Bij de strijd om de tweede plek bij de Republikeinse voorverkiezingen in Iowa heeft de gouverneur van Florida Ron DeSantis een nipte voorsprong op voormalig VN-ambassadeur en gouverneur van South Carolina Nikki Haley. Met 90 procent van de stemmen geteld staat DeSantis volgens onderzoeksbureau Edison Research op 21,3 procent van de stemmen, tegenover 19 procent voor Haley. Oud-president Donald Trump gaat ruim aan kop met 50,9 procent van de stemmen.
Wie tweede wordt in Iowa is van belang omdat deze kandidaat zichzelf bij de voorverkiezingen in andere staten zou kunnen presenteren als geloofwaardig alternatief voor Trump.
Vooraf werd de winst van Trump al voorspeld. CNN en veel andere Amerikaanse media riepen de Republikein al een half uur na de start van de zogeheten caucus uit tot winnaar. Dat deden ze op basis van een representatieve steekproef die volgens CNN "statistisch betekenisvol" was. "Tegen die tijd hadden verschillende kiesdistricten hun stemmen al doorgegeven en verschillende steekproeven suggereerden een ruime voorsprong voor Trump", aldus CNN.
De volgende voorverkiezingen zijn volgende week dinsdag in New Hampshire. Haley staat daar in de peilingen dicht bij Trump.
Meer uit Buitenland
BAGDAD (ANP/AFP) - Ruim 4500 vermeende jihadisten zijn de afgelopen tijd van Syrië overgebracht naar Irak. Dat gebeurde in het kader van de Amerikaanse operatie om gevangenen te verplaatsen, meldt een Iraakse functionaris aan persbureau AFP.
13 minuten geledenSOFIA (ANP/RTR) - Afgelopen week zijn zes doden aangetroffen in bergen ten noorden van de Bulgaarse hoofdstad Sofia. Het onderzoek heeft nog niet duidelijk kunnen maken wat er precies gebeurd is en rond de macabere vondsten doen inmiddels veel verhalen de ronde.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran waarschuwt voor "destructieve" invloed op de onderhandelingen met de Verenigde Staten over het Iraanse nucleaire programma, meldt woordvoerder Esmaeil Baqaei. De VS moeten "onafhankelijk van buitenlandse druk" handelen, is de boodschap. "Met name van Israëlische druk, die de belangen van de regio en zelfs van de VS negeert."
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Er is nog geen datum gekozen voor de volgende ronde van het vredesoverleg tussen Rusland en Oekraïne. Dat meldde het Kremlin, dat daarbij aangaf dat nieuwe onderhandelingen waarschijnlijk spoedig plaatsvinden.
1 uur geledenJAKARTA (ANP) - Indonesië bereidt zich voor op de inzet van duizenden militairen in Gaza ter ondersteuning van het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump. Het gaat volgens de Indonesische legerchef Maruli Simanjuntak waarschijnlijk om tussen de 5000 en 8000 militairen. "Maar er wordt nog steeds onderhandeld, het is nog niet zeker." The Financial Times meldt dat dit het eerste land is dat publiekelijk soldaten toezegt voor de missie.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse dreigementen over de handel en de intimidatie vanuit Washington zijn niet voorbij, volgens de Franse president Emmanuel Macron. Hij waarschuwt in interviews in Europese kranten dat Europa lang uitgestelde economische hervormingen moet doorvoeren en de kracht van de EU wereldwijd moet verstevigen. "Het Groenlandmoment" is volgens Macron een wake-upcall geweest om tot actie over te gaan.
3 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder in Hongkong heeft de veroordeling verdedigd van mediamagnaat Jimmy Lai. Leider John Lee noemde het bewijs tegen Lai volgens de krant South China Morning Post overweldigend. "En hij verdient zeker zijn straf na al het kwaad dat hij heeft aangericht." Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken verweet Lai achter anti-Chinese activiteiten te zitten.
4 uur geleden