Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nipte voorsprong DeSantis voor tweede plek voorverkiezing Iowa

Nipte voorsprong DeSantis voor tweede plek voorverkiezing Iowa

DES MOINES (ANP) - Bij de strijd om de tweede plek bij de Republikeinse voorverkiezingen in Iowa heeft de gouverneur van Florida Ron DeSantis een nipte voorsprong op voormalig VN-ambassadeur en gouverneur van South Carolina Nikki Haley. Met 90 procent van de stemmen geteld staat DeSantis volgens onderzoeksbureau Edison Research op 21,3 procent van de stemmen, tegenover 19 procent voor Haley. Oud-president Donald Trump gaat ruim aan kop met 50,9 procent van de stemmen.

Wie tweede wordt in Iowa is van belang omdat deze kandidaat zichzelf bij de voorverkiezingen in andere staten zou kunnen presenteren als geloofwaardig alternatief voor Trump.

Vooraf werd de winst van Trump al voorspeld. CNN en veel andere Amerikaanse media riepen de Republikein al een half uur na de start van de zogeheten caucus uit tot winnaar. Dat deden ze op basis van een representatieve steekproef die volgens CNN "statistisch betekenisvol" was. "Tegen die tijd hadden verschillende kiesdistricten hun stemmen al doorgegeven en verschillende steekproeven suggereerden een ruime voorsprong voor Trump", aldus CNN.

De volgende voorverkiezingen zijn volgende week dinsdag in New Hampshire. Haley staat daar in de peilingen dicht bij Trump.

Meer uit Buitenland

Burgemeester Parijse centrumwijk wil verbod feestjes bekerwinst

PARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.

1 uur geleden
Israël kondigt uitbreiding grondoperaties in Libanon aan

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.

4 uur geleden
Media VS: Trump wil aanpassingen deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.

4 uur geleden
Luide knallen in Massachusetts veroorzaakt door meteoor

WASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.

8 uur geleden
Onrust op Champs-Élysées in Parijs door rellen na winst PSG

PARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.

9 uur geleden
Regio Parijs stopt busvervoer om rellen met veel aanhoudingen

PARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.

12 uur geleden
Politie overstelpt met telefoontjes na knal in Massachusetts

BOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.

13 uur geleden