Nipte voorsprong DeSantis voor tweede plek voorverkiezing Iowa
DES MOINES (ANP) - Bij de strijd om de tweede plek bij de Republikeinse voorverkiezingen in Iowa heeft de gouverneur van Florida Ron DeSantis een nipte voorsprong op voormalig VN-ambassadeur en gouverneur van South Carolina Nikki Haley. Met 90 procent van de stemmen geteld staat DeSantis volgens onderzoeksbureau Edison Research op 21,3 procent van de stemmen, tegenover 19 procent voor Haley. Oud-president Donald Trump gaat ruim aan kop met 50,9 procent van de stemmen.
Wie tweede wordt in Iowa is van belang omdat deze kandidaat zichzelf bij de voorverkiezingen in andere staten zou kunnen presenteren als geloofwaardig alternatief voor Trump.
Vooraf werd de winst van Trump al voorspeld. CNN en veel andere Amerikaanse media riepen de Republikein al een half uur na de start van de zogeheten caucus uit tot winnaar. Dat deden ze op basis van een representatieve steekproef die volgens CNN "statistisch betekenisvol" was. "Tegen die tijd hadden verschillende kiesdistricten hun stemmen al doorgegeven en verschillende steekproeven suggereerden een ruime voorsprong voor Trump", aldus CNN.
De volgende voorverkiezingen zijn volgende week dinsdag in New Hampshire. Haley staat daar in de peilingen dicht bij Trump.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Moslimextremisten die twee jaar geleden 149 concertgangers doodden in de buurt van Moskou moeten levenslang de gevangenis in. De terreuraanslag op Crocus City Hall was de bloedigste in Rusland in tientallen jaren.
41 minuten geledenROME (ANP) - Een Italiaanse militaire basis in Irak is getroffen door een raket, meldt het ministerie van Defensie in Rome. "Er zijn geen slachtoffers of gewonden onder het Italiaanse personeel. Iedereen is veilig", aldus minister van Defensie Guido Crosetto in een korte schriftelijke verklaring. De commandant van het kamp zei op de televisie dat nog onderzocht wordt of misschien sprake was van een drone.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese Nationaal Volkscongres heeft een wet goedgekeurd die de "etnische eenheid" in het land moet versterken. De Chinese regering wil zo de "samenhang versterken". Deskundigen en activisten maken zich zorgen dat de wet slecht kan uitpakken voor minderheden in het land, zoals de Oeigoeren of de inwoners van Taiwan en Tibet.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet vrijdag in Parijs zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. De twee praten daar onder meer over de veiligheidsgaranties die een groep bondgenoten van Oekraïne kan bieden, meldt het kantoor van Macron. Ook Nederland is lid van die zogenoemde Coalition of the Willing (Coalitie van Bereidwilligen), die mede door Frankrijk wordt aangevoerd.
3 uur geledenMANAMA (ANP/AFP/DPA) - Iran heeft donderdag brandstoftanks aangevallen in Bahrein. De tanks behoren tot een opslagfaciliteit in het gouvernement Muharraq.
4 uur geledenDAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense chef en mede-oprichter van het wereldberoemde Michelinrestaurant Noma, René Redzepi, stapt op na beschuldigingen van mishandeling. "Na meer dan twee decennia waarin ik dit restaurant heb opgebouwd en geleid, heb ik besloten een stap terug te doen", schrijft Redzepi in een verklaring op Instagram.
5 uur geleden