Nipte voorsprong DeSantis voor tweede plek voorverkiezing Iowa
DES MOINES (ANP) - Bij de strijd om de tweede plek bij de Republikeinse voorverkiezingen in Iowa heeft de gouverneur van Florida Ron DeSantis een nipte voorsprong op voormalig VN-ambassadeur en gouverneur van South Carolina Nikki Haley. Met 90 procent van de stemmen geteld staat DeSantis volgens onderzoeksbureau Edison Research op 21,3 procent van de stemmen, tegenover 19 procent voor Haley. Oud-president Donald Trump gaat ruim aan kop met 50,9 procent van de stemmen.
Wie tweede wordt in Iowa is van belang omdat deze kandidaat zichzelf bij de voorverkiezingen in andere staten zou kunnen presenteren als geloofwaardig alternatief voor Trump.
Vooraf werd de winst van Trump al voorspeld. CNN en veel andere Amerikaanse media riepen de Republikein al een half uur na de start van de zogeheten caucus uit tot winnaar. Dat deden ze op basis van een representatieve steekproef die volgens CNN "statistisch betekenisvol" was. "Tegen die tijd hadden verschillende kiesdistricten hun stemmen al doorgegeven en verschillende steekproeven suggereerden een ruime voorsprong voor Trump", aldus CNN.
De volgende voorverkiezingen zijn volgende week dinsdag in New Hampshire. Haley staat daar in de peilingen dicht bij Trump.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
4 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
5 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
6 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
7 uur geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
8 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
9 uur geleden