Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nintendo voert verkoopverwachtingen voor Switch op

Nintendo voert verkoopverwachtingen voor Switch op

TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Spelcomputer Nintendo Switch is de laatste tijd zo populair dat de Japanse fabrikant zijn verkoopverwachtingen opnieuw heeft verhoogd. Door het vele thuiszitten vanwege de coronapandemie zijn spelcomputers niet aan te slepen. Vooral de Switch wordt flink meer verkocht, terwijl rivalen Sony en Microsoft nog kampen met leveringsproblemen voor de nieuwe Playstation 5 en de Xbox Series X en S.

Nintendo rekent erop in zijn hele boekjaar, dat loopt tot eind maart, ongeveer 26,5 miljoen exemplaren van de Switch en zijn goedkopere variant Switch Lite te verkopen. Eerder rekende het concern nog op 24 miljoen verkopen. Maar dat aantal ging Nintendo afgelopen kwartaal al voorbij. In de eerste negen maanden van het boekjaar zijn al 24,1 miljoen verkocht.

Het succes van de Switch en populariteit van spellen als Animal Crossing: New Horizons en Super Mario 3D All-Stars legt Nintendo bepaald geen windeieren. Financieel kende de onderneming in de feestdagenperiode het beste kwartaal sinds 2008. Het operationele resultaat dikte volgens analisten veel sterker aan dan verwacht. Het bedrijf verhoogde ook zijn prognose voor de bedrijfswinst in het hele jaar met ongeveer een kwart.

Toch had Nintendo in 2020 ook last van de virusuitbraak. Zo moesten spelontwikkelaars veel vanuit huis werken, wat het produceren van nieuwe spellen moeilijker maakte. Hierdoor verschenen er ook niet zoveel nieuwe toptitels. Fans rekenen er daarom op dat er in 2021 weer meer spellen zullen verschijnen. Binnenkort brengt Nintendo in ieder geval een nieuwe versie van Super Mario 3D World uit en in april komt er een nieuwe Pokémon Snap voor de Switch.

Meer uit Financieel

Transavia en TUI schrappen geen vluchten vanwege kerosineprijs

SCHIPHOL (ANP) - Transavia en TUI overwegen niet vluchten te annuleren vanwege de gestegen kerosineprijs. Donderdag maakte KLM bekend vanaf 27 april 160 vluchten tussen Schiphol en andere Europese bestemmingen te schrappen, omdat ze door de gestegen kerosinekosten niet rendabel uitgevoerd zouden kunnen worden. Luchtvaartmaatschappij Transavia en reisorganisatie TUI, die vakantiegangers ook van en naar hun bestemming vliegt, laten weten dit momenteel niet van plan te zijn.

4 minuten geleden
Lufthansa schrapt opnieuw honderden vluchten om stakingen

FRANKFURT (ANP/DPA) - Stakingen bij Lufthansa zorgen er vrijdag voor dat opnieuw honderden vluchten van het Duitse luchtvaartconcern zijn geschrapt. Ook bijna alle Lufthansa-vluchten vanaf Schiphol naar Frankfurt en München zijn geannuleerd.

33 minuten geleden
Aanbieder schoollunches TommyTomato maakt doorstart

HAARLEM (ANP) - De failliete aanbieder van groentelunches op scholen TommyTomato maakt een doorstart. Dankzij investeerder Impact First Group is het gelukt om het bedrijf nieuw leven in te blazen. Medeoprichter Bas Turk verwacht de levering van lunches na de meivakantie te kunnen hervatten.

1 uur geleden
AEX-index staakt opmars in afwachting onderhandelingen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag licht lager geopend. Beleggers namen wat gas terug na de recente sterke opmars, die volgde op signalen over een waarschijnlijke verlenging van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook zei de Amerikaanse president Donald Trump dat de oorlog in Iran "vrij snel voorbij zou moeten zijn", waarmee hij zijn optimistische voorspellingen over het einde van het conflict herhaalde.

2 uur geleden
Brussel stelt 760 miljoen euro beschikbaar voor hulp aan vissers

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt geld beschikbaar voor hulp aan vissers die door de hoge brandstofprijzen in de problemen zijn gekomen. Lidstaten van de Europese Unie mogen daarvoor geld gebruiken uit een fonds dat is bedoeld voor de verduurzaming van de visserij. Daarin zit nog zo'n 760 miljoen euro.

3 uur geleden
IMF en Wereldbank hervatten samenwerking met Venezuela na jaren

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank hebben de samenwerking met Venezuela weer opgestart. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF kondigt in een statement aan de betrekkingen met de regering van Venezuela onder het bewind van waarnemend president Delcy Rodríguez te hervatten. Daarmee legitimeren de instellingen de interim-regering verder en creëren ze nieuwe mogelijkheden voor financiële steun.

3 uur geleden
Toerisme groeit door meer buitenlandse bezoekers in 2025

DEN HAAG (ANP) - Hotels, campings en huisjesparken ontvingen in 2025 meer dan 52 miljoen gasten. Dat is iets meer dan in 2024, toen ruim 51 miljoen gasten in Nederland verbleven. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. De stijging komt door meer buitenlands toerisme.

4 uur geleden