Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nintendo overtreft verwachtingen, maar waakt voor chiptekorten

Nintendo overtreft verwachtingen, maar waakt voor chiptekorten

KYOTO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse fabrikant van spelcomputers en games Nintendo heeft het afgelopen kwartaal veel beter gepresteerd dan waar kenners in doorsnee rekening mee hielden. Nintendo profiteerde vooral van de populariteit van spellen als Monster Hunt Rise en de verkoop van Switch-consoles. Maar de onderneming waarschuwde voor de chiptekorten die de productie van de spelcomputers kan verstoren.

Door de aanhoudende coronacrisis bleef de vraag naar games en computers van Nintendo sterk. Mensen zijn aan huis gekluisterd en zoeken naar vertier. In het kwartaal tot en met maart rapporteerde het bedrijf een bedrijfsresultaat van bijna 120 miljard yen (909 miljoen euro). Daarmee werd de gemiddelde prognose van 68,3 miljard yen ruimschoots overtroffen.

Voor het hele jaar rekent Nintendo erop 25,5 miljoen consoles te verkopen. Dat volgt op de verkoop van 28,8 miljoen verkochte Switch-apparaten vorig jaar.

De afgelopen maanden kwam Nintendo niet met heel veel updates uit de eigen productlijn. Het bedrijf is naar verluidt van plan in de tweede helft van het jaar een groot aantal nieuwe games uit te brengen. Daarnaast wil het waarschijnlijk met een verbeterde versie van de verouderde Switch komen. De originele console is nu meer dan vier jaar oud en kreeg eind 2019 gezelschap van een goedkopere Switch Lite-variant.

Meer uit Financieel

AEX-index zakt verder weg na zware koersverliezen op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag verder weggezakt na de zware koersverliezen op Wall Street. Vooral de Nederlandse chipbedrijven stonden onder druk door de uitverkoop bij Amerikaanse chip- en techbedrijven. Veel techbedrijven zijn dit jaar flink in waarde gestegen door het optimisme over de kansen met kunstmatige intelligentie (AI).

1 uur geleden
Wolters Kluwer koopt Duitse AI-hulp voor juristen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Informatieleverancier Wolters Kluwer neemt een Duits bedrijf in kunstmatige intelligentie (AI) over. Deze onderneming, Libra Technology, levert een AI-hulp waarmee advocaten en juristen onderzoek kunnen doen. Het overnamebedrag kan oplopen tot 90 miljoen euro.

1 uur geleden
Google doet toezeggingen advertentiediensten na miljardenboete EU

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG/AFP/BELGA) - Google heeft aangekondigd dat het veranderingen aanbrengt in zijn advertentiediensten om te voldoen aan Europese mededingingsregels. De toezeggingen volgen op een miljardenboete die de Europese Unie in september oplegde aan het Amerikaanse techbedrijf voor het schenden van concurrentieregels.

2 uur geleden
Chinese economie vertraagt door lagere investeringen en productie

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese economische activiteit is aan het begin van het vierde kwartaal van 2025 sterker afgezwakt dan verwacht. Dat komt door een ongekende terugval in investeringen en een tragere groei van de industriële productie in oktober. Ook de groei van de winkelverkopen liep vorige maand iets terug.

2 uur geleden
Duizenden ontslagen op komst, volgens CNV

UTRECHT (ANP) - Zeker een op de drie onderhandelaars bij CNV heeft te maken met een aanzienlijke ontslagronde. Dat meldt de vakbond op basis van een inventarisatie onder cao-onderhandelaars. "Duizenden banen staan momenteel op de tocht", stelt CNV-voorzitter Piet Fortuin.

3 uur geleden
Nederlandse export van goederen stijgt met bijna 3 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in september verder gestegen. De groei was groter dan een maand eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, transportmiddelen en delfstoffen uitgevoerd. De uitvoer van chemische producten was echter lager dan een jaar eerder. De exportgroei kwam uit op 2,6 procent.

3 uur geleden
Kwartaalomzet detailhandel ruim 4 procent gestegen

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse detailhandel is in het derde kwartaal van dit jaar met ruim 4 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarbij nam het verkoopvolume, oftewel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, met 2 procent toe.

4 uur geleden