Nintendo omlaag op beurs in Tokio ondanks succes met Zelda
TOKIO (ANP) - Gamebedrijf Nintendo stond vrijdag bij de verliezers op de aandelenbeurs in Tokio. De Japanse maker van de Switch-spelcomputers kwam met kwartaalresultaten. Nintendo boekte een recordwinst dankzij een grote vraag naar het nieuwste spel van de videogameserie Zelda. Hierdoor werd ook de vraag naar zijn Switch-spelcomputers aangejaagd. Maar beleggers zijn vooral in afwachting van nieuws over een opvolger voor de verouderde Switch.
Het aandeel Nintendo verloor 3,4 procent. Ook verdiende Nintendo flink aan de zeer succesvolle Super Mario-film die eerder dit jaar in de bioscopen draaide. Daardoor namen de inkomsten uit royalty's flink toe. Maar de Switch is inmiddels ruim zes jaar op de markt en begint dus behoorlijk verouderd te raken.
De beurzen in Azië lieten verder een verdeeld beeld zien. Beleggers zijn vooral in afwachting van het belangrijke banenrapport uit de Verenigde Staten dat later op de dag naar buiten komt. Dat cijfer is van invloed op het rentebeleid van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve.
Onrust
Ook blijft de onverwachte verlaging van de Amerikaanse kredietwaardigheid door kredietbeoordelaar Fitch boven de markten hangen. De VS zijn bij Fitch de hoogste kredietwaardigheid kwijtgeraakt. Dat besluit heeft voor behoorlijke onrust op de beurzen gezorgd.
De Nikkei-index in Tokio noteerde tussentijds een min van 0,1 procent. De Hang Seng in Hongkong klom 1 procent en de beurs in Shanghai won 0,5 procent. In het Zuid-Koreaanse Seoul was de Kospi vrijwel onveranderd.
In Sydney ging de All Ordinaries 0,2 procent omlaag. De Australische centrale bank heeft de groeiverwachting voor dit jaar neerwaarts bijgesteld. Volgens de Reserve Bank of Australia zal de economie dit jaar met 1 procent groeien, terwijl eerder op een plus van 1,25 procent werd gerekend. Volgens de bank wordt de economie geremd door de hoge inflatie en renteverhogingen. Wel gaat de inflatie de goede kant op, aldus de centrale bank.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het nieuwste model van ontwikkelaar OpenAI zal niet begin oktober worden gelanceerd, zoals gepland was. The Wall Street Journal meldde in de nacht van maandag op dinsdag dat er veiligheidszorgen zijn over het model GPT-6.1 Astra. Het wordt voorlopig niet beschikbaar gesteld aan gebruikers na interne testen, bevestigde het bedrijf achter ChatGPT.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.
12 uur geleden