Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nina de Ruijter: ‘Meiden kunnen net zo goed of zelfs beter zijn in voetbal dan jongens’

Nina de Ruijter: ‘Meiden kunnen net zo goed of zelfs beter zijn in voetbal dan jongens’

THOLEN - De Oranje Leeuwinnen worden steeds populairder en jaar op jaar gaan meer meiden en vrouwen in clubverband voetballen. In het seizoen 2019/2020 groeide het aantal vrouwelijke KNVB-leden met bijna één procent, het jaar ervoor was dat zelfs 1,64 procent. Daarmee telt ons land inmiddels 162.471 vrouwelijke KNVB-leden. Ook op Tholen wint dames- en meisjesvoetbal terrein. We spraken met de voorzitter, de trainster van het meidenelftal en een fanatieke speelster van NOAD’67.

Nina de Ruijter is bijna 13 jaar en woont in Sint Philipsland. Ze zit in de brugklas op de RGO in Middelharnis. Ze zit alweer bijna vijf jaar op voetbal. Nina is een erg fanatieke speelster en is trots op het meidenelftal van NOAD’67.

Nina is één van de speelster van MO14 van NOAD’67 in Sint-Philipsland. Ze traint twee keer in de week, op dinsdagavond en op donderdagavond. Normaliter worden de wedstrijden op zaterdagochtend gespeeld. Daarvoor moet het team regelmatig dieper Zeeland in. “Mijn band met mijn teamgenoten is best wel goed. Met de een beter dan de ander, maar ik kan het met iedereen goed vinden”, vertelt ze. “Ik begon met voetballen toen ik acht jaar was”, vertelt Nina. “Ik wilde heel erg graag op een sport en dat het liefst een teamsport. Dat leek me het leukste. Voetballen vond ik altijd eigenlijk wel heel leuk. Ik ben erg fanatiek als het gaat om voetbal en bij een wedstrijd speel ik altijd op mijn best”, zegt ze. 

Toch is het niet zo dat Nina naast het voetbalveld erg met voetbal bezig is. “Ik volg de Oranje Leeuwinnen niet. Eerlijk gezegd heb ik, naast dat ik op voetbal zit, eigenlijk niet zoveel interesse heb voor dat soort dingen. Wel vind ik het altijd leuk om met mijn vader naar Ajax te gaan.” Nina zou het andere meiden zeker aanraden om ook op voetbal te gaan. “Het is een hele leuke sport. Je staat eigenlijk nooit stil dus het is ook nog goed voor je. Ik vind dat het een sport voor iedereen. Meiden kunnen net zo goed of zelfs beter zijn dan jongens. Daarom vind ik het leuk dat er steeds meer aandacht is voor vrouwenvoetbal.”

Meer uit Tholen

Van veilingzaal naar digitaal: Alvantho opent veilingseizoen met eerste online verkoop

SINT-ANNALAND - Het was even wennen donderdagmorgen bij de opening van het veilingseizoen bij Alvantho. De kopers zaten niet met hun handen aan de knoppen, maar met laptop en headset klaar. De enige aardappelveiling van Nederland is namelijk overgestapt op digitaal veilen. Dat gebeurt in samenwerking met Veiling Zaltbommel, dat haar klok- en veilingsysteem beschikbaar stelt aan de veiling van Sint-Annaland. Volgens directeur Anton Geluk is het digitaal veilen een succes te noemen.

9 minuten geleden
De Spetter kan eerder open en ontvangt volgende week de eerste zwemmers

THOLEN - Na een onverwachte vertraging door schade aan het tegelwerk is er eindelijk goed nieuws voor bezoekers van zwembad De Spetter. Het zwembad gaat namelijk eerder open dan werd gedacht en kan volgende week woensdag 10 juni de eerste zwemmers verwelkomen.

5 uur geleden
Naar de Havendagen Tholen? Let op: A4 bij Bergen op Zoom vier dagen dicht

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Weggebruikers moeten dit weekend rekening houden met extra reistijd op de A4. Rijkswaterstaat sluit de snelweg richting Bergen op Zoom tussen knooppunt Sabina en Bergen op Zoom-Noord vier dagen af vanwege groot onderhoud. Hierdoor moeten de Brabantse bezoekers aan de Haven- en Vestingdagen Tholen een stukje omrijden.

8 uur geleden
Haven- en Vestingdagen Tholen 2026: Dit is het programma op 5 en 6 juni

THOLEN - De binnenstad staat op vrijdag 5 en zaterdag 6 juni volledig in het teken van de Haven- en Vestingdagen Tholen. Bezoekers kunnen genieten van een uitgebreid programma met muziek, een historische kampement, oude ambachten, rondvaarten, markten, straattheater, foodpleinen en grote artiestenavonden. Hieronder volgt het programma.

23 uur geleden
Pieter (73) dacht EHBO-les te geven, maar kreeg een lintje: ‘Leuk dat mensen zo aan je denken’

SINT PHILIPSLAND - Pieter den Braber (73) uit Sint Philipsland is op 24 april tijdens de lintjesregen benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Naast zijn militaire werk heeft hij zich jarenlang ingezet voor het Rode Kruis. Ook zorgde hij voor een AED in elke woonkern en was hij actief op andere maatschappelijke terreinen.

1 dag geleden
Thools college schuift met portefeuilles: Deze taken krijgen de vier wethouders

THOLEN - Het Thoolse college van burgemeester en wethouders heeft een akkoord bereikt over de verdeling van de portefeuilles voor de komende vier jaar. Hoewel het college grotendeels ongewijzigd is gebleven, zijn er toch wat verschuivingen. Door de komst van een vierde wethouder zijn taken meer verdeeld en zijn er nieuwe verantwoordelijkheden bijgekomen.

1 dag geleden
Middeleeuws kampement brengt tijdens Havendagen Tholen geschiedenis tot leven

THOLEN - De Havendagen in Tholen krijgen dit jaar een middeleeuws karakter. Voor het eerst worden deze gecombineerd met de Nederlandse Vestingstedendagen. Dat betekent dat de stad zich op zaterdag 6 juni volledig onderdompelt in een historische sfeer. Bovendien viert Tholen 660 jaar stadsrechten, wat deze editie extra bijzonder maakt.

2 dagen geleden