Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nina de Ruijter: ‘Meiden kunnen net zo goed of zelfs beter zijn in voetbal dan jongens’

Nina de Ruijter: ‘Meiden kunnen net zo goed of zelfs beter zijn in voetbal dan jongens’

THOLEN - De Oranje Leeuwinnen worden steeds populairder en jaar op jaar gaan meer meiden en vrouwen in clubverband voetballen. In het seizoen 2019/2020 groeide het aantal vrouwelijke KNVB-leden met bijna één procent, het jaar ervoor was dat zelfs 1,64 procent. Daarmee telt ons land inmiddels 162.471 vrouwelijke KNVB-leden. Ook op Tholen wint dames- en meisjesvoetbal terrein. We spraken met de voorzitter, de trainster van het meidenelftal en een fanatieke speelster van NOAD’67.

Nina de Ruijter is bijna 13 jaar en woont in Sint Philipsland. Ze zit in de brugklas op de RGO in Middelharnis. Ze zit alweer bijna vijf jaar op voetbal. Nina is een erg fanatieke speelster en is trots op het meidenelftal van NOAD’67.

Nina is één van de speelster van MO14 van NOAD’67 in Sint-Philipsland. Ze traint twee keer in de week, op dinsdagavond en op donderdagavond. Normaliter worden de wedstrijden op zaterdagochtend gespeeld. Daarvoor moet het team regelmatig dieper Zeeland in. “Mijn band met mijn teamgenoten is best wel goed. Met de een beter dan de ander, maar ik kan het met iedereen goed vinden”, vertelt ze. “Ik begon met voetballen toen ik acht jaar was”, vertelt Nina. “Ik wilde heel erg graag op een sport en dat het liefst een teamsport. Dat leek me het leukste. Voetballen vond ik altijd eigenlijk wel heel leuk. Ik ben erg fanatiek als het gaat om voetbal en bij een wedstrijd speel ik altijd op mijn best”, zegt ze. 

Toch is het niet zo dat Nina naast het voetbalveld erg met voetbal bezig is. “Ik volg de Oranje Leeuwinnen niet. Eerlijk gezegd heb ik, naast dat ik op voetbal zit, eigenlijk niet zoveel interesse heb voor dat soort dingen. Wel vind ik het altijd leuk om met mijn vader naar Ajax te gaan.” Nina zou het andere meiden zeker aanraden om ook op voetbal te gaan. “Het is een hele leuke sport. Je staat eigenlijk nooit stil dus het is ook nog goed voor je. Ik vind dat het een sport voor iedereen. Meiden kunnen net zo goed of zelfs beter zijn dan jongens. Daarom vind ik het leuk dat er steeds meer aandacht is voor vrouwenvoetbal.”

Meer uit Tholen

Aan de keukentafel met Irene Welling: ‘Het ondernemerschap geeft voldoening’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

THOLEN/WEST-BRABANT - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Irene Welling, dierenarts en eigenaar van Paardenpraktijk West-Brabant.

12 minuten geleden
Auto en motor botsen op Leguitsedijk in Oud-Vossemeer

OUD-VOSSEMEER - Op de Leguitsedijk in Oud-Vossemeer zijn zaterdagmiddag een auto en een motor met elkaar in botsing gekomen. Hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse vanwege een melding van een mogelijk ongeval met letsel.

1 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘De laatste tractor tijdens de Truckersrit’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Angela Toussaint die de spotlight mocht vangen.

3 uur geleden
Wijkagenten schrijven vijf bekeuringen uit voor rijden onder invloed van alcohol

THOLEN/ STEENBERGEN- De wijkagenten van de gemeenten Tholen en Steenbergen hebben vrijdagmiddag vijf bekeuringen uitgeschreven voor het rijden onder invloed van alcohol. Dit hebben ze zaterdagmiddag bekend gemaakt.

19 uur geleden
Eendrachtruiters Tholen vieren 80 jaar paardensport en saamhorigheid

SINT-ANNALAND - De Landelijke rijvereniging & ponyclub Eendrachtruiters Tholen bestaat in mei 80 jaar. De vereniging werd opgericht in 1946, vlak na de Tweede Wereldoorlog, een periode waarin saamhorigheid en gezamenlijke activiteiten een belangrijke rol speelden. Inmiddels zijn de Eendrachtruiters al decennialang een vertrouwd gezicht binnen de regionale paardensport. Waar het 75-jarig jubileum nog groots werd gevierd, kiezen zij er dit keer bewust voor het wat kleinschaliger te houden.

21 uur geleden
Gratis fietstocht langs vier boerenbedrijven tussen Tholen en Scherpenisse

THOLEN - ZLTO Tholen (Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie) houdt op maandag 25 mei, tweede pinksterdag, het evenement Buurten bij de Boer. Er is een fietsroute uitgestippeld van ongeveer 20 kilometer langs verschillende boerderijen. Iedereen kan meedoen, van jong tot oud. De fietstocht voert langs vier agrarische bedrijven in de omgeving tussen Tholen en Scherpenisse.

1 dag geleden
Jaarlijkse rondrit met oude tractoren trekt zaterdag weer door eiland Tholen

THOLEN - Op zaterdagochtend 23 mei klinkt weer het geronk van motoren door Tholen. Oude trekkers, glimmend opgepoetst of juist trots gedragen door jaren werk op het land, verzamelen zich voor de jaarlijkse rondrit van de Oldtimer Trekker Vereniging OTMMZ. Rond half tien staan de eerste deelnemers al klaar bij de Bergse Diepsluis voor koffie en een Zeeuwse bolus, terwijl langs de dijk langzaam een stoet van zo'n tachtig oldtimer trekkers groeit.

1 dag geleden