Nina de Ruijter: ‘Meiden kunnen net zo goed of zelfs beter zijn in voetbal dan jongens’
THOLEN - De Oranje Leeuwinnen worden steeds populairder en jaar op jaar gaan meer meiden en vrouwen in clubverband voetballen. In het seizoen 2019/2020 groeide het aantal vrouwelijke KNVB-leden met bijna één procent, het jaar ervoor was dat zelfs 1,64 procent. Daarmee telt ons land inmiddels 162.471 vrouwelijke KNVB-leden. Ook op Tholen wint dames- en meisjesvoetbal terrein. We spraken met de voorzitter, de trainster van het meidenelftal en een fanatieke speelster van NOAD’67.
Nina de Ruijter is bijna 13 jaar en woont in Sint Philipsland. Ze zit in de brugklas op de RGO in Middelharnis. Ze zit alweer bijna vijf jaar op voetbal. Nina is een erg fanatieke speelster en is trots op het meidenelftal van NOAD’67.
Nina is één van de speelster van MO14 van NOAD’67 in Sint-Philipsland. Ze traint twee keer in de week, op dinsdagavond en op donderdagavond. Normaliter worden de wedstrijden op zaterdagochtend gespeeld. Daarvoor moet het team regelmatig dieper Zeeland in. “Mijn band met mijn teamgenoten is best wel goed. Met de een beter dan de ander, maar ik kan het met iedereen goed vinden”, vertelt ze. “Ik begon met voetballen toen ik acht jaar was”, vertelt Nina. “Ik wilde heel erg graag op een sport en dat het liefst een teamsport. Dat leek me het leukste. Voetballen vond ik altijd eigenlijk wel heel leuk. Ik ben erg fanatiek als het gaat om voetbal en bij een wedstrijd speel ik altijd op mijn best”, zegt ze.
Toch is het niet zo dat Nina naast het voetbalveld erg met voetbal bezig is. “Ik volg de Oranje Leeuwinnen niet. Eerlijk gezegd heb ik, naast dat ik op voetbal zit, eigenlijk niet zoveel interesse heb voor dat soort dingen. Wel vind ik het altijd leuk om met mijn vader naar Ajax te gaan.” Nina zou het andere meiden zeker aanraden om ook op voetbal te gaan. “Het is een hele leuke sport. Je staat eigenlijk nooit stil dus het is ook nog goed voor je. Ik vind dat het een sport voor iedereen. Meiden kunnen net zo goed of zelfs beter zijn dan jongens. Daarom vind ik het leuk dat er steeds meer aandacht is voor vrouwenvoetbal.”
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Een bestuurder van een bestelbusje is op Kerstavond zwaargewond geraakt bij een crash op de Vierde Dijk bij Sint Maartensdijk. Het slachtoffer is met spoed naar het Erasmus MC gebracht.
3 uur geledenTHOLEN - Voor een groot aantal kernen en buitengebieden in de gemeente Tholen wijzigt de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) vanaf 1 januari 2026 de inzameldag voor het ophalen van afval en grondstoffen. Het gaat om restafval, papier en karton, groente, fruit en tuinafval (GFT) en plastic, metalen en drankenkartons (PMD). Bekijk de nieuwe planning van de inzamelroutes in de ZRD app of op zrd.nl/wanneer.
4 uur geledenSINT-ANNALAND - Meekrap was eeuwenlang het meest winstgevende product van de Stallandse landbouw. In een meestoof werd de meekrap verwerkt tot rode kleurstof voor de textielindustrie. Aan het einde van de negentiende eeuw stortte de meekrapnijverheid in en verdween het gewas bijna helemaal uit de gemeente.
10 uur geledenZEELAND - Vanaf 20 december 2025 kan iedereen in Nederland stemmen op het beste Kern met Pit buurtinitiatief van de provincie. Tot 15 januari 2026 is de stembus geopend op kernmetpit.nl
1 dag geledenZEELAND - Zeeland krijgt te maken met krapte op de arbeidsmarkt, nu en in de toekomst. Hoewel het aantal werklozen iets stijgt, is dat niet genoeg om de vele vacatures op te vullen. Vooral door de vergrijzing blijven er veel banen openstaan. Volgens het UWV-onderzoek Werkzoekenden 2025 willen werkzoekenden steeds makkelijker en directer contact met werkgevers.
1 dag geledenZEELAND - De politie in Noord-Brabant, Zeeland en Limburg hield afgelopen jaar 21 extra actiedagen om te controleren op smartphonegebruik in het verkeer. In totaal werden er in Zuid-Nederland dit jaar maar liefst 40.000 boetes opgelegd voor telefoongebruik tijdens het rijden. "Deze cijfers laten opnieuw zien dat afleiding in het verkeer een groot probleem is voor de verkeersveiligheid", aldus de politie.
2 dagen geledenOUD VOSSEMEER - Op woensdag 24 december vindt in de Willibrorduskerk aan de Dorpsweg in Oud-Vossemeer de jaarlijkse Kerstnacht Sing-In plaats. De bijeenkomst begint om 20.00 uur.
2 dagen geleden