Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei zakt na tegenvallende cijfers uit Japan en China

Nikkei zakt na tegenvallende cijfers uit Japan en China

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio gaf maandag terrein prijs. Beleggers grepen de tegenvallende cijfers over de Japanse winkelverkopen en de Chinese industrie aan om wat winst te nemen na de recente sterke opmars. De verlenging van de noodtoestand in Japan had weinig impact op de handel. In de strijd tegen het coronavirus verlengde de Japanse regering afgelopen vrijdag zoals verwacht de noodtoestand in verschillende delen van het land tot 20 juni.

De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot 1 procent lager op 28.850,20 punten. Vrijdag won de graadmeter nog ruim 2 procent en eindigde voor het eerst sinds 10 mei weer boven de 29.000 punten. De Japanse winkelverkopen namen in april met 12 procent toe, terwijl economen hadden gerekend op een stijging van meer dan 15 procent.

Renesas zakte 5 procent. De Japanse chipmaker haalde 2 miljard dollar op met de uitgifte van nieuwe aandelen. De opbrengst wordt gebruikt voor de financiering van de overname van branchegenoot Dialog Semiconductor. Winkelconcern Fast Retailing en techinvesteerder SoftBank, twee zwaargewichten op de Japanse beurs, verloren 0,6 en 1,5 procent. Het farmaceutische concern Astellas Pharma behoorde tot de sterkste stijgers met een winst van 2 procent.

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds vrijwel vlak en de Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,7 procent. De groei van de bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie nam in mei iets af ten opzichte van een maand eerder door de sterke stijging van de grondstofprijzen. De activiteit in de dienstensector van de op een na grootste economie ter wereld nam daarentegen in mei voor de vijftiende maand op rij toe dankzij sterke bestedingen tijdens de weeklange vakantieperiode in het land, de zogenoemde Gouden Week.

Meer uit Financieel

Senator VS wil instemmen met benoeming beoogde Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.

4 uur geleden
Oman ondertekent investeringsdeals van 200 miljoen voor industrie

MUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.

6 uur geleden
Minister Hongkong: beursgangen leveren dit jaar al miljarden op

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.

10 uur geleden
Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

21 uur geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

1 dag geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

1 dag geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

1 dag geleden