Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei zakt na tegenvallende cijfers uit Japan en China

Nikkei zakt na tegenvallende cijfers uit Japan en China

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio gaf maandag terrein prijs. Beleggers grepen de tegenvallende cijfers over de Japanse winkelverkopen en de Chinese industrie aan om wat winst te nemen na de recente sterke opmars. De verlenging van de noodtoestand in Japan had weinig impact op de handel. In de strijd tegen het coronavirus verlengde de Japanse regering afgelopen vrijdag zoals verwacht de noodtoestand in verschillende delen van het land tot 20 juni.

De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot 1 procent lager op 28.850,20 punten. Vrijdag won de graadmeter nog ruim 2 procent en eindigde voor het eerst sinds 10 mei weer boven de 29.000 punten. De Japanse winkelverkopen namen in april met 12 procent toe, terwijl economen hadden gerekend op een stijging van meer dan 15 procent.

Renesas zakte 5 procent. De Japanse chipmaker haalde 2 miljard dollar op met de uitgifte van nieuwe aandelen. De opbrengst wordt gebruikt voor de financiering van de overname van branchegenoot Dialog Semiconductor. Winkelconcern Fast Retailing en techinvesteerder SoftBank, twee zwaargewichten op de Japanse beurs, verloren 0,6 en 1,5 procent. Het farmaceutische concern Astellas Pharma behoorde tot de sterkste stijgers met een winst van 2 procent.

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds vrijwel vlak en de Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,7 procent. De groei van de bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie nam in mei iets af ten opzichte van een maand eerder door de sterke stijging van de grondstofprijzen. De activiteit in de dienstensector van de op een na grootste economie ter wereld nam daarentegen in mei voor de vijftiende maand op rij toe dankzij sterke bestedingen tijdens de weeklange vakantieperiode in het land, de zogenoemde Gouden Week.

Meer uit Financieel

Wall Street verder omhoog door hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.

30 minuten geleden
Duitse diesel breekt record, maar Nederlanders betalen fors meer

BERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.

2 uur geleden
Ook Amerikanen kopen meer tweedehands elektrische auto's

NEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.

5 uur geleden
Gasvoorraden in Nederland langzaam weer aangevuld na dieptepunt

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

6 uur geleden
Wall Street begint nieuwe beursweek afwachtend

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.

6 uur geleden
Bloomberg: scheepvaartverkeer door Straat van Hormuz neemt toe

NEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.

8 uur geleden
IKEA Duiven door internetprobleem dicht op drukke tweede paasdag

DUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.

8 uur geleden