
Nikkei zakt na hint op snellere renteverhoging in VS
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is donderdag lager gesloten. Beleggers reageerden op het rentebesluit van de Federal Reserve (Fed). De Amerikaanse centrale bank hield het rentetarief ongewijzigd maar hintte wel op een sneller dan verwachte rentestap. De Fed denkt nu de rente al in 2023 twee keer te verhogen, terwijl eerder werd uitgegaan van een eerste rentestap in 2024. Ook schroefde de centrale bank de inflatieverwachting flink op.
Een hogere rente is slecht nieuws voor de aandelenkoersen, vooral voor die in de sterk gestegen technologiesector. De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde met een verlies van 0,9 procent op 29.018,33 punten. De Japanse investeerder SoftBank, die veel belangen heeft in grote techbedrijven, en technologieconcern Sony behoorden tot de grootste dalers met verliezen tot 2 procent. Chiptester Advantest zakte 1,7 procent. De financiële bedrijven profiteerden juist van het vooruitzicht van hogere rentes. De verzekeraars T&D Holdings en Dai-ichi Life Holdings gingen aan kop met winsten van rond de 3 procent.
De Chinese beurzen lieten weinig beweging zien. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds een fractie lager en de Hang Seng-index in Hongkong klom 0,1 procent. De handel in het aandeel van mediabedrijf Next Digital werd stilgelegd in Hongkong. De stap volgde op het nieuws dat de politie van Hongkong vijf leidinggevenden heeft gearresteerd van de prodemocratische krant Daily Apple, die wordt uitgegeven door Next Digital. De vijf zijn opgepakt vanwege vermoedens van buitenlandse inmenging, waardoor de nationale veiligheid in gevaar zou zijn.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie heeft in de eerste helft van 2025 meer vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland geïmporteerd. Het landenblok heeft voor bijna 4,5 miljard euro aan Russisch lng ingevoerd. In de eerste zes maanden van 2024 was dit nog iets minder dan 3,5 miljard euro, meldt het Europese statistiekbureau Eurostat.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is maandag iets hoger gesloten. Beleggers wachten vooral op de uitkomst van het overleg later op de dag tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in het Witte Huis. NAVO-baas Mark Rutte en een aantal Europese leiders zijn ook aanwezig.
3 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft een belangrijke stap gezet in de jacht op meer financiële mogelijkheden. De aandeelhouders gingen op een buitengewone vergadering akkoord met het omzetten van leningen in aandelen. Een van de twee geldschieters heeft al aangegeven daarvan gebruik te willen maken, waardoor er aan minder betalingsverplichtingen hoeft te worden voldaan.
5 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft zijn onderzoek verlengd naar EU-subsidies voor bepaalde zuivelproducten die het uit Europa importeert. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel maandag.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager begonnen aan de nieuwe week. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het overleg in het Witte Huis tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en president Donald Trump. De Amerikaanse president wist vrijdag geen akkoord te sluiten met de Russische president Vladimir Poetin over een staakt-het-vuren in Oekraïne. Trump verklaarde wel dat Zelensky de oorlog met Rusland "bijna onmiddellijk" kan beëindigen als hij afziet van de herovering van de Krim en een NAVO-lidmaatschap voor Oekraïne.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk schrapt de invoering van extra grenscontroles op de import van levende dieren uit de Europese Unie. Dat heeft de Britse regering maandag bekendgemaakt. Op die manier moet de handel tussen het land en het landenblok soepeler gaan.
7 uur geledenWEZEP (ANP) - Het failliete aardappelproductenmerk CêlaVíta maakt een goede kans op een doorstart, denkt curator Frans Aartsen. Zo'n tien kandidaten hebben zich afgelopen week gemeld. "Hoe serieus die zijn, moet nog blijken. Maar op basis van de eerste inschatting hebben we goede hoop, ook door het aantal kandidaten", laat Aartsen weten.
8 uur geleden