Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei wint, Tencent zakt in Hongkong na resultaten

Nikkei wint, Tencent zakt in Hongkong na resultaten

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio won vrijdag opnieuw terrein. Beleggers trokken zich op aan het herstel op Wall Street, waar de afnemende inflatievrees een einde maakte aan een driedaagse verliesreeks. Vooral de technologiebedrijven werden weer gekocht in navolging van de stevige koerswinsten onder Amerikaanse branchegenoten. In Hongkong werden de aandelen van het Chinese technologieconcern Tencent echter van de hand gedaan ondanks beter dan verwachte resultaten van de eigenaar van de populaire chatapp WeChat.

De toonaangevende Nikkei in Tokio ging 0,8 procent hoger het weekeinde in op 28.317,83 punten. Op macro-economisch vlak bleek dat de consumentenprijzen in Japan in april opnieuw zijn gedaald. Stijgende energieprijzen werden daarbij teniet gedaan door een flinke daling van de abonnementskosten voor mobiele telefonie. Ook is de Japanse economie volgens cijfers van marktonderzoeker Markit in mei weer gekrompen. De bedrijvigheid in de industrie nam wel toe, maar de activiteit in de dienstensector nam verder af door de strengere coronamaatregelen in het land en het trage vaccinatieprogramma.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,1 procent in de min. Tencent zakte bijna 4 procent. Het techconcern boekte afgelopen kwartaal flink meer winst dankzij sterke verkopen van zijn games en clouddiensten. Het bedrijf hangt echter nog altijd een forse boete boven het hoofd van de Chinese autoriteiten, die de machtspositie van de grote techbedrijven in het land willen aanpakken. Tencent deed daar in de cijferupdate geen nadere mededelingen over. De hoofdindex in Shanghai daalde 0,5 procent en de Zuid-Koreaanse Kospi verloor 0,3 procent.

Meer uit Financieel

Inflatie loopt verder op tot 2,8 procent

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het inflatiecijfer is hetzelfde als bij een eerdere snelle raming.

1 uur geleden
PwC: belastingbijdrage bedrijven groeit in verhouding harder

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven heeft vorig jaar een grotere bijdrage geleverd aan de overheidsfinanciën. Dat schrijft consultancybureau PwC. Uit jaarlijks onderzoek blijkt dat bedrijven samen 119,1 miljard euro aan belastingen en sociale premies betaalden.

4 uur geleden
Europese chipvraag stijgt, investeringen volgens sector onzeker

ZOETERMEER (ANP) - De Europese vraag naar chips zal tussen nu en 2040 ongeveer verdubbelen, aangejaagd door onder meer de elektrificatie van transport- en energiesystemen en industriële automatisering. Dat staat in een rapport in opdracht van onder meer de Nederlandse ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME en de Duitse belangengroep ZVEI. FME waarschuwt echter dat die vraag zich niet automatisch vertaalt in investeringen in Europa.

6 uur geleden
Zoon Mango-oprichter vrijgelaten na arrestatie rond dood vader

MARTORELL (ANP/AFP) - De oudste zoon van de oprichter van de Spaanse modeketen Mango is dinsdag vrijgelaten na het betalen van een borgsom van 1 miljoen euro. Dat meldt persbureau AFP. Jonathan Andic was gearresteerd in het kader van een moordonderzoek naar de dood van zijn vader Isak Andic.

9 uur geleden
Google-moederbedrijf Alphabet zakt op Wall Street na evenement

NEW YORK (ANP) - Google-moeder Alphabet hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse techconcern presenteerde tijdens zijn jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O een reeks nieuwe mogelijkheden. Zo werd de grootste verandering aan de Google-zoekbalk in ruim 25 jaar aangekondigd. De bekende zoekfunctie wordt uitgebreid met nieuwe AI-opties.

9 uur geleden
Google komt met nieuwe AI-functies in zoekbalk

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google past zijn zoekmachinefunctie aan. Met kunstmatige intelligentie (AI) wordt de bekende zoekbalk opnieuw ontworpen, waarmee het techbedrijf hoopt dat het voor gebruikers makkelijker wordt om vragen te stellen. De verandering werd dinsdag aangekondigd tijdens Google's jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O.

10 uur geleden
Tata Steel blij met steun EU-parlement voor beperken staalimport

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland is blij met de steun van het Europees Parlement voor een nieuw quotum voor de import van staal. Een meerderheid van de Europarlementariërs stemde dinsdag in met een halvering van het huidige staalquotum, om de Europese markt te beschermen tegen staaloverschotten van buiten de EU.

12 uur geleden