Nikkei wint, Tencent zakt in Hongkong na resultaten
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio won vrijdag opnieuw terrein. Beleggers trokken zich op aan het herstel op Wall Street, waar de afnemende inflatievrees een einde maakte aan een driedaagse verliesreeks. Vooral de technologiebedrijven werden weer gekocht in navolging van de stevige koerswinsten onder Amerikaanse branchegenoten. In Hongkong werden de aandelen van het Chinese technologieconcern Tencent echter van de hand gedaan ondanks beter dan verwachte resultaten van de eigenaar van de populaire chatapp WeChat.
De toonaangevende Nikkei in Tokio ging 0,8 procent hoger het weekeinde in op 28.317,83 punten. Op macro-economisch vlak bleek dat de consumentenprijzen in Japan in april opnieuw zijn gedaald. Stijgende energieprijzen werden daarbij teniet gedaan door een flinke daling van de abonnementskosten voor mobiele telefonie. Ook is de Japanse economie volgens cijfers van marktonderzoeker Markit in mei weer gekrompen. De bedrijvigheid in de industrie nam wel toe, maar de activiteit in de dienstensector nam verder af door de strengere coronamaatregelen in het land en het trage vaccinatieprogramma.
De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,1 procent in de min. Tencent zakte bijna 4 procent. Het techconcern boekte afgelopen kwartaal flink meer winst dankzij sterke verkopen van zijn games en clouddiensten. Het bedrijf hangt echter nog altijd een forse boete boven het hoofd van de Chinese autoriteiten, die de machtspositie van de grote techbedrijven in het land willen aanpakken. Tencent deed daar in de cijferupdate geen nadere mededelingen over. De hoofdindex in Shanghai daalde 0,5 procent en de Zuid-Koreaanse Kospi verloor 0,3 procent.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
6 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
8 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
20 uur geleden