Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei wint, Tencent zakt in Hongkong na resultaten

Nikkei wint, Tencent zakt in Hongkong na resultaten

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio won vrijdag opnieuw terrein. Beleggers trokken zich op aan het herstel op Wall Street, waar de afnemende inflatievrees een einde maakte aan een driedaagse verliesreeks. Vooral de technologiebedrijven werden weer gekocht in navolging van de stevige koerswinsten onder Amerikaanse branchegenoten. In Hongkong werden de aandelen van het Chinese technologieconcern Tencent echter van de hand gedaan ondanks beter dan verwachte resultaten van de eigenaar van de populaire chatapp WeChat.

De toonaangevende Nikkei in Tokio ging 0,8 procent hoger het weekeinde in op 28.317,83 punten. Op macro-economisch vlak bleek dat de consumentenprijzen in Japan in april opnieuw zijn gedaald. Stijgende energieprijzen werden daarbij teniet gedaan door een flinke daling van de abonnementskosten voor mobiele telefonie. Ook is de Japanse economie volgens cijfers van marktonderzoeker Markit in mei weer gekrompen. De bedrijvigheid in de industrie nam wel toe, maar de activiteit in de dienstensector nam verder af door de strengere coronamaatregelen in het land en het trage vaccinatieprogramma.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,1 procent in de min. Tencent zakte bijna 4 procent. Het techconcern boekte afgelopen kwartaal flink meer winst dankzij sterke verkopen van zijn games en clouddiensten. Het bedrijf hangt echter nog altijd een forse boete boven het hoofd van de Chinese autoriteiten, die de machtspositie van de grote techbedrijven in het land willen aanpakken. Tencent deed daar in de cijferupdate geen nadere mededelingen over. De hoofdindex in Shanghai daalde 0,5 procent en de Zuid-Koreaanse Kospi verloor 0,3 procent.

Meer uit Financieel

Frans AI-bedrijf Mistral haalt 830 miljoen op voor datacenter

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie Mistral heeft 830 miljoen dollar (725 miljoen euro) aan schuldfinanciering opgehaald voor een nieuw datacenterproject net buiten Parijs. Het AI-bedrijf wil een Europees alternatief ontwikkelen voor Amerikaanse AI-bedrijven, zoals de eigenaar van ChatGPT, OpenAI.

57 minuten geleden
Minister: rol voor Nederlandse bedrijven in wederopbouw Oekraïne

BREDA (ANP) - Nederlandse bedrijven kunnen helpen om Oekraïne weer op te bouwen. Dat zei minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking Sjoerd Sjoerdsma op het bedrijvenforum voor Nederlandse en Oekraïense bedrijven voorafgaand aan de Lviv-conferentie.

1 uur geleden
Chipbedrijven dalen op Damrak na techaankondiging van Google

AMSTERDAM (ANP) - ASML, ASMI en Besi hoorden maandag bij de verliezers op het Damrak. De chipbedrijven staan onder druk na een doorbraak die Google vorige week meldde. Analisten hebben tegen persbureau Bloomberg gezegd dat de vraag naar bepaalde soorten opslagruimte en daarmee chips daardoor kan afnemen.

2 uur geleden
G7-leiders willen energiemarkt stabiliseren met maatregelen

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen zeggen bereid te zijn "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de stabiliteit van de energiemarkt te waarborgen. De ministers van Financiën en de leiders van de centrale banken van de economische grootmachten spraken elkaar maandag tijdens een onlineconferentie over een gezamenlijke aanpak tegen de verstoorde energiemarkt. De centrale banken zeggen zich in te zetten voor het handhaven van prijsstabiliteit en willen de volatiliteit beperken.

2 uur geleden
Boekingsgegevens campingaanbieder Roan gestolen bij datalek

BREDA (ANP) - Bij een datalek zijn gevoelige gegevens van klanten van vakantieaanbieder Roan buitgemaakt. Het gaat om onder meer namen, telefoonnummers, e-mailadressen, de bestemmingen en aankomst- en vertrekdata. Het in Breda gevestigde Roan, dat ruim honderd campings aanbiedt in zeven Europese landen, zegt dat "verschillende andere bedrijven in de vakantiesector helaas ook zijn getroffen door dit beveiligingslek".

3 uur geleden
Wall Street krabbelt op na zware verliezen, olie opnieuw duurder

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York krabbelden maandag wat op na de zware koersverliezen op vrijdag. De stemming bleef terughoudend door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers lijken wel enige moed te putten uit opmerkingen van president Donald Trump dat de Verenigde Staten en Iran "direct en indirect" overleg hebben gevoerd en dat Pakistan, als tussenpersoon, heeft aangegeven dat er de komende dagen "betekenisvolle gesprekken" zouden kunnen plaatsvinden.

4 uur geleden
Duitse inflatie sterk gestegen door hogere brandstofprijzen

WIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in maart sterk gestegen als gevolg van de fors hogere brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens voorlopige cijfers van het Duitse federale statistiekbureau Destatis steeg de inflatie naar 2,7 procent op jaarbasis. In februari was dat nog 1,9 procent. Op maandbasis namen de consumentenprijzen met 1,1 procent toe.

5 uur geleden