Nikkei toont herstel, webwinkel Alibaba zakt in Hongkong
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio toonde vrijdag herstel na drie zware verliesbeurten op rij. Beleggers trokken zich op aan de positieve omslag op Wall Street, waar de zorgen over een hogere rente weer afnamen na geruststellende woorden van een bestuurder van de Federal Reserve (Fed). Christopher Waller was de derde Amerikaanse centralebankier die de hoge inflatie in de Verenigde Staten als een tijdelijk fenomeen omschreef en daarmee de angst voor een snelle renteverhoging door de Fed weg nam.
De Nikkei in Tokio ging uiteindelijk 2,3 procent hoger het weekeinde in op 28.084,47 punten. De Japanse hoofdindex liep deze week wel flink averij op door de inflatiezorgen en verloor dik 4 procent op weekbasis. Isuzu Motors maakte een koerssprong van 21 procent. Beleggers reageerden enthousiast op de sterke winstverwachting die de Japanse fabrikant van auto's, vrachtwagens en bussen afgaf voor het nieuwe boekjaar. Ook de resultaten van autobouwer Suzuki (plus 2,8 procent) en horlogemaker Citizen Watch (plus 11 procent) werden goed ontvangen.
Toshiba daalde 0,5 procent. Het elektronicaconcern, dat onlangs nog een overnamebod van 20 miljard dollar afwees, voorziet in het nieuwe boekjaar een forse winstgroei na de daling in het afgelopen jaar. Persbureau Reuters meldde daarnaast dat de Europese activiteiten van het bedrijf zijn getroffen door een cyberaanval. Naar verluidt gaat het om dezelfde groep hackers die het Amerikaanse Colonial Pipeline aanvielen, waardoor dat bedrijf zijn oliepijplijnen moest stilleggen.
In Hongkong ging Alibaba (min 4,6 procent) verder omlaag na de verliesbeurt op Wall Street, waar het bedrijf ook een notering heeft. Het Chinese webwinkelconcern leed voor het eerst sinds 2012 een kwartaalverlies. Het verlies werd veroorzaakt door de miljardenboete die het bedrijf kreeg opgelegd door de Chinese autoriteiten voor monopoliepraktijken. Peking is al enige tijd bezig om de grote techbedrijven in het land harder aan te pakken. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,9 procent in de plus en de beursgraadmeter in Shanghai steeg 1,5 procent.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
3 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
4 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.
58 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer veroordeelt het Amerikaanse dreigement om zijn land en andere Europese landen een heffing op te leggen en noemt het "helemaal verkeerd". President Donald Trump wil met een importheffing van 10 procent bereiken dat ze akkoord gaan met de Amerikaanse inlijving van Groenland.
1 uur geleden