Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei stijgt ondanks noodtoestand in Japan

Nikkei stijgt ondanks noodtoestand in Japan

TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is woensdag opnieuw met winst gesloten. De Japanse premier Shinzo Abe maakte een einde aan de onzekerheid onder beleggers door de langverwachte noodtoestand uit te roepen in Tokio en zes andere delen van het land na een toename van het aantal besmettingsgevallen van het coronavirus. De noodtoestand geldt voor een maand.

De Nikkei in Tokio eindigde 2,1 procent in de plus op 19.353,24 punten. Het was de derde winstbeurt op rij. Ondanks de recente stijging van het aantal coronabesmettingen in Japan zorgde de hoop op een afname van het aantal dodelijke slachtoffers in het land voor enig optimisme. Een daling van de Japanse machine-orders met 6,9 procent in februari had weinig impact op de beurshandel.

De Japanse farmaceutische bedrijven Chugai Pharmaceutical en Daiichi Sankyo waren in trek. Ook andere bedrijven in de gezondheidszorg deden goede zaken. De aanbieder van medische informatiediensten M3 bereikte de hoogste koers ooit. Ook SoftBank stond in het nieuws. WeWork klaagt de Japanse techinvesteerder aan wegens contractbreuk. SoftBank zou voor omgerekend zo'n 2,7 miljard euro aan extra aandelen kopen van de aanbieder van flexibele werkplekken, maar zag onlangs af van de deal vanwege de coronacrisis.

In Shanghai stond de beursgraadmeter tussentijds 0,1 procent in de min. In China zijn 62 nieuwe besmettingen met het coronavirus gemeld. Dinsdag kwamen er nog 32 nieuwe patiënten bij. Het aantal besmettingen neemt in het land weer gestaag toe. De Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,7 procent en de Kospi in Seoul won 0,8 procent. De Zuid-Koreaanse regering kwam met plannen voor een nieuw steunpakket voor de economie. De Australische All Ordinaries in Sydney klom 0,1 procent.

Meer uit Financieel

Gasvoorraden in Nederland langzaam weer aangevuld na dieptepunt

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

31 minuten geleden
Wall Street begint nieuwe beursweek afwachtend

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.

1 uur geleden
Bloomberg: scheepvaartverkeer door Straat van Hormuz neemt toe

NEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.

2 uur geleden
IKEA Duiven door internetprobleem dicht op drukke tweede paasdag

DUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.

3 uur geleden
Waarde bitcoin stijgt tot meer dan 70.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is maandag voor het eerst sinds 25 maart weer boven de 70.000 dollar gekomen. Ook andere cryptomunten stegen in waarde, terwijl handelaren berichten verwerkten dat Iran nadenkt over een plan voor een vrede of wapenstilstand met de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Australië stelt brandstoflevering veilig en ziet tekorten afnemen

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft zijn brandstofleveringen veiliggesteld "tot ver in" mei en de tekorten bij tankstations in het land nemen weer af. Dat heeft energieminister Chris Bowen maandag gezegd tijdens een persconferentie.

4 uur geleden
Tickets grootste budgetmaatschappij Zuidoost-Azië fors duurder

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Zuidoost-Azië's grootste budgetmaatschappij AirAsia X heeft maandag aangekondigd de ticketprijzen fors te verhogen en onrendabele routes te schrappen om de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Tickets van de Maleisische maatschappij gaan met wel 40 procent in prijs omhoog. Daarbij zijn de brandstoftoeslagen met een vijfde opgeschroefd.

5 uur geleden