Nikkei stijgt ondanks noodtoestand in Japan
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is woensdag opnieuw met winst gesloten. De Japanse premier Shinzo Abe maakte een einde aan de onzekerheid onder beleggers door de langverwachte noodtoestand uit te roepen in Tokio en zes andere delen van het land na een toename van het aantal besmettingsgevallen van het coronavirus. De noodtoestand geldt voor een maand.
De Nikkei in Tokio eindigde 2,1 procent in de plus op 19.353,24 punten. Het was de derde winstbeurt op rij. Ondanks de recente stijging van het aantal coronabesmettingen in Japan zorgde de hoop op een afname van het aantal dodelijke slachtoffers in het land voor enig optimisme. Een daling van de Japanse machine-orders met 6,9 procent in februari had weinig impact op de beurshandel.
De Japanse farmaceutische bedrijven Chugai Pharmaceutical en Daiichi Sankyo waren in trek. Ook andere bedrijven in de gezondheidszorg deden goede zaken. De aanbieder van medische informatiediensten M3 bereikte de hoogste koers ooit. Ook SoftBank stond in het nieuws. WeWork klaagt de Japanse techinvesteerder aan wegens contractbreuk. SoftBank zou voor omgerekend zo'n 2,7 miljard euro aan extra aandelen kopen van de aanbieder van flexibele werkplekken, maar zag onlangs af van de deal vanwege de coronacrisis.
In Shanghai stond de beursgraadmeter tussentijds 0,1 procent in de min. In China zijn 62 nieuwe besmettingen met het coronavirus gemeld. Dinsdag kwamen er nog 32 nieuwe patiƫnten bij. Het aantal besmettingen neemt in het land weer gestaag toe. De Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,7 procent en de Kospi in Seoul won 0,8 procent. De Zuid-Koreaanse regering kwam met plannen voor een nieuw steunpakket voor de economie. De Australische All Ordinaries in Sydney klom 0,1 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.
3 uur geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.
4 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
5 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
8 uur geleden