Nikkei stijgt ondanks noodtoestand in Japan
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is woensdag opnieuw met winst gesloten. De Japanse premier Shinzo Abe maakte een einde aan de onzekerheid onder beleggers door de langverwachte noodtoestand uit te roepen in Tokio en zes andere delen van het land na een toename van het aantal besmettingsgevallen van het coronavirus. De noodtoestand geldt voor een maand.
De Nikkei in Tokio eindigde 2,1 procent in de plus op 19.353,24 punten. Het was de derde winstbeurt op rij. Ondanks de recente stijging van het aantal coronabesmettingen in Japan zorgde de hoop op een afname van het aantal dodelijke slachtoffers in het land voor enig optimisme. Een daling van de Japanse machine-orders met 6,9 procent in februari had weinig impact op de beurshandel.
De Japanse farmaceutische bedrijven Chugai Pharmaceutical en Daiichi Sankyo waren in trek. Ook andere bedrijven in de gezondheidszorg deden goede zaken. De aanbieder van medische informatiediensten M3 bereikte de hoogste koers ooit. Ook SoftBank stond in het nieuws. WeWork klaagt de Japanse techinvesteerder aan wegens contractbreuk. SoftBank zou voor omgerekend zo'n 2,7 miljard euro aan extra aandelen kopen van de aanbieder van flexibele werkplekken, maar zag onlangs af van de deal vanwege de coronacrisis.
In Shanghai stond de beursgraadmeter tussentijds 0,1 procent in de min. In China zijn 62 nieuwe besmettingen met het coronavirus gemeld. Dinsdag kwamen er nog 32 nieuwe patiënten bij. Het aantal besmettingen neemt in het land weer gestaag toe. De Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,7 procent en de Kospi in Seoul won 0,8 procent. De Zuid-Koreaanse regering kwam met plannen voor een nieuw steunpakket voor de economie. De Australische All Ordinaries in Sydney klom 0,1 procent.
Meer uit Financieel
KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.
11 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.
14 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.
15 uur geleden