Nikkei staakt winstreeks in hogere regio
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan staakte donderdag een vierdaagse winstreeks. De andere beurzen in de Aziatische regio gingen vooruit. De hoop dat de coronapandemie de piek nadert en dat overheden meer steunmaatregelen zullen nemen zorgden voor enig optimisme. Positieve geluiden over een mogelijke deal van de OPEC en andere olielanden om de productie te verlagen bood eveneens steun aan de handel. Daarnaast werd uitgekeken naar de Amerikaanse wekelijkse werkloosheidsaanvragen, die in de afgelopen twee weken al een historische toename lieten zien vanwege de coronacrisis.
De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot uiteindelijk een fractie lager op 19.345,77 punten, na een winst van dik 8 procent in de afgelopen vier handelsdagen. De gouverneur van de Japanse centrale bank Haruhiko Kuroda stelde dat de Japanse economie zwaar wordt getroffen door de virusuitbraak en waarschuwde dat de onzekerheid over de economische vooruitzichten extreem hoog is. De Japanse overheid kondigde deze week de noodtoestand af in Tokio en andere delen van het land na een toename van het aantal coronabesmettingen.
De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,5 procent hoger en in Hongkong klom de Hang Seng-index 0,6 procent. De Kospi in Seoul dikte ruim 1 procent aan. De Zuid-Koreaanse centrale bank liet de rente conform verwachting ongewijzigd. In Sydney steeg de All Ordinaries 2,6 procent. De beurzen in Hongkong en Sydney zijn net als veel Europese en Amerikaanse beurzen op Goede Vrijdag gesloten. De markten in Tokio, Shanghai en Seoul zijn vrijdag wel open.
Meer uit Financieel
DETROIT (ANP/RTR) - Het Amerikaanse autoconcern Ford Motor trekt zich grotendeels terug uit de productie van grote elektrische voertuigen. Het bedrijf moet een afschrijving doen van 19,5 miljard dollar (16,7 miljard euro) om de activiteiten te beƫindigen, verspreid over meerdere jaren. Ford zet nu sterk in op benzine- en hybrideauto's en verwacht op termijn duizenden mensen aan te nemen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten leverden maandag hun openingswinsten al snel weer in en sloten lager. Technologieaandelen stonden, net als vorige week, onder druk door zorgen over hoge waarderingen in de AI-sector die opnieuw de kop opstaken.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam krijgt naar verwachting woensdag het laatste woord over het ingrijpen bij FNV. De vakbond kreeg eerder tot 17 december de tijd om met een definitief hervormingsplan te komen na de ontstane bestuurscrisis. Ook na een vergadering van het Ledenparlement van FNV over de kwestie maandagavond lijkt er nog geen oplossing.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metaal- en technologische industrie, heeft een jarenlange samenwerking met de Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock beƫindigd. De vermogensbeheerder zou zich niet genoeg inspannen op het gebied van onder meer klimaat en duurzaamheid.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex van Amsterdam, herstelde maandag gedeeltelijk van de verliezen van afgelopen vrijdag. Nieuwkomer The Magnum Ice Cream Company was de sterkste stijger bij de hoofdfondsen en won 6,6 procent. Ook de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dit jaar flink in waarde zijn gedaald, waren gewild. Ze werden respectievelijk 3,4 en 2,3 procent meer waard.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen voor eieren en kippenvlees in supermarkten zullen de komende jaren waarschijnlijk niet meer zo hard stijgen door de vogelgriep als nu. Dit verwacht econoom pluimveehouderij Nico Bondt van Wageningen University & Research (WUR). Hij denkt dat de vogelgriep wel blijft zorgen voor een krap aanbod.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - iRobot ging maandag hard onderuit op de beurzen in New York. De robotstofzuigermaker, bekend van de Roomba-stofzuigers, heeft faillissement aangevraagd in de Verenigde Staten. Het faillissement volgt op jaren van tegenvallende resultaten van iRobot dat sinds het hoogtepunt tijdens de coronapandemie de verkopen sterk zag dalen. Het aandeel kelderde liefst 69 procent in waarde.
14 uur geleden