Nikkei sluit lager ondanks meevallende krimp economie Japan
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is dinsdag licht lager gesloten. Een meevallende krimp van de Japanse economie in het eerste kwartaal hield het verlies beperkt. Beleggers bleven echter voorzichtig in afwachting van de belangrijke Amerikaanse inflatiecijfers, die later deze week naar buiten komen. Een sterke stijging van het algemene prijspeil in de Verenigde Staten zou de Federal Reserve ertoe kunnen bewegen om het stimuleringsbeleid sneller dan verwacht terug te draaien.
Uit cijfers van de overheid bleek dat de Japanse economie in het eerste kwartaal met 3,9 procent is gekrompen. Bij een eerdere schatting werd nog uitgegaan van een krimp van 5,1 procent. Economen hadden gerekend op een krimp van 4,8 procent. De toonaangevende Nikkei in Tokio ging uiteindelijk 0,2 procent lager de dag uit op 28.963,56 punten. Stevige koersverliezen onder zwaargewichten als techinvesteerder SoftBank en fabrikant van airconditioners Daikin Industries hielden de hoofdindex in de min.
De handel in het aandeel van de Japanse farmaceut Eisai lag stil vanwege het bereiken van de toegestane dagelijkse stijgingslimiet van zo'n 19 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws dat het middel tegen de ziekte van Alzheimer van Eisai en zijn Amerikaanse partner Biogen is goedgekeurd voor gebruik in de VS. Biogen steeg maandag op Wall Street al bijna 40 procent in waarde.
De Chinese aandelenbeurzen gingen licht omlaag. De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,8 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,3 procent. De Kospi in Seoul daalde 0,1 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney won 0,2 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers op Wall Street volgden de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran. De olieprijzen gingen verder omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. Daarnaast kwamen er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van grote bedrijven als Walmart en Deere.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het consultancybedrijf Global Counsel, dat mede is opgericht door de voormalige Britse ambassadeur in de VS Peter Mandelson, staat op omvallen vanwege het schandaal rond zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mogelijk kan vrijdag al faillissement worden aangevraagd, omdat klanten massaal vertrekken bij het adviesbedrijf.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Dat motorrijden in Nederland steeds populairder wordt, bleek donderdag overduidelijk tijdens de opening van de MOTORbeurs in Utrecht. Binnen enkele uren stroomden de hallen van de Jaarbeurs Utrecht volledig vol met motorliefhebbers. "We hopen op meer dan 100.000 bezoekers", zei Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. Dat zou het hoogste bezoekersaantal in vijftien jaar zijn.
7 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon heeft supermarktketen Walmart ingehaald als het grootste bedrijf ter wereld als het gaat om omzet. Het Amerikaanse techconcern is sinds de oprichting in 1994 uitgegroeid tot de grootste onlineretailer wereldwijd en is dominant op het gebied van cloudcomputing, waarin Walmart niet concurreert.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam hadden donderdag een drukke dag met veel bedrijfsresultaten, onder meer van Air France-KLM, Aegon en Besi. Daarbij vielen de resultaten van Air France-KLM duidelijk in de smaak, want de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie was een uitblinker in de MidKap met een koerssprong van bijna 12 procent.
8 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk heeft vorig jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Volgens het Franse ministerie van Economische Zaken ging het om 102 miljoen internationale bezoekers. Dat waren er 100 miljoen in 2024.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De wereldberoemde Portugese voetballer Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in een digitaal platform van de maker van dieetproducten Herbalife. De voormalige beste voetballer van de wereld krijgt daarmee een belang van 10 procent in Pro2col, dat via gebruiksgegevens een "welzijnsplan op maat" maakt.
10 uur geleden