Nikkei sluit lager ondanks meevallende krimp economie Japan
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is dinsdag licht lager gesloten. Een meevallende krimp van de Japanse economie in het eerste kwartaal hield het verlies beperkt. Beleggers bleven echter voorzichtig in afwachting van de belangrijke Amerikaanse inflatiecijfers, die later deze week naar buiten komen. Een sterke stijging van het algemene prijspeil in de Verenigde Staten zou de Federal Reserve ertoe kunnen bewegen om het stimuleringsbeleid sneller dan verwacht terug te draaien.
Uit cijfers van de overheid bleek dat de Japanse economie in het eerste kwartaal met 3,9 procent is gekrompen. Bij een eerdere schatting werd nog uitgegaan van een krimp van 5,1 procent. Economen hadden gerekend op een krimp van 4,8 procent. De toonaangevende Nikkei in Tokio ging uiteindelijk 0,2 procent lager de dag uit op 28.963,56 punten. Stevige koersverliezen onder zwaargewichten als techinvesteerder SoftBank en fabrikant van airconditioners Daikin Industries hielden de hoofdindex in de min.
De handel in het aandeel van de Japanse farmaceut Eisai lag stil vanwege het bereiken van de toegestane dagelijkse stijgingslimiet van zo'n 19 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws dat het middel tegen de ziekte van Alzheimer van Eisai en zijn Amerikaanse partner Biogen is goedgekeurd voor gebruik in de VS. Biogen steeg maandag op Wall Street al bijna 40 procent in waarde.
De Chinese aandelenbeurzen gingen licht omlaag. De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,8 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,3 procent. De Kospi in Seoul daalde 0,1 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney won 0,2 procent.
Meer uit Financieel
ATHENE (ANP/RTR) - Een consortium onder leiding van de Amerikaanse oliemaatschappij Chevron heeft exclusieve leaseovereenkomsten getekend om naar aardgas te zoeken voor de kust van Zuid-Griekenland. De overeenkomst verdubbelt de hoeveelheid Grieks zeegebied dat beschikbaar is voor exploratie en is de tweede in enkele maanden waarbij een Amerikaanse oliemaatschappij betrokken is.
26 minuten geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris gaat geplande lokale verboden voor fatbikes aanvechten. Dat bevestigt eigenaar Armando Muis na berichtgeving in het AD. Volgens Muis moet niet het voertuig, maar de gebruiker worden aangepakt.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraad is hard geslonken, maar er is volgens Gasunie op dit moment geen reden tot zorg. Zo is er nog voldoende aanvoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit het buitenland, laat een woordvoerster van Gasunie weten. Wel is de voorraad uitzonderlijk laag, beaamt ze.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers deden het rustig aan en keken uit naar het vervolg van het cijferseizoen later in de week. Ook hebben Amerikaanse beleggers een vrije dag vanwege President's Day.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan van de coalitiepartijen om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen zorgt voor een toename van het aantal arbeidsongeschikte 60-plussers. Dat komt naar voren uit schattingen van uitkeringsinstantie UWV, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf en Trouw.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - CNV wil dat concessiewisselingen in het openbaar vervoer in de toekomst niet meer in december plaatsvinden, na de chaos rond het busvervoer in Utrecht. Volgens de vakbond zou het wisselen van vervoerder voortaan alleen nog in de zomer moeten gebeuren. De bond gaat hiervoor pleiten bij de provincies, die verantwoordelijk zijn voor de aanbestedingen.
6 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het vierde kwartaal van vorig jaar zwakker gegroeid dan verwacht. Het cijfer is een tegenvaller voor de Japanse premier Sanae Takaichi die de economie juist wil stimuleren met hogere overheidsbestedingen en lagere belastingen. Zij won onlangs nog een belangrijke overwinning bij de parlementsverkiezingen met haar plannen voor meer economische stimulering.
6 uur geleden