Nikkei sluit lager ondanks meevallende krimp economie Japan
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is dinsdag licht lager gesloten. Een meevallende krimp van de Japanse economie in het eerste kwartaal hield het verlies beperkt. Beleggers bleven echter voorzichtig in afwachting van de belangrijke Amerikaanse inflatiecijfers, die later deze week naar buiten komen. Een sterke stijging van het algemene prijspeil in de Verenigde Staten zou de Federal Reserve ertoe kunnen bewegen om het stimuleringsbeleid sneller dan verwacht terug te draaien.
Uit cijfers van de overheid bleek dat de Japanse economie in het eerste kwartaal met 3,9 procent is gekrompen. Bij een eerdere schatting werd nog uitgegaan van een krimp van 5,1 procent. Economen hadden gerekend op een krimp van 4,8 procent. De toonaangevende Nikkei in Tokio ging uiteindelijk 0,2 procent lager de dag uit op 28.963,56 punten. Stevige koersverliezen onder zwaargewichten als techinvesteerder SoftBank en fabrikant van airconditioners Daikin Industries hielden de hoofdindex in de min.
De handel in het aandeel van de Japanse farmaceut Eisai lag stil vanwege het bereiken van de toegestane dagelijkse stijgingslimiet van zo'n 19 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws dat het middel tegen de ziekte van Alzheimer van Eisai en zijn Amerikaanse partner Biogen is goedgekeurd voor gebruik in de VS. Biogen steeg maandag op Wall Street al bijna 40 procent in waarde.
De Chinese aandelenbeurzen gingen licht omlaag. De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,8 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,3 procent. De Kospi in Seoul daalde 0,1 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney won 0,2 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De prijs van een vat Amerikaanse olie is met ongeveer 17 procent gedaald na het bericht van de Amerikaanse president Donald Trump dat hij de aanvallen op Iran voor twee weken opschort. Een vat West Texas Intermediate (WTI), de Amerikaanse benchmark, kostte dinsdagavond (Amerikaanse tijd) minder dan 95 dollar, meldt zakenzender CNBC. Eerder dinsdag was de prijs nog ruim 117 dollar.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaat zijn groeiverwachtingen voor de wereldwijde economie verlagen vanwege de Iranoorlog. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF ziet gevaar in een wereldeconomie die slecht is toegerust om op schokken te reageren, heeft ze dinsdag gezegd in een interview met persbureau Bloomberg.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan verder met het uitwerken van verduurzamingsafspraken met Tata Steel. De gezamenlijke intentieverklaring die afgelopen najaar werd getekend, krijgt van de meeste partijen in de Tweede Kamer op zijn minst het voordeel van de twijfel. Wel dringen veel Kamerfracties erop aan dat in de definitieve deal veel hardere afspraken komen over met name de beoogde gezondheids- en klimaatwinst.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine veranderingen gesloten. Beleggers waren terughoudend in aanloop naar de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump Iran heeft gesteld om een deal te sluiten. De deadline verloopt om 02.00 uur Nederlandse tijd.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De productie van ruwe olie door het oliekartel OPEC liet vorige maand de grootste daling in zeker vier decennia zien door de exportverstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt. Persbureau Bloomberg meldt na onderzoek dat de productie in maart met bijna 7,6 miljoen vaten per dag is afgenomen tot 22 miljoen vaten per dag.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De leiders van het Internationaal Energieagentschap (IEA), het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank spreken elkaar maandag over de gevolgen van de Iranoorlog. Dat meldt het hoofd van het IEA, Fatih Birol, dinsdag op X.
9 uur geledenSAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de Chinese elektrische autofabrikant BYD op een lijst geplaatst van werkgevers die hun werknemers onder slavernijachtige omstandigheden aan het werk hebben gezet. Dat gebeurde na een schandaal in 2024 waarbij Chinese werknemers slachtoffer zouden zijn geweest van mensenhandel en misleidende contracten. De lijst van het Braziliaanse ministerie van Arbeid kan de reputatie van de autofabrikant flink schaden.
10 uur geleden