Nikkei sluit lager ondanks meevallende krimp economie Japan
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is dinsdag licht lager gesloten. Een meevallende krimp van de Japanse economie in het eerste kwartaal hield het verlies beperkt. Beleggers bleven echter voorzichtig in afwachting van de belangrijke Amerikaanse inflatiecijfers, die later deze week naar buiten komen. Een sterke stijging van het algemene prijspeil in de Verenigde Staten zou de Federal Reserve ertoe kunnen bewegen om het stimuleringsbeleid sneller dan verwacht terug te draaien.
Uit cijfers van de overheid bleek dat de Japanse economie in het eerste kwartaal met 3,9 procent is gekrompen. Bij een eerdere schatting werd nog uitgegaan van een krimp van 5,1 procent. Economen hadden gerekend op een krimp van 4,8 procent. De toonaangevende Nikkei in Tokio ging uiteindelijk 0,2 procent lager de dag uit op 28.963,56 punten. Stevige koersverliezen onder zwaargewichten als techinvesteerder SoftBank en fabrikant van airconditioners Daikin Industries hielden de hoofdindex in de min.
De handel in het aandeel van de Japanse farmaceut Eisai lag stil vanwege het bereiken van de toegestane dagelijkse stijgingslimiet van zo'n 19 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws dat het middel tegen de ziekte van Alzheimer van Eisai en zijn Amerikaanse partner Biogen is goedgekeurd voor gebruik in de VS. Biogen steeg maandag op Wall Street al bijna 40 procent in waarde.
De Chinese aandelenbeurzen gingen licht omlaag. De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,8 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,3 procent. De Kospi in Seoul daalde 0,1 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney won 0,2 procent.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.
1 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.
1 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.
8 uur geleden