Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei schiet naar hoogste niveau in 30 jaar

Nikkei schiet naar hoogste niveau in 30 jaar

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan schoot dinsdag omhoog en eindigde op het hoogste niveau in dertig jaar. Beleggers trokken zich op aan de nieuwe recordstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door de hoop op een verhoging van het langverwachte coronasteunpakket voor de Amerikaanse economie. De andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien.

In de Verenigde Staten zette de Amerikaanse president Donald Trump uiteindelijk toch zijn handtekening onder het steunpakket. Daarnaast stemde het door de Democraten gedomineerde Huis van Afgevaardigden in met de eis van de president om de waarde van de steuncheque voor Amerikanen te verhogen van 600 naar 2000 dollar. De Senaat moet nog over het plan stemmen. Maar daar zijn de Republikeinen in de meerderheid en binnen Trumps eigen partij is er verzet tegen de verhoging van de steuncheques.

De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot 2,7 procent hoger op 27.568,15 punten. De Japanse hoofdindex boekte daarmee de grootste dagwinst in vijf weken en bereikte de hoogste stand sinds augustus 1990. Techinvesteerder en telecomconcern SoftBank, een zwaargewicht in de index, steeg ruim 4 procent. Het farmaceutische concern Sumitomo Dainippon Pharma maakte een koerssprong van 16 procent en machinemaker Mitsubishi Heavy Industries dikte bijna 5 procent aan.

In Shanghai noteerde de beurs tussentijds 0,2 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong steeg 0,9 procent. De Chinese webwinkel Alibaba toonde herstel en klom 6 procent. Het aandeel stond in de afgelopen twee handelsdagen flink onder druk door een onderzoek naar de machtspositie van het bedrijf en de eis van Peking dat dochterbedrijf Ant Group stopt met consumentenkredieten en vermogensbeheerdiensten. De Kospi in Seoul won 0,1 procent. In Sydney, waar beleggers terugkeerden na het lange kerstweekeinde, ging de All Ordinaries 0,5 procent vooruit.

Meer uit Financieel

VW en Volvo: oorlog Midden-Oosten nieuwe druk op autoverkoop

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen en Volvo waarschuwen dat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar auto's bedreigt. Tegelijkertijd worstelen de autofabrikanten met importheffingen, wisselvallige verkoop van elektrische voertuigen en een terugval in de verkoop in China.

16 minuten geleden
KLM vliegt tot en met 28 maart niet naar Riyad en Dammam

AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat tot en met 28 maart niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee worden vluchten naar die bestemmingen nog langer uitgesteld. Eerder op de dag zei de luchtvaartmaatschappij namelijk nog tot en met zaterdag niet te zullen vliegen naar de Saudische hoofdstad Riyad en de havenstad Dammam aan de Perzische Golf.

16 minuten geleden
Regering VS opent onderzoeken om nieuwe heffingen in te voeren

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering opent onderzoeken naar handelspartners die de weg vrij moeten maken voor nieuwe importheffingen. Het gaat onder andere om een onderzoek naar vermeende oneerlijke handelspraktijken van de Europese Unie. De Verenigde Staten hebben ook China, India, Zuid-Korea en Mexico in het vizier, maakte de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer bekend.

17 minuten geleden
Minister: marine VS begeleidt nog geen schepen Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse marine kan momenteel nog geen schepen veilig door de Straat van Hormuz begeleiden. Dat zegt de Amerikaanse energieminister Chris Wright in een interview met zakenzender CNBC. Wright noemt het "zeer waarschijnlijk" dat dit aan het einde van de maand wel lukt.

36 minuten geleden
CPB waarschuwt voor fors hogere inflatie door Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - De inflatie kan dit jaar fors hoger uitvallen door de oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt het Centraal Planbureau (CPB) in zijn nieuwe raming. De prijzen voor olie en gas zijn hard gestegen na de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran en tegenacties van dat laatste land. Als de prijzen zich ontwikkelen volgens de marktverwachtingen van begin maart, zou de inflatie 0,6 procentpunt hoger kunnen uitvallen.

1 uur geleden
KLM vliegt langer niet naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië

AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat langer niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse luchtvaartmaatschappij zal nu tot en met zaterdag niet naar die bestemmingen worden gevlogen.

3 uur geleden
IEA: Iran-oorlog zorgt voor grootste verstoring oliemarkt ooit

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran zorgt voor de grootste verstoring van het aanbod van olie in de geschiedenis van de wereldwijde oliemarkt. Dat zegt het Internationaal Energieagentschap (IEA) donderdag in het maandelijkse olierapport. Het rapport volgt op de aankondiging van de leden van het agentschap om een record van 400 miljoen vaten vrij te geven uit de noodreserves in een poging de oliemarkt te kalmeren.

3 uur geleden