Nikkei schiet naar hoogste niveau in 30 jaar
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan schoot dinsdag omhoog en eindigde op het hoogste niveau in dertig jaar. Beleggers trokken zich op aan de nieuwe recordstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door de hoop op een verhoging van het langverwachte coronasteunpakket voor de Amerikaanse economie. De andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien.
In de Verenigde Staten zette de Amerikaanse president Donald Trump uiteindelijk toch zijn handtekening onder het steunpakket. Daarnaast stemde het door de Democraten gedomineerde Huis van Afgevaardigden in met de eis van de president om de waarde van de steuncheque voor Amerikanen te verhogen van 600 naar 2000 dollar. De Senaat moet nog over het plan stemmen. Maar daar zijn de Republikeinen in de meerderheid en binnen Trumps eigen partij is er verzet tegen de verhoging van de steuncheques.
De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot 2,7 procent hoger op 27.568,15 punten. De Japanse hoofdindex boekte daarmee de grootste dagwinst in vijf weken en bereikte de hoogste stand sinds augustus 1990. Techinvesteerder en telecomconcern SoftBank, een zwaargewicht in de index, steeg ruim 4 procent. Het farmaceutische concern Sumitomo Dainippon Pharma maakte een koerssprong van 16 procent en machinemaker Mitsubishi Heavy Industries dikte bijna 5 procent aan.
In Shanghai noteerde de beurs tussentijds 0,2 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong steeg 0,9 procent. De Chinese webwinkel Alibaba toonde herstel en klom 6 procent. Het aandeel stond in de afgelopen twee handelsdagen flink onder druk door een onderzoek naar de machtspositie van het bedrijf en de eis van Peking dat dochterbedrijf Ant Group stopt met consumentenkredieten en vermogensbeheerdiensten. De Kospi in Seoul won 0,1 procent. In Sydney, waar beleggers terugkeerden na het lange kerstweekeinde, ging de All Ordinaries 0,5 procent vooruit.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
10 uur geleden