Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei onderuit door zware verliezen techbedrijven

Nikkei onderuit door zware verliezen techbedrijven

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio ging dinsdag hard onderuit. Vooral de grote Japanse technologiebedrijven werden van de hand gedaan door de uitverkoop onder Amerikaanse branchegenoten. De zorgen over een stijgende inflatie in de Verenigde Staten staken de kop weer op en wakkerden de vrees aan dat de Federal Reserve (Fed) de rente sneller dan verwacht zal moeten verhogen om de economie en het prijspeil af te remmen. Een hogere rente is slecht nieuws voor de aandelenkoersen, vooral voor die in de sterk gestegen techsector.

De toonaangevende Nikkei in Tokio kelderde 3,1 procent en eindigde op 28.608,59 punten. Investeerder SoftBank, die veel belangen heeft in technologiebedrijven, was de grootste daler met een verlies van 6,5 procent. Ook andere grote Japanse techbedrijven als Tokyo Electron, Advantest en TDK raakten uit de gratie en zakten tot ruim 5 procent. Sony verloor 3,5 procent. Het Japanse technologiebedrijf kan de grote vraag naar de PlayStation 5-spelcomputer (PS5) niet bijbenen. De onderneming waarschuwde een groep analisten dat tot en met volgend jaar sprake zal zijn van krapte bij de leveringen.

Ook de andere beurzen in de Aziatische regio lieten flinke verliezen zien door de verkoopgolf in de techsector. De Hang Seng-index in Hongkong leverde 1,7 procent in. De Chinese techbedrijven Alibaba en Tencent zakten tot 2,6 procent in Hongkong. Het Zuid-Koreaanse techconcern Samsung verloor dik 2 procent en zette de Kospi in Seoul 1,3 procent lager. De beurs in Taiwan ging bijna 4 procent onderuit, mede door een flink koersverlies voor chipmaker TSMC.

De hoofdindex in Shanghai stond wel in de plus en noteerde tussentijds een winst van 0,4 procent. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de producentenprijzen in het land in april met 6,8 procent zijn gestegen. De stijging van de prijzen die fabrikanten rekenen voor hun producten nam daarmee sterker dan verwacht toe. De consumentenprijzen namen met 0,9 procent toe. Dat was iets minder sterk dan voorzien.

Meer uit Financieel

ASML nodigt Elon Musk uit voor besloten technologie-evenement

VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.

57 minuten geleden
Topman Rosneft: bedrijven VS profiteren van blokkade Hormuz

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.

2 uur geleden
Franse meelindustrie in problemen door goedkope import

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.

2 uur geleden
Netflix benoemt nieuwe voorzitter na vertrek medeoprichter

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.

4 uur geleden
Media: staten VS willen overname Warner door Paramount blokkeren

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.

6 uur geleden
Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

17 uur geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

19 uur geleden