Nikkei licht lager door koersverliezen staalbedrijven
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is dinsdag licht lager gesloten door stevige koersverliezen onder de Japanse staalbedrijven. De hoop op een herstel van de Japanse economie, nu het vaccinatieprogramma in het land op gang lijkt te komen, bood daarbij enige steun aan de aandelenhandel. De Japanse overheid wil de inentingscampagne versnellen en gaat vanaf 21 juni beginnen met vaccineren op werkplekken en universiteiten. Verder werd uitgekeken naar de groeicijfers van de Amerikaanse industrie, die later op de dag naar buiten komen.
De Nikkei in Tokio eindigde 0,2 procent in de min op 28.814,34 punten. De staalbedrijven JFE Holdings en Nippon Steel behoorden tot de grootste dalers met verliezen tot ruim 4 procent. Renesas klom dik 3 procent. De chipmaker verwacht dat de chipfabriek waar in maart brand uitbrak rond half juni weer op volle capaciteit zal draaien. De industriële bedrijven IHI en Mitsubishi Heavy Industries profiteerden van positieve analistenrapporten van Nomura Securities en stegen ruim 3 en bijna 6 procent.
De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent in de min. Volgens marktonderzoekers Caixin en Markit is de activiteit in de Chinese industrie in mei gestegen tot het hoogste niveau sinds december. Een dag eerder bleek uit officiële cijfers van de Chinese overheid nog dat de groei van de bedrijvigheid in de industrie in mei iets is afgenomen ten opzichte van april. De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,5 procent. De All Ordinaries in Sydney daalde 0,1 procent na het besluit van de Australische centrale bank om de rente ongewijzigd te laten. De Kospi in Seoul steeg 0,4 procent.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Winkels hebben vooralsnog geen last van een tekort aan baby- en kindervoeding in de schappen. Het Franse voedingsmiddelenconcern Danone riep vrijdag een aantal partijen in Nederland terug. Het ging om producten van Nutrilon, bekend van poeders om babymelk mee te maken.
36 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt voor lange wachtrijen en drukte rond de uitgang van de bagageclaimhal vanwege de actie van douaniers dinsdag op de luchthaven. Douaniers houden tussen 12.00 uur en 13.30 uur extra controles onder binnenkomende passagiers nadat ze hun ruimbagage hebben opgehaald.
38 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager begonnen aan de nieuwe week. Beleggers deden het rustig aan na het stevige herstel op vrijdag, waarbij de Dow-Jonesindex een nieuw recordniveau wist te bereiken. Ook wordt uitgekeken naar het Amerikaanse banenrapport. De publicatie daarvan werd vorige week uitgesteld door de kortstondige sluiting van de Amerikaanse overheid. Het rapport komt nu woensdag. Aan het einde van de week komen ook nieuwe inflatiegegevens naar buiten. Beide cijfers spelen een belangrijk rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve.
58 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse bedrijf Hims & Hers Health omdat die een namaakversie van de nieuwe afslankpil van het obesitasmiddel Wegovy van de Deense farmaceut heeft gemaakt. Volgens Novo Nordisk overtreedt Hims & Hers de Amerikaanse patentwetten met de namaakpil die dezelfde werkzame stof bevat als Wegovy.
2 uur geledenLEUVEN (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft een belangrijke stap gezet om haar positie in de productie van chips te versterken. In het Belgische onderzoeksinstituut Imec is een testlijn geopend voor de productie van halfgeleiders. Daarin is 2,5 miljard euro geïnvesteerd door onder meer de EU, nationale overheden en de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse bedrijf Hims & Hers Health omdat die een namaakversie van de nieuwe afslankpil van het obesitasmiddel Wegovy van de Deense farmaceut heeft gemaakt. Volgens Novo Nordisk overtreedt Hims & Hers de Amerikaanse patentwetten met de namaakpil die dezelfde werkzame stof bevat als Wegovy.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland is aan zet om het conflict bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia op te lossen, heeft de nieuwe Chinese ambassadeur in Nederland Shen Bo gezegd in gesprek met het ANP. De Nederlandse regering greep eind september in en verbood de Chinese eigenaar grote veranderingen door te voeren. Ook werd de Chinese topman aan de zijlijn gezet door de ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam. Woensdag beslist de ondernemingskamer of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij het bedrijf.
3 uur geleden