Nikkei licht lager door koersverliezen staalbedrijven
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is dinsdag licht lager gesloten door stevige koersverliezen onder de Japanse staalbedrijven. De hoop op een herstel van de Japanse economie, nu het vaccinatieprogramma in het land op gang lijkt te komen, bood daarbij enige steun aan de aandelenhandel. De Japanse overheid wil de inentingscampagne versnellen en gaat vanaf 21 juni beginnen met vaccineren op werkplekken en universiteiten. Verder werd uitgekeken naar de groeicijfers van de Amerikaanse industrie, die later op de dag naar buiten komen.
De Nikkei in Tokio eindigde 0,2 procent in de min op 28.814,34 punten. De staalbedrijven JFE Holdings en Nippon Steel behoorden tot de grootste dalers met verliezen tot ruim 4 procent. Renesas klom dik 3 procent. De chipmaker verwacht dat de chipfabriek waar in maart brand uitbrak rond half juni weer op volle capaciteit zal draaien. De industriële bedrijven IHI en Mitsubishi Heavy Industries profiteerden van positieve analistenrapporten van Nomura Securities en stegen ruim 3 en bijna 6 procent.
De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent in de min. Volgens marktonderzoekers Caixin en Markit is de activiteit in de Chinese industrie in mei gestegen tot het hoogste niveau sinds december. Een dag eerder bleek uit officiële cijfers van de Chinese overheid nog dat de groei van de bedrijvigheid in de industrie in mei iets is afgenomen ten opzichte van april. De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,5 procent. De All Ordinaries in Sydney daalde 0,1 procent na het besluit van de Australische centrale bank om de rente ongewijzigd te laten. De Kospi in Seoul steeg 0,4 procent.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gamesontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag op de beurs in Parijs zijn grootste koersdaling ooit laten zien. Nadat de maker van Assassin's Creed aankondigde dat het gameprojecten zou annuleren, studio's zou sluiten en zijn verwachtingen zou bijstellen, verloren de aandelen bijna 40 procent van hun waarde.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase en diens topman Jamie Dimon voor de rechter gedaagd. Hij beschuldigt de bank ervan hem om politieke redenen geen bankdiensten meer te willen aanbieden. Voor dit zogenoemde 'debanken' zou Trump nu miljarden aan compensatie willen.
1 uur geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Tesla gaat waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots verkopen aan het grote publiek. Dat zei Elon Musk op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos. Volgens de topman van de autofabrikant zal de toekomst van het bedrijf steeds meer afhangen van dergelijke humanoïde robots.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hoofdindex aan de Amsterdamse beurs is donderdag weer boven de 1000 punten gesloten. Daarmee overheerst de opluchting bij beleggers dat de geopolitieke rel tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland weer wat tot bedaren lijkt te komen. Vorige week kwam de AEX-index al boven de grens van 1000 punten, maar daarna zakte de graadmeter door de angst voor nieuwe Amerikaanse heffingen en de mogelijkheid van een gewapend conflict.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Een Nederlands plan met uitzonderingen op de verplichte acceptatie van contant geld gaat veel te ver. Dat stelt de Europese Centrale Bank (ECB) in een kritisch adviesrapport, waarin de centrale bank zegt "zeer bezorgd" te zijn omdat het plan de status van wettig betaalmiddel van eurocontanten dreigt te ondermijnen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag verder omhooggegaan. Amerikaanse beleggers reageerden woensdag al opgelucht op de afnemende geopolitieke spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump zei woensdag in Davos dat hij Groenland niet met geweld zou innemen. Ook zei hij na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is voor een "toekomstige deal" rond Groenland. Trump trok daardoor zijn dreigement van een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer in.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in het derde kwartaal iets harder gegroeid dan eerder aangenomen, volgens een nieuwe raming van het Bureau of Economic Analysis. Met een plus van 4,4 procent zette de grootste economie ter wereld in de zomermaanden de sterkste kwartaalgroei in twee jaar neer.
5 uur geleden