Nikkei lager door chipbedrijven, Shanghai stijgt na vakantieweek
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is donderdag opnieuw licht lager gesloten. Het was de tweede verliesbeurt op rij. Vooral de chipbedrijven stonden onder druk door de koersverliezen bij Amerikaanse sectorgenoten. Ook de andere beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten overwegend verliezen zien. In Shanghai, waar beleggers terugkeerden na de vakantieweek rond het Chinees Nieuwjaar, ging de beurs vooruit.
De Nikkei in Tokio eindigde 0,2 procent in de min op 30.236,09, punten. Beleggers bleven terughoudend na de rally die de Japanse hoofdindex aan het begin van de week boven de 30.000 punten stuwde. Het was voor het eerst in ruim dertig jaar dat deze belangrijke psychologische puntengrens werd doorbroken.
De Japanse chipbedrijven Nidic, Renesas Electronics en Advantest behoorden tot de sterkste dalers met minnen tot 3 procent. Fast Retailing, de eigenaar van kledingketen Uniqlo, was koploper met een winst van 4 procent. Ook de Japanse luchtvaartmaatschappijen ANA Holdings en Japan Airlines gingen verder vooruit, dankzij de start van het vaccinatieprogramma in Japan.
De beursgraadmeter in Shanghai maakte een inhaalslag op de eerste handelsdag sinds 10 februari en noteerde tussentijds 0,8 procent hoger. De Hang Seng-index in Hongkong en de Kospi in Seoul zakten 1 procent. De All Ordinaries in Sydney bleef vrijwel vlak. De Australische werkloosheid nam in januari af tot 6,4 procent, van 6,6 procent in december.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
5 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
59 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
2 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
4 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
4 uur geleden