Nikkei lager door chipbedrijven, Shanghai stijgt na vakantieweek
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is donderdag opnieuw licht lager gesloten. Het was de tweede verliesbeurt op rij. Vooral de chipbedrijven stonden onder druk door de koersverliezen bij Amerikaanse sectorgenoten. Ook de andere beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten overwegend verliezen zien. In Shanghai, waar beleggers terugkeerden na de vakantieweek rond het Chinees Nieuwjaar, ging de beurs vooruit.
De Nikkei in Tokio eindigde 0,2 procent in de min op 30.236,09, punten. Beleggers bleven terughoudend na de rally die de Japanse hoofdindex aan het begin van de week boven de 30.000 punten stuwde. Het was voor het eerst in ruim dertig jaar dat deze belangrijke psychologische puntengrens werd doorbroken.
De Japanse chipbedrijven Nidic, Renesas Electronics en Advantest behoorden tot de sterkste dalers met minnen tot 3 procent. Fast Retailing, de eigenaar van kledingketen Uniqlo, was koploper met een winst van 4 procent. Ook de Japanse luchtvaartmaatschappijen ANA Holdings en Japan Airlines gingen verder vooruit, dankzij de start van het vaccinatieprogramma in Japan.
De beursgraadmeter in Shanghai maakte een inhaalslag op de eerste handelsdag sinds 10 februari en noteerde tussentijds 0,8 procent hoger. De Hang Seng-index in Hongkong en de Kospi in Seoul zakten 1 procent. De All Ordinaries in Sydney bleef vrijwel vlak. De Australische werkloosheid nam in januari af tot 6,4 procent, van 6,6 procent in december.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Mensen die zich door een nepbankmedewerker laten overhalen zelf geld over te boeken naar fraudeurs, hoeven niet op compensatie van hun bank te rekenen. Volgens een uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid is een bank dan in beginsel niet verplicht schade te vergoeden.
2 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het vertrek van supermarkten bij ondernemersorganisatie VNO-NCW is volgens voorzitter Coen van Oostrom "per saldo geen ramp". Supermarkten hebben inderdaad hun lidmaatschap bij de ondernemersorganisatie opgezegd, bevestigt hij bij radiozender BNR. "Dat is vorig jaar gebeurd."
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkgeversorganisatie AWVN vindt dat er bij cao-onderhandelingen meer aandacht moet zijn voor groei van productiviteit. Dat stelt directeur Lisette van Breugel. Volgens haar staat het Nederlandse verdienmodel onder druk en is productiviteitsgroei nodig voor economische groei.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft een eigen AI-model ontwikkeld om hypotheekaanvragen sneller te behandelen. Dit wil de bank op grotere schaal gaan inzetten, bevestigt een woordvoerder van ING na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. ING is volgens de krant de eerste Nederlandse bank die AI op grote schaal gebruikt bij besluiten of mensen een hypotheek kunnen afsluiten. Andere banken zullen naar verwachting snel volgen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager begonnen aan de nieuwe handelsweek. De vergeldingsaanvallen tussen Israël en Iran zorgden voor onzekerheid rond de vredesonderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Door het opgelaaide geweld in de regio liepen de olieprijzen hard op, nu een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers weer verder weg lijkt.
4 uur geleden