Nikkei lager door chipbedrijven, Shanghai stijgt na vakantieweek
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is donderdag opnieuw licht lager gesloten. Het was de tweede verliesbeurt op rij. Vooral de chipbedrijven stonden onder druk door de koersverliezen bij Amerikaanse sectorgenoten. Ook de andere beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten overwegend verliezen zien. In Shanghai, waar beleggers terugkeerden na de vakantieweek rond het Chinees Nieuwjaar, ging de beurs vooruit.
De Nikkei in Tokio eindigde 0,2 procent in de min op 30.236,09, punten. Beleggers bleven terughoudend na de rally die de Japanse hoofdindex aan het begin van de week boven de 30.000 punten stuwde. Het was voor het eerst in ruim dertig jaar dat deze belangrijke psychologische puntengrens werd doorbroken.
De Japanse chipbedrijven Nidic, Renesas Electronics en Advantest behoorden tot de sterkste dalers met minnen tot 3 procent. Fast Retailing, de eigenaar van kledingketen Uniqlo, was koploper met een winst van 4 procent. Ook de Japanse luchtvaartmaatschappijen ANA Holdings en Japan Airlines gingen verder vooruit, dankzij de start van het vaccinatieprogramma in Japan.
De beursgraadmeter in Shanghai maakte een inhaalslag op de eerste handelsdag sinds 10 februari en noteerde tussentijds 0,8 procent hoger. De Hang Seng-index in Hongkong en de Kospi in Seoul zakten 1 procent. De All Ordinaries in Sydney bleef vrijwel vlak. De Australische werkloosheid nam in januari af tot 6,4 procent, van 6,6 procent in december.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
4 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
4 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.
7 uur geleden