
Nikkei klimt na rentebesluit Japanse centrale bank
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is donderdag hoger gesloten. Beleggers trokken zich op aan de nieuwe recordstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door de hoop op het stimuleringspakket van de nieuwe president Joe Biden. De handel stond verder in het teken van het rentebesluit van de Bank of Japan. De centrale bank hield zoals verwacht het rentetarief en het zeer omvangrijke steunprogramma ongewijzigd. De Bank of Japan schroefde wel zijn verwachting voor de economische groei in het volgende fiscale jaar op van 3,6 procent naar 3,9 procent.
De Nikkei in Tokio eindigde 0,8 procent in de plus op 28.756,86 punten. Op macro-economisch vlak bleek dat de Japanse export in december met 2 procent op jaarbasis is gestegen. In november zakte de uitvoer nog met 4,2 procent. Bij de bedrijven won Panasonic bijna 5 procent na berichten dat het technologiebedrijf speciale koelkasten gaat verkopen om vaccins te bewaren. SoftBank dikte 3 procent aan dankzij de sterke koerswinst van Alibaba. De techinvesteerder heeft een groot belang in het Chinese webwinkelconcern, dat zijn aandeel flink zag stijgen nadat oprichter Jack Ma na maanden van afwezigheid weer van zich liet horen.
De andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio wonnen eveneens terrein. De hoofdindex in Shanghai boekte een tussentijdse winst van ruim 1 procent door de hoop op een betere relatie tussen Peking en Washington onder het presidentschap van Biden. In Hongkong klom de Hang Seng-index 0,1 procent en de Kospi in Seoul kreeg er 1 procent bij. De beurs in India steeg 0,7 procent en noteerde voor het eerst in de geschiedenis boven de 50.000 punten. De All Ordinaries in Sydney won 0,8 procent dankzij een sterker dan verwachte afname van de Australische werkloosheid in december.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland is vrijdag begonnen met de bouw van de eerste kerncentrale in Kazachstan. Daarmee lijkt Rusland zijn invloed in het grondstofrijke land te willen vergroten. Kazachstan is 's werelds grootste uraniumproducent en ligt tussen China en Rusland in.
51 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase regering heeft plannen voor de aankoop van Amerikaans defensiematerieel opgeschort, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De stap volgt op een forse verhoging van de importheffingen voor India door de Amerikaanse president Donald Trump.
1 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla ontbindt het team van zijn Dojo-supercomputerproject. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen, die ook stellen dat de leider ervan het bedrijf verlaat. Dit is een ommekeer voor de elektrische autofabrikant, die jarenlang werkte aan een eigen supercomputer voor de ontwikkeling van zelfrijdende technologie.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in juli gestegen naar het hoogste niveau in ruim twee jaar. De stijging wordt aangejaagd door hogere prijzen voor vlees en plantaardige oliën, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO).
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Oud-Rabobank-topman Wiebe Draijer is toegetreden tot de raad van commissarissen van winkelconcern Ahold Delhaize. Het moederbedrijf van Albert Heijn, bol en Etos droeg hem in juni voor als commissaris en aandeelhouders hebben daar vrijdag mee ingestemd. Draijer volgt vanaf oktober Peter Agnefjäll op als voorzitter van de toezichthoudende raad, maakte Ahold Delhaize bekend.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP) - De Amerikaanse farmaceut Pfizer en het Duitse biotechbedrijf BioNTech hebben een akkoord bereikt met het Duitse CureVac en het Britse GSK over een schikking van de juridische geschillen in de Verenigde Staten over coronavaccins. Pfizer en BioNTech betalen 740 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 635 miljoen euro, meldde CureVac vrijdag. Daarnaast ontvangen CureVac en GSK een percentage van de verkoop van de coronavaccins in de VS.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Emirates verbiedt het gebruik van powerbanks aan boord van zijn vluchten. Dat maakt de luchtvaartmaatschappij vrijdag bekend. Bij andere luchtvaartmaatschappijen, zoals KLM, is het gebruiken en opladen van powerbanks aan boord al langer niet toegestaan.
5 uur geleden